Aşılama Aşılama İle Hamile Kalanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
merhaba nergis ne güsel aynı anda güsel haberleri alırıs inşallah :Saruboceq:benim aşılamadan sonra dinlenmem gerekirken gezintiye çıktım ve ona bağlı sanırım düne kadar fena kasık ağrılarım vardı çok şükür şimdi kesildi :) şuanda göğüslerimde bi hassasiyet var başkada bişey yok senin nası geçiyor

Aşılama bölümünde ekim ayı aşılama olanlar kısmına gel canım.Seni orda da listemize yazalım.
Bende aşılamamın ilk günü yatmıştım ama 2.günü dışarlardaydım. Şuan hiç bir belirti yok.İçimden bises yine olmadığını söylüyor ama bakalım hayırlısı.

Selam arkadaşlar 6. günüm ve kasık ağrılarım kesildi çok şükür bugün hiç bi ağrım yok neşecim kaybettiğin bebeğin için çok üzüldüm allahım sanada sağlıklı bir bebek verir inşallah :KK43: ben aşılamadan iki saaat sonra pek dinlenme fırsatı bulamadım misafirim vardı onu gezdirmek için dışarı çıktım ve baya bi merdiven inip çıktım kötü mü yaptım bilmiyorum ama en azından aklımdan çıkarmış oldum , ağrılarımda o yüzden olmuş olabilirmi şimdiden korkmaya başladım

hayırlı olsun canım aşılaman.tabi biraz dinlenmek lazım.ama korkma sadece yumurtalıgı döllemek için bir spermcik lazım oda allahın izni ile girdikten sonra merdiveni ne kadar çıkarsan çık canım allahın vermeye gönlü olduktan sonra birşey olmaz.

kızlar bugün gittim doktora geçen sefer progon kullanmıştım bu doktor gonal verdi bu ilacı kullanan varmı?benim yumurtalığım multi over yapıya sahipmiş bu bir rahatsızlık değilmiş biraz fazla yumurta yapmaya yatkınlıkmış o nedenle ben 1.aşılamamda çok ağrılar çektim aşılamadan 1 hafta sonra karnım şişti ve müthiş ağrım oldu doktorun söylediğine göre kalan yumurtalar büyüdüğünden öyle olmuş.umarım bu sefer aynı şeyleri yaşamam hayırlısı diyorum bende 1 yıl ara verdim 1.aşılamadan sonra çok üzüldük.bu sefer daha iyiyim baştan olmama olasılığını kabul ederek başladık:)

gonal-f igneyi bende önceden kullandım canım.göbekten yapılıyordu bu igneyi daha sonradan yine kullanacaktık ama buradaki doktorumuz egerki bu igneyi aşılamada kullanırsan tüp bebek tedavisinde gonal-f igneyi aldıgın zaman devlet ödemez demişti.pahalı bir igne.sonra bize merional igne yazmıştı.bu igne daha güzel demişti.gonal-f den daha uygun fiyatı.canım demekki senin birinci aşılamada yumurtalıgın çok büyümüş ve yumurtalıgın çatlayıp içi su toplamış.o yüzden sana agrı vermiş .benim doktorum yumurtalık 15-16m geldiginde ilacı kesiyor ve ertesi günü çagırıyor ve o şekilde kendliginden büyümesini saglıyor.bana doktorum demiştiki yumurtalıgın 16m olmuş ilacı kesiyoruz bundan sonra ilaca devam edersek sakıncalı olur diye söylemişti.bizde biraz ara verdik ama bundan sonra bitkilerle devam edecegiz.

adalex hayırlı olsun canım 30 ekimde iyi haberlerini bekliyoruz.

sağol nese allah razı olsun ınsallah ıyı haberler verırım herkese asılamam dun yapıldı asılamadan sonra sureklı yattım ama calıstıgım ıcın suan işteyım ınsallah bı sorun teskıl etmez

pulsargulsen teşekkür ederim canım hepimiz için ne hayırlı ise o olsun inşallah bebeğimiz olur. Sanki inadına çevremde okarada çok hamileyen diyen insan oldu ki yoksa hep öylemiydide ben farketmedim bu durum dahada çok üzüyor insnaı

Ya kızlar ya.aşılamam tutarmı sizce.çok heycanlıyım.2.de şans artıyor deniliyorya.ya olmazsa.dua edelim birbirimize.

Ya kızlar ya.aşılamam tutarmı sizce.çok heycanlıyım.2.de şans artıyor deniliyorya.ya olmazsa.dua edelim birbirimize.

space canım sen hap kullanıyordun adet olup tedaviye başladınmı.daha aşılamanda olmadı zannımca.tedavinin daha başında iken böyle şeyler düşünme canım önünde nereden baksan gebeliginin oluşması için 1 ay kadar vaktin var .kafana takma.olur allahın izni ile....

sağol nese allah razı olsun ınsallah ıyı haberler verırım herkese asılamam dun yapıldı asılamadan sonra sureklı yattım ama calıstıgım ıcın suan işteyım ınsallah bı sorun teskıl etmez

adalex canım agır kaldırmadıgın müddetçe birşey olmaz.eve geldigin zaman dizinin altına yüksek bir yastık bırak biraz dinlen .hayırlı haberle sonuçlanır inşallah....

senağlamasenağlamasenağlama:umursamaz::umursamaz::umursamaz::umursamaz:
pulsargulsen teşekkür ederim canım hepimiz için ne hayırlı ise o olsun inşallah bebeğimiz olur. Sanki inadına çevremde okarada çok hamileyen diyen insan oldu ki yoksa hep öylemiydide ben farketmedim bu durum dahada çok üzüyor insnaı

aylakır aramıza yeni katıldın herhalde.dediklerine katılıyorum.benim bir kız çocugum vardı 2 yaşında sizlere ömür ...çocugum varken çevredeki hamileler .çocuklar hiç ilgimi çekmezdi.ama çocugum ölmedn öncede hamileligi istiyordum zaten .öldükten sonrada büyük bir boşluga düştüm.çok yalnız kaldım kolay degil 2 yaşında cigerim....şimdi senin dedigin gibi hamileligi çok isterken çevrende o kadar çok hamile olanı görüyorsun..çünkü kafamız hep hamilelikte.hep bebeklerde.çocuklarda.o yüzden mi bilmem ama sen istedikçe hayat daha çok zorlaşıyor canım.bende ikinci çocugum için tedaviye başlamıştım. 1.aşılamam başarısız oldu. ama ikinci aşılamam tutmuş aşılamanın 9. günü rahime tutunamamış düştü.işte nasip yumurta oluşmuş ama tutunamamış .nasip işte..çok üzüldüm.nedenmi.çünkü ilk çocugumdada en son eylülde adet olup ilk aşılamamda tutmuştu.ve haziranda dogumum olacaktı adını yine ölen kızımın adını koyacaktım.yani ZEYNEP...ama nasip degilmiş...ama tedavinin peşini bırakmayacagım..hayat bana inatsa bende ona inat gidecegim.......yani canım konu biraz dagıldı.....bende bir hamileyi gördügüm zaman a baksana hamile...bir çocukluyu gördügüm zaman aaa benim zeynebim dahamı gelişkendi diyorum...arkadaşlar arasında agır sıkıntı yaşayan benim herhalde.....allahım hiç kimseye yaşatmasın ...

space canım sen hap kullanıyordun adet olup tedaviye başladınmı.daha aşılamanda olmadı zannımca.tedavinin daha başında iken böyle şeyler düşünme canım önünde nereden baksan gebeliginin oluşması için 1 ay kadar vaktin var .kafana takma.olur allahın izni ile....

ya canım elimde değil işde.bazen sakin oluyrm bazen olmuyorum.çok şükür bi problemmimiz yok.ilacıma devam ediyrm.12 gün kaldı ilacımın bitmesine.bakalım hayırlısı.inş.

Merhaba arkadaşlar. Bende aranıza yeni katıldım. 4 yıllık evliyim ama 2 yıldır bebişim olmuyor. Çok istiyoruz olsun ama kısmet... Doktorun dediğine göre aşılama olucam sanırım. Ama çok korkuyorum. Bende hastane ve iğne fobisi var. İğne gördüğüm an tansiyonum düşünüyor. Ellerim bacaklarım titriyor. Aşılama yaptıran arkadaşlar biraz bilgi verebilirlermi acaba??

Merhaba arkadaşlar. Bende aranıza yeni katıldım. 4 yıllık evliyim ama 2 yıldır bebişim olmuyor. Çok istiyoruz olsun ama kısmet... Doktorun dediğine göre aşılama olucam sanırım. Ama çok korkuyorum. Bende hastane ve iğne fobisi var. İğne gördüğüm an tansiyonum düşünüyor. Ellerim bacaklarım titriyor. Aşılama yaptıran arkadaşlar biraz bilgi verebilirlermi acaba??

Canım merhaba bende 6 yıllık evliyim 3 yıldır uğraşıyorum ama umudumu kırmadım, tabi bazen kırıldığıda oluyor ama kaydirigubbakcemile3 benim aşılamam oldu şimdi ikinciyi yaptırıcam ilkinde düşük yaşadım eğer problem yoksa tutma şansı yüksek allahın izniyle. moralini bozma benim daha öncede düşük öyküm vardı. şimdi ikincide daha umutluyum umarım en kısa zamanda ikimizde bebişlerimize kavuşuruz.:emir_bebek:

merhaba canım.sorun neydi acaba.tedaviye başlayacagın için mecbur hastaneyide seveceksin igneleride.canım.inanırmısın bazen igneleri yaptırmaktan poponda yaptıracak yer kalmıyor bazen.helede zayıfsan benim gibi hiç kalmaz.canım aşılama hakkında daha önceki sayfalarda bahsetmiştik.ama senin için bahsedelim.adetin 3.günü ignelere başlanır.ultrasunda yumurtalarına bakılıyor 16-22 arası yumurtaların büyüdükten sonra igne tedasi bitiyor.ve çatlatma ignesi yapılıyor.36 saat sonra aşılama yapılıyor.ilk önce erkekten sperm alınıyor.doktor onun en hareketlisini seçiyor bu işlem 2 saati buluyor.sonra uzun bir enjeksiyonla rahmine bırakıyor sonra 10-15dk yattıktan sonra gidiyorsun.:ecrin_bebek:

ya canım elimde değil işde.bazen sakin oluyrm bazen olmuyorum.çok şükür bi problemmimiz yok.ilacıma devam ediyrm.12 gün kaldı ilacımın bitmesine.bakalım hayırlısı.inş.

spage canım kaç aylıktı düşürdügün bebegin .

Merhaba arkadaşlar.ılk aşılamam için adetimi bekliyordum 5 gün geçmişti ama malesef bugün oldum ve p.tesi günü doktora kontrole gidicem.Nasıl olacak ne yapıcam içim tuhaf. ınşallah aşılama ile bebeğimiz olur

arkadaşlar ne olur bana yardımcı olun,4 yıllık evliyiz 3 yıldır çocuk istiyoruz,eşimin spermlerinde hreketlilik %25, MORFOLOJİ %6 KRUGERE GÖRE SaYI NORMAL 32 MİLYOn.doktor aşılamanın tutma ihtimali %5-10, 30 yşındasın,direkt tüp bebek yaptırın dedi,açıkçsı birden çok korktum,ve moralim çok bozuldu,sizce aşılamayı denesek mi?sonuçta 5 ya da 10 denemeye değmez mi?ne olur bana birz yardımcı olun,benim gibi olup aşılamadan olumlu sonuç alan var mı aranızda,bir de panik oldum 30 yaşındasın deyince kendimi çok kötü hissettim,moralim çok bozuk,lütfen yardımcı olun.......bir de eşimde vrikosel var son zamnlarda ağrıları baya arttı,dr. erkek faktöründe tedaviye pek yanıt alınamıyor dedi, direkt tüp bebek önerdi,ne yapsak ki acaba?

X