Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

kızlar saçlarım açık kumral aralara resimdeki gibi bir renk yaptırmak istiyorum resimdeki rengin ne olduğunu bilen var mı?? $yargici-2012-ilkbahar-yaz-koleksiyonu.jpg

Eki Görüntüle 392584 Eki Görüntüle 392585 Eki Görüntüle 392586

bana hangisi gider? hepsi çok güzel yaa benim saçım doğal koyu kahve ten rengim de güneşte koyulaştı vücut rengim açık renktir beyaz gibi denizde de hemen bronzlaşamam hemen kızarıveririm tavuk gibi:KK70: cilt rengimi açmaya çalışıyorum üzüm çekirdeği yağıyla vs. bu saç renkleri yakışsın diyee :)))

Son düzenleme:
Merhaba,
Kızlar ben buraya daha önce de yazmıstım dogal küllü tonları cok begeniyorum, sacım koyu bir tondu, kendi rengimdi küllü kumral olsun istedim ve kolestonun küllü kumral rengini aldım, daha da koyulastırmasından korktugum icin garnier' in ekstra acıcı özelligi olan dogal sarısını aldım, önce onunla boyadım sacımı turunculastırdı hafif, üzerine de küllü kumral boyadım iste böyle bir renk cıktı ortaya kumral olmadı tabii, bundan sonra olur mu onuda bilmiyorum.. İstedigim tonlar altın yansımalı olanlar..

$Görüntü074.jpg

Simdi bundan sonra küllü renklerle mi? yoksa palette' nin altın pırıltılı serisiyle mi devam etmeliyim?
İstedigim altın yansımalı tonlar bu arada, umarım fikri olan biri cıkar..

Bu arada da istedigim tonlardan biri bu,

$istenennn.jpg

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba,

saçlarımı 2 hafta kadar önce kolestonun kışkırtıcı kahvesine boyadım şuan biraz açıldı ama yine çok koyu oldu :KK43: normal saç rengim açık kahve. Kumral tonlarına dönmek istiyorum. Begüm öner'in saç rengi gibi. $begüm öner.jpg

sizce hangi boyayı kullanmalıyum? yada karıştırmalıyım? evde boyamak istiyorum.yardımcı olur musunuz?

kızlar benim saçım doğal renginde boya yok.kahve rengi.. ama artık çok sıkıldım değişiklik yapmak istiyorum.. bi arkadaşım oryalle krepe balyaj yaptrdı çok doğal durdu cok beğendim bende yaptırmayı düşünüyorum. bu konu hakkkında bilginiz varmı biraz baktım ama bu uygulama hakkında çok fazla birşey bulamadım. yardımcı olursanız sevinirm..

saçımı boyayacağım ama kafam çok karıştı normalde açık kumarl saç rengim var ve açık tenliyim. kuförden bi boya aldım 5.45 açık kahve akaju bakır birde palette 7.5 açık karamel var elimde hangisine boyasam karar veremedim bi çok açık geliyo diğeri biraz sıradan geldi bana. ikisini karıştırsam nasıl renk çıkar ortaya acaba resimlerini ekliyorum $PALETT~1.JPG $5-45_th.jpg bu renklerin karışımı nasıl olur

palette yogun renk açıcıyla önce açıp sonra syoss 9-5 küllü sarı kullansam turunculuk olmayan açık bir sarı elde elde edebilirmiyim kızlar şuan saçım kahve

Sorum değil de ,önerim var.Herkes kendine yakışan renge boyamalı saçlarını.Bir sarı sevdası almış başını gitmiş.Tenine,saç rengine bakmadan herkes sarışın olmak istiyor.O dipler çıktı mı hele,iyice kötü ve basit bir görüntü yaratıyor.Bu kadar özenti olmanın yararı yok bilakis palyaço gibi dolanan kızlar,kadınlar sokakları dolduruyor.

kızlar selam benim sacım siyah 2 yıldır siyah kullanıyorum.
artık cok sıkıldım ve karameli cok beğeniyorum. koyu karamele boyamak istiyorum. deneyen varmı acaba?

Sorum değil de ,önerim var.Herkes kendine yakışan renge boyamalı saçlarını.Bir sarı sevdası almış başını gitmiş.Tenine,saç rengine bakmadan herkes sarışın olmak istiyor.O dipler çıktı mı hele,iyice kötü ve basit bir görüntü yaratıyor.Bu kadar özenti olmanın yararı yok bilakis palyaço gibi dolanan kızlar,kadınlar sokakları dolduruyor.

O zaman buda benden size cevap olsun sacı koyu olupta ten rengi acık olan bir sürü bayan var ve gayette yakısıyor dip boyama yaptıktan sonra sorun olacak birseyde kalmıyor dediginiz sey sacını boyayan her bayan icin gecerli bence, komple boyayan kim olursa olsun dipten kendi rengi gelince ve dip boyamayı geciktirince kötü duruyor. Sarısın olup sacını kızıla boyayan, kahveye boyayan kisiler icinde bana göre aynı sey gecerli. Tek sorun yakısanın yapılması gerektigi bence.

Son düzenleme:
Saçlarım iki renk oldu kızlar dipten kullu açık kumrala yakın bır renk çıkıyor uçları sarıya bakan bır karamel gibi güneşte özellıkle çok kötü duruyo,

Saçlarım şuan böyle :

$sdf_278551.JPG

Açık kumral, kullu kumral, karamel, bal köpüğü bir sürü renk oneren oldu ama görsellerini numaralarını atar mısınız bana ? Önerır mısınız saç renkler kızlar?

O zaman buda benden size cevap olsun sacı koyu olupta ten rengi acık olan bir sürü bayan var ve gayette yakısıyor dip boyama yaptıktan sonra sorun olacak birseyde kalmıyor dediginiz sey sacını boyayan her bayan icin gecerli bence, komple boyayan kim olursa olsun dipten kendi rengi gelince ve dip boyamayı geciktirince kötü duruyor. Sarısın olup sacını kızıla boyayan, kahveye boyayan kisiler icinde bana göre aynı sey gecerli. Tek sorun yakısanın yapılması gerektigi bence.

Ben yakıştıramıyorum,zenci birinin saçını sarıya boyaması gibi abes duruyor,dip boyası da yapılsa olmuyor.://Yakışan yok mu ,vardır elbette ;ama çok az.Sarışın olan biri balyaj attırsa ya da saçını bi ton açığa boyasa hiç de sırıtmıyor ,kimse anlamıyor bile boya olduğunu.Her taraf yapay sarışınlarla doldu,öyle böyle sarı da değil,platin sarı...

Ben yakıştıramıyorum,zenci birinin saçını sarıya boyaması gibi abes duruyor,dip boyası da yapılsa olmuyor.://Yakışan yok mu ,vardır elbette ;ama çok az.Sarışın olan biri balyaj attırsa ya da saçını bi ton açığa boyasa hiç de sırıtmıyor ,kimse anlamıyor bile boya olduğunu.Her taraf yapay sarışınlarla doldu,öyle böyle sarı da değil,platin sarı...

Ben sarısın degilim, hic olmadım ama herkes farklı düsünüyor iste, herkes birseylere heves eder, özenir yakıstıktan sonra da bir problem olacagını düsünmüyorum neden mahrum olsun ki, sırf dip yüzünden, benim kendi rengim koyu kumral ve kahve gibi bir renge boyadım diplerim cıkıyor illa, ve boyama yapıyorum o zaman söyle oluyor koyu renkler ya sacını hic boyamayacak ya da hep koyu tonlara boyayacak.
Sarısınlık konusunda size su yönden katılıyorum herkes sarısın olmaya özeniyor röfle, gölge, balyaj ama yakısmayan abes tonlarını yaptırıyorlar, amac sadece sarı olmak hatta benim bir ark. var sacları baya acık kumral, o bile bir kere sacını boyatmıstı o kadar tuhaf bir sarı yapmıslardı ki, hic yakısmamıstı sarısın oldugu halde, herkesin kendi düsüncesi tabii, saygı duyuyorum.
:KK61:

merhaba arkadaslar, bu hafta sac boyayacagım boyam loreal sublime mousse 70 tonu . şuan saçlarım orta kumral nasıl olacagı hakkında bilginiz var mı? haftasoınu düğüne gideceğim berbat bısı cıkmasından korkuyorum. önceki boyam palette7.65 altın parıltılı toffee idi.:KK76:

$100_4070.jpg $100_4271.jpg

ilk fotoğraftaki saçlarımı loreal exellence 7.3 ile boyadım ve ikinci fotoğraftaki renk oldu.turuncu kırmızı arası garip bir renk.bunu gidermek için hangi markanın hangi numarasını kullanmalıyım?bu arada kutunun üzeride ki renkte şuydu:

$1351_buyuk.jpg

yani sonuç kutunun üzerindeki renklere kesinlikle güvenmeyin :KK43:

Eki Görüntüle 400158 Eki Görüntüle 400159

ilk fotoğraftaki saçlarımı loreal exellence 7.3 ile boyadım ve ikinci fotoğraftaki renk oldu.turuncu kırmızı arası garip bir renk.bunu gidermek için hangi markanın hangi numarasını kullanmalıyım?bu arada kutunun üzeride ki renkte şuydu:

Eki Görüntüle 400160

yani sonuç kutunun üzerindeki renklere kesinlikle güvenmeyin :KK43:

7.3 doreli bir renk zaten,turuncu olması muhtemeldi
Önemli olan kutu üzerindeki renk değil numaralardır

Turunculuğu gidermek oldukça zor
Küllü renkler kapatıyor ama aktıkça yine turuncu yansıma verebilir
Rengin tonundan memnunsanız yine 7 tonlarında,7.1 kullanın
İçine de az miktarda Igora 0.22 turuncu azaltıcı ya da herhangi bir tüp boyanın 0.11 mix mavisini ekleyin

çoğu kişi saçını kahveden kumrala çevirmeye çalışıyor..yakışma konusuna gelirsek,beyaz ten her rengi gayet kaldırır..
önemli olan aynaya baktığında kendini iyi hissetmektir..kahve saçımı 10.0 ve 11.1 karıştırıp % 9 luk oksidanla boyadım geçen ay..1 ton kırıldı..ve saçlarım yıprandı..
% 9 luk oksidan saçları yıpratır tecrübeyle sabit..bizim daha açık renge dönmemiz için illaki açıcı uygulamamız lazım yada açma olayını 1-2 seneye yayıcam..dün gene 7.0 ve 8.1 aldım ve bugün uygulamayı düşünüyorum..% 0.22 mix boyasını bulabilirsem.en azından oksidanları % 6 saçı okadar yıpratmaz..

X