Rahim ve Yumurtalıkları Küçük Olanlar

Bende rahim küçüklüğü var. Doktor bundan 5 yıl kadar önce rahmimin çok küçük olduğunu, çocuk sahibi olamayacağımı söyledi. Şu an 20 yaşındayım ve hiç adet olmadım. Ancak daha önceleri akıntım olmamasına rahmen 6 ay önce akıntılarım başladı. Rahim küçüklüğü olan arkadaşlarda da akıntı mevcut mu? Bu durum rahmimin geliştiğine dair bir belirti midir? Arkadaşlar doktora gitmeye çok korkuyorum. Doktor tekrar aynı şeyleri söylerse ve düzelmenin imkanı yok derse çok üzülürüm. Rahim küçüklüğünün ilaçla tedavisi artık var mı? Rahim küçüklüğü olup doktora giden arkadaşlar varsa beni bilgilendirebilirler mi? Ona göre yeniden doktora gitmeyi deneyeceğim..Arkadaşlar lütfen yardım edin. Çok önemli..Allah herkesin şifasını en yakın zamanda versin. İyi günler.

louvre rahim küçüklüğü derken,adet de görmüyosan teşhisin adı hipogonadotropik hipogonadizm.mii??buraya fazla yazan yok biz hipogonadizm liler genelde cocukistiyorum.com adresindeyiz.cocukistiyorum.com adresine girip forum a girip hipogonadotropik hipogonadizm başlığında bizleri bulabilirsin ayrıca evlendikden sonra çocuk için tedavi görüyosun ve rahimde yumurtalıkda büyüyo ..tedavisi zor deyil.

Arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrr yarın

(tüp bebek fiyatlarında indirim istiyoruz )

topiğinde mail günü lütfen topiğe uğrayıp hazırlanan dilekçeyi gerekli yerlere mail olarak atarmısınız

lütfen herkese haber verelim

ablan hipo hastası ise mutlaka onunda bizler gibi yumurtalık ve rahim normalden ufaktır çocuğu varmı peki ablanın

hayır canım ablam evli değil ben de ise rahim dar ve küçük çünkü testesteron yüksek östrojen düşük bu da benim gebe kalmamı engelliyor işte ablamdada bende de tüylenme çok fazla işte ben testesteron hormonunu düşürmek için nane kürüne başlayacağım bence muhakkak sizdede testesteron yüksektir çünkü tte yükseldikçe rahimde ve yumurtalıklarda daralma küçülme olurmuş

Arkadaşlar yeni cıkacak olan tüp bebek genelgesi tedavi olacak çiftler icin oldukça sıkıntılı bir durum yaratıyor.aynen kopyalıyorum.
(7) Merkezlerde birden fazla embriyo transfer edilmemesi esastır. Birinci uygulamada yaşa bakılmaksızın tek embriyo, 35 yaş üzerinde ikinci uygulamada iki embriyo, sonraki uygulamalarda ise yaşa bakılmaksızın iki embriyo transfer edilebilir.
8) Merkezlerde, doğacak çocuğun cinsiyetini belirleme amaçlı gonad ve/veya embriyo seçimi ve transferi yapılamaz.
(9)Üremeye yardımcı tedavi teknikleri kullanarak oluşan çoğul gebeliklerde embriyonal ya da fetal redüksiyon yapılamaz. Ancak tıp fakülteleri ve Bakanlığa bağlı eğitim hastanelerinden alınan durum bildirir heyet raporuna göre redüksiyon işlemi yapılabilir. Tıbbi endikasyon dışı redüksiyon yapan merkezlerin üç ay süre ile yeni hasta alımı durdurulur. Tekrarı halinde faaliyet izin belgesi iptal edilir.

Bununla ilgili görüşlerinizi buraya yazmanızı önemle rica ediyorum.
Belçika da devlet tek embiryo koyduruyor ama sınırsız olarak tedavi imkanıda sağlıyor. Türkiyede hem ödememizi biz yapıyoruz devlet tedavinin neydeyse ancak 2/3 üni destekliyor hemde hemde hamile kalma sansı tamamen azalıyor.
Bize göre 40 yaş öncesi her defasında en az 2 embiryo mutlaka koyulmalı.
40 yaş sonrasıda 3 embiryo ya kadar müsaade edilmeli.
canım yeni genelge ne yapacağız bilmiyorum ama bir an önce bir şeyler yapalım en önemlisi ben bu işlerden hiç anlamıyorum topik açalım diyorum topik açack bit tek arkadaşımız bile çıkmadı

BU YAZIYI SıZLERE DAHA ÖNCEDE YAZDIM DÜN BıR TÜP BEBEK TOPLANTISINA GıTTıM ORADAKı DR SÖZ ETTı EĞER BU GENELGE KABUL EDıLıRSE (DR EN KISA ZAMANDA HAYTA GEÇEK DıYOR ) TÜP BEBEK TEDAVıLERıNDE GEBE KALMA OARANLARI %50 DÜŞER DıYOR ARKADAŞLAR BU KONYDA TOPıK AÇALIM DıYORUM VE BıRŞEYLER YAPALIM BEN KONU AÇMAYI BıLMıYORUM

Merhabalar bendede aynı sorun var rahim küçük ve kit var doktorum bana rahim büyütmek için cylon prognava verdi 3 ay kullandım kontrole gittim. rahimin birz buyumus olduğunu kıstlerın bırazının dokulduğunu soyledı ve 3 ay daha cylon prognova kullanmamı söyledi 3 ay bıttıkten sonra yumurta takibine geçeceğini söyledı doktorum.

slm bendede rahım kucuklugu varmıs ama doktor benden parca alacagını soyledı parca alınıyomu alınıyosa nasıl oluyo cok korkuyorum tecrubesı olan varsa lutfen benı aydınlatsın

ben ilk defa böyle bişey duydum canım zaten bizim sorunumuz hipo hipo hastasıyız o yüzden rahim ve yumurtalıklar küçük kalıyor acaba senin rahatsızlığın başka bir nedenmi

doktor rahmin küçük dedğinde bu sorunun dünyada sadece bende olduğunu düşündüm bir an.ama gördüm ki yalnız değilmişim.bu gün öğrendim daha bunu.hipo hastasıydım zaten biliyordum ama rahim küçüklüğünü bilmiyordum.yazılanları okudum herkeste hemen hemen ortak dert tedaviye başlayan arkadalar varmış son durum nedir acaba yazarmısınız arkadaşlar lütfen...bayağğ gerildim ben umutsuz...

doktor rahmin küçük dedğinde bu sorunun dünyada sadece bende olduğunu düşündüm bir an.ama gördüm ki yalnız değilmişim.bu gün öğrendim daha bunu.hipo hastasıydım zaten biliyordum ama rahim küçüklüğünü bilmiyordum.yazılanları okudum herkeste hemen hemen ortak dert tedaviye başlayan arkadalar varmış son durum nedir acaba yazarmısınız arkadaşlar lütfen...bayağğ gerildim ben umutsuz...

merhaba bende hipoluyum evlenmeden önce doğum kontrol hapı kullanarak adet oluyordum evlendikten sonra menegon adlı ilaç kullanarak tüp bebek yaptırdım 1 kızım var rahim ilaçlarla büyüyor hiç korkma bende yumurta sayısı fazla olduğu için tüp bebek yaptılar aksi halde aşılama ilede gebelik elde ediliyor

arkadaşlar benim eltimde 10 yıllık evli ve hiç adet görmemiş birkaç yılda bir kanama oluyorum demişti doktora gittiğinde doktoru yumurtalıkların küçük olduğunu rahmin gelişmediğini söylemiş bunun için nasıl bir tedavi uygulanıyor acaaba

mrb canım bişey soracm..eltin tedavi oldumu..?bende hiç adet olmadım ve rahim küçük ama yumurtalıklarımda bir sorun yok dedi dr.emar çektirmem gerek....

kimse yokumu?????????????

cnm bende senini gibiyim rahmim küçük 23 yaşındayım hiç adet görmedim hayatım boyunca 3 yıldır evliyim eşimle severek evlend
ik bebek isitiyoruz ama olmadı dr rahim flim istedi oda çok fazla para isityor devlet hastanesi çekmiyor ne yapacağımı bilmiyorum gece günüdüz dua ediyorum artık

benmde yumurtalarım küçük ve gec gelşiyor düzensiz adetım 2 yıldr cocuğmda olmuyor yumurtalrın incir suyula cok ii gelştğini duydum artk onu kulancaam 6 ay boyunca bde soğan suyu sonrda bakalım doktor ne diycek

merhaba bende hipoluyum evlenmeden önce doğum kontrol hapı kullanarak adet oluyordum evlendikten sonra menegon adlı ilaç kullanarak tüp bebek yaptırdım 1 kızım var rahim ilaçlarla büyüyor hiç korkma bende yumurta sayısı fazla olduğu için tüp bebek yaptılar aksi halde aşılama ilede gebelik elde ediliyor

merhaba ben tam olarak hipolumuyum bilmiyorum ama, 34 yaşındayım ve 3 senelik evliğim doktora gittiğimde rahmimin gebeliği taşıyamayacak kadar çok küçük olduğu söylenildi hatta gittiğim doktor işi iyicene abartarak bana o moral bozukluğu içinde tek şansımın taşıyıcı annelik olduğunu söyledi eşim ve çok umutsuzluğa kapıldık şimdi izin mesajınızı okudum ve rahmin ilaç ile büyütülebildiğini öğrandim konu ile alakalı zahmet olmazsa bu konu ile alakalı bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim allah tüm bebek hasreti çekenlerin yardımcısı olsun şimdiden teşekkürler

merhaba ben tam olarak hipolumuyum bilmiyorum ama, 34 yaşındayım ve 3 senelik evliğim doktora gittiğimde rahmimin gebeliği taşıyamayacak kadar çok küçük olduğu söylenildi adetlerim az ama düzenli gittiğim doktor işi iyicene abartarak bana o moral bozukluğu içinde tek şansımın taşıyıcı annelik olduğunu söyledi eşim ve ben çok umutsuzluğa kapıldık şimdi sizin mesajınızı okudum ve rahmin ilaç ile büyütülebildiğini öğrendim konu ile alakalı zahmet olmazsa bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim allah tüm bebek hasreti çekenlerin yardımcısı olsun şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
slm siteye yeni üye oldum ve yazınız dikkatimi çekti "bende bu dertten muzdaribim "rahim büyütmesinin tedavisi yok demişti doktorum o günü ümitsiz ve ağlayark eve gelmiştim ,şimdi yaklaşık 1 yıldır bitkisel tedavi görüyorum uzman dr gözetiminde rahimde eskisine nazaran %20 ye varan büyüme oldu ayrıca tüplrimde kapalı idi sağ tüp de açıldı şimdi daha çok ümitliyim mevlama şükürler olsun
Sevgili esirel doktorun kim bitkisel tedaviyle suan ne durumdasin bilgi verebilirsen sevinirim. Ozelden nasil yaziliyor bilmiyorum arkadaslik gonderdim sevgiyle kal :)

[bende aynı rahatsızlıkla ugrasıyorum bitkisel tedaviyi nerde görüyosun acaba..ayrıntılı yazacak olursan cok sevınırım

X