Bebek kaçıncı haftada dönüyor

bugün doktora gittim ve bebişim dönmüş hihoyyyt :lepi:
ne zaman dönecek diye sorduğumda dönmüş zaten doğum kanalına girmiş dedi doğuma 3 haftam kalmış :CüvCüv:
demekki kafası diye poposunu tutuyormuşum heralde kaydirigubbakcemile3
darısı tüm dönmesini bekleyenlerin başına :emir_bebek:

bugün doktora gittim ve bebişim dönmüş hihoyyyt :lepi:
ne zaman dönecek diye sorduğumda dönmüş zaten doğum kanalına girmiş dedi doğuma 3 haftam kalmış :CüvCüv:
demekki kafası diye poposunu tutuyormuşum heralde kaydirigubbakcemile3
darısı tüm dönmesini bekleyenlerin başına :emir_bebek:

ne güzel canım gözün aydın.bende az önce geldim doktordan maalesef dönmemiş bizimkisi.haftaya kadar bekleyelim dönmezse sonraki hafta sezeryan yaparız dedi doktorumuz :KK43: bir umut bekliyorum ama sanmıyorum döneceğini artık yeri iyice daraldı çünkü.

ne güzel canım gözün aydın.bende az önce geldim doktordan maalesef dönmemiş bizimkisi.haftaya kadar bekleyelim dönmezse sonraki hafta sezeryan yaparız dedi doktorumuz :KK43: bir umut bekliyorum ama sanmıyorum döneceğini artık yeri iyice daraldı çünkü.

sağol canım hayırlısı olsun üzülme şimdiki sezeryan doğumlarda kolay oluyormuş :teselli: bugün doğumhanedeydim valla dr sezeryan doğumlara bi giriyor 15 dk çıkıyor bebeklerin biri geliyor biri gidiyor :ecrin_bebek: doğumlarımız acısız sancısız sağlıkla olur inşallah :Saruboceq:

ay bana doktorum hıcbırsey demedı döndü ya da dönmedı dıye... dönmeyınce mı söyluyorlar acaba? benım mıdemde baskı var bazen nefes alısımı zorluyor tıkanıyorum mıdemın orda bır gezınen bır yerı var ama kafamı popomu anlayamıyorum.. bazende sag tarafımda böğrümde bır cıkıntı oluo kafa gıbı oof ya...gecelerıde kasıgımda bır pıt pıt oluor sankı baloncuklar patlıor ne bıleyım garıp... pazartesı gıdecegım doktora soracagım ılk ısım bu olcakk

banada bu konuda birşey demedi ultrasonda bakarken kendim sordum canım.

anladım canım bende gıttıgımde sorayım o zaman,gercı benım doktorumda kılosunu boyunu bıle ben sorunca soluor :)

arkadaslar ben 28. hafta muayeneme gittigimde ogrenmistim dondugunu, daha once makat gelisi diyordu doktorlar. Buyuyunce donmez fikri bana cok dogru gelmiyor. Ben dogacagim gecenin gunduzunde annemi elektrik carpinca donmusum mesela:))) Eski zamanlarda gebelik yasi tam bilinmiyor tabii ama 34-36 hafta gibi bir donemde olmus bu.

Bence bebegi donmeyen arkadaslar erkenden endise etmemeli, gercekten de ileride donebiliyor.

bende 31 haftamdayım ama bebek en başından beri makat geliş duruyor 1 ay daha bakacağız dönmesini bekleyeceğiz dedi doktorum ve diğer hamileler gibi değil karnım çok aşağıda herkesin göğsünün altından başlar karnı benimki daha aşağıdan başlıyor dr sordum bebek makat geliş durduğu için dedi karnı aşağıda olan hamile varmı acaba benim gibi en ufak hareketlerinde tuvaletim geliyor hemen bazen üşeniyorum artık hareket etme diye yalvarasım geliyor.

benm oğlum doğum zamanı döndü..bende 2cm açılma vardı ve suni sancı verilerek doğurdum,sabah 10da başladı serum ve 3ten sonra bebk açağı döndü.hatta öncesinde dr dedi henüz dönmemiş sezeryana hazırlıklı ol diye..ama son zamanda döndü işte..4,20de de doğum yaptım normal dikişli olarak..Allah hayırlısını nasip etsin..

bende 31 haftamdayım ama bebek en başından beri makat geliş duruyor 1 ay daha bakacağız dönmesini bekleyeceğiz dedi doktorum ve diğer hamileler gibi değil karnım çok aşağıda herkesin göğsünün altından başlar karnı benimki daha aşağıdan başlıyor dr sordum bebek makat geliş durduğu için dedi karnı aşağıda olan hamile varmı acaba benim gibi en ufak hareketlerinde tuvaletim geliyor hemen bazen üşeniyorum artık hareket etme diye yalvarasım geliyor.

benim göbeğim baştan beri aşağıda canım bende çok sık idrara çıkıyorum doktora sordum bebeği kasıkta taşıyorsun ondan dedi. şimdi bebeğim dönmüş durumda çok daha sık idrara çıkmaya başladım yolda yürürken bile kasıklarıma baskı yapıyor :CüvCüv:

mehtap_48 cim bende 35. haftamdayım hala makat geliş duruyor ve benimde karnım aşağıda seninle aynı sorunları paylaşıyoruz maalesef benim dönmesi için pek ümidim kalmadı umarım seninki döner doktorum 36. haftaya kadar dönebilir dedi ama hala dönmedi umarım hepimiz hakkında en hayırlısı olur işallah :Saruboceq:

benim göbeğim baştan beri aşağıda canım bende çok sık idrara çıkıyorum doktora sordum bebeği kasıkta taşıyorsun ondan dedi. şimdi bebeğim dönmüş durumda çok daha sık idrara çıkmaya başladım yolda yürürken bile kasıklarıma baskı yapıyor :CüvCüv:

Çok şükür seninki dönmüş artık ama sanırım dönmesi birşeyi değiştirmiyor gene kasıklarında taşıyorsun bebeği, yolda yürürken çok komik oluyor birde sünnetli çocuklara benzetiyorum kendimi allah hepimize hayırlı doğumlar sağlıklı bebeişler versin.

mehtap_48 cim bende 35. haftamdayım hala makat geliş duruyor ve benimde karnım aşağıda seninle aynı sorunları paylaşıyoruz maalesef benim dönmesi için pek ümidim kalmadı umarım seninki döner doktorum 36. haftaya kadar dönebilir dedi ama hala dönmedi umarım hepimiz hakkında en hayırlısı olur işallah :Saruboceq:

emel35 cim ben hala umutluyum doğuma kadar bebeği dönen çok hamile varmış onuda burda gördüm ama beni daha cok rahatsız eden insanların söylemleri karnın çok aşağıda erken doğummu yapacaksın vs gibi canımı sıkıyor ister istemez etki altında kalıp tedirgin oluyorsun.ama çok şükür şimdilik bebeğimde sağlıklı umarım seninde doğumun gönlünden geçen neyse o olur allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bebeişlerimizi.

üzülmeyin arkadaşlar son adna bile bebeği dönen varmış hayırlısı olsun inşallah benim yaramaz 3 hafta önceki kontrolümde tam yan yatıyordu dün ki kontrolümde dönmüş dedi doktor başı aşağıda 32.haftaya başladık bizde inşallah tekrar yukarı dönmez. bende normal doğum istiyorum

doğumun son gününe kadar dönme ihtimali varmış arkadaşlar umutsuzluğa kapılmayın a.s.

benimde 32.haftada tersti,34 te dönmüştü bende korktum ama çok şükür sorun yok.ama bazen yandan yandan tekme yiyorum bunu anlamış değilim yada yumrukmu desem?

33.haftada dr dogum kanalına girmıs dedı. su anda 37. haftamıza gırdık dun aksam o kadar cok hareketlıydıkı sanırım tekrar döndu cunku yanlarımda hıssetmye basladım :1no2:

benimkide dönmüş durumda bende yanlarımda çok hissediyorum arkadaşlar sanırım dirseği eli falan :emir_bebek: tekrar ters dönecek diye çok korkuyorum cenin pozisyonunda dururmuş bebekler ama kendini nasıl açıyor anlamış değilim ohaoldumsmile doktora sorcam en yakın zamanda...

kızlar benimde başından beri çok aşağıda. ama doktorumuz dün haznede dedi. 32.haftamızdayız. normal olması gerekende bu dedi. umarım dönmez....

X