Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

Hayır boya yok kendi doğal saçım

O zaman doğal saçınız ise yapmayın derim. Evde açıp üstüne küllü yapamazsınız. Öncelikle doreli bir renk yapıp sonra küllü boyamanız gerekir bu da size 2 ay zaman kaybettirir.
Benim tavsiyem profosyonel bir kuaföre gidip teninize uygun karamel ya da koyu sarı tonlarında krepe balyaj atırmanız. Bu sayede daha şık ve doğal duracaksınız. Hem açık küllü sarıya boyadıktan sonra 15 günde bir dip yaptırmanız gerekecek, kendimden biliyorum. Sürekli diple uğraşacaksınız. Benim dediğimi yaparsanız 6 ayda bir belki boyatırsınız. Bunun gibi benim dediğim;

Eki Görüntüle 699944

Yardımınız için çok teşekkürler peki açtıktan sonra normal açık bir renge boyasam tutar mı?

Açtıktan sonra ilk etapta doreli renk tercih etmelisiniz sonrasında küllüyü ancak o zaman boyayabilirsiniz. Fakat çok çeşitli boyalar olduğundan ne renk ile boyayacağınızı bilmediğimden net bir cevap veremem.

Merhaba yeni konu açtım burayada yazmak istedim acil yardımınıza ihtiyacım var saçlarm loreal majirel 7.1 küllü kumral boyalı. Ben resimdeki saç rengini elde etmek istiyorm. Loreal kataloğunda 8.07 koyu sarı hafif soğuk küllü diye bir ton var onunla boyasam bu rengi elde edebilrmiym tabi açıcıya gerek kalmadan yardımcı olursanız çok sevinirimm teşekkürlerEki Görüntüle 700805 Eki Görüntüle 700804 Eki Görüntüle 700803

O zaman doğal saçınız ise yapmayın derim. Evde açıp üstüne küllü yapamazsınız. Öncelikle doreli bir renk yapıp sonra küllü boyamanız gerekir bu da size 2 ay zaman kaybettirir.
Benim tavsiyem profosyonel bir kuaföre gidip teninize uygun karamel ya da koyu sarı tonlarında krepe balyaj atırmanız. Bu sayede daha şık ve doğal duracaksınız. Hem açık küllü sarıya boyadıktan sonra 15 günde bir dip yaptırmanız gerekecek, kendimden biliyorum. Sürekli diple uğraşacaksınız. Benim dediğimi yaparsanız 6 ayda bir belki boyatırsınız. Bunun gibi benim dediğim;

Eki Görüntüle 699944

bu saçta ince gölge var ortalardan uçlara doğru.... evde kutu boyayla bu saç tutttululamaz ki...

bu saçta ince gölge var ortalardan uçlara doğru.... evde kutu boyayla bu saç tutttululamaz ki...

Ben de zaten kuaföre gitmenizi önerdim yani bir kez gideceksiniz ama 6 ay gitmeyeceksiniz. Bu tonlar daha hoş durur tabi size kalmış; bunlar da diğer ombre ve balyajlar;

$ombre-hair-extensions-ombre-hair-color.jpg $elizabeth-hurley-resmi-uzun-dalgali-sac-modeli.jpg $lily-aldridge-ombre-hair-418178130.jpg

Doğal renginizi bozmayın derim ama siz bilirsiniz.

saçlarımı açıp palette açık kumral kalıcı krem boyayla boyadım herkes çok beğendi bayıldılar. 1 ay sonra uçlarına krepeli balyaj yaptırsam nasıl olur?

merhaba arkadaşlar ben saçımı açtırmıştım bundan bi 4 ay önce ve saçlarımı tam omuzarımda kat kestirmiştim faat röfle yaptıracağım halde kuaför 2 ay sonra gel şimdi açıldığın için olmaz dedi ve 4 ay geçti ben hala gitmedim saçımın uzamasıya çok çirkin bir görüntü olacak biraz param olunCA RÖFLE YAPTIRICAM DA ŞİMDİLİK NE YAPABİLİRİM BU SAÇA. ENGİN BİLGİLERİNİZDEEN YARARLANMAK İSTİYORUM

merhaba arkadaşlar ben saçımı açtırmıştım bundan bi 4 ay önce ve saçlarımı tam omuzarımda kat kestirmiştim faat röfle yaptıracağım halde kuaför 2 ay sonra gel şimdi açıldığın için olmaz dedi ve 4 ay geçti ben hala gitmedim saçımın uzamasıya çok çirkin bir görüntü olacak biraz param olunCA RÖFLE YAPTIRICAM DA ŞİMDİLİK NE YAPABİLİRİM BU SAÇA. ENGİN BİLGİLERİNİZDEEN YARARLANMAK İSTİYORUM

açtıktan sonra hangi numara ile boyandı ?

arkadaşlar merhaba. yaklaşık 7 ay önce saçlarımı kumrala boyatıp boylarına sarı balyaj attırmak istemiştim. fakat zemin koyu olduğu için pek istediğim rengi tutturamadı kuaför. iki hafta sonra yeniden boyattım. bu sefer saçlarımı kalitesiz bir açıcı ile açtıkları için saçlarım çok yıprandı. hatta yer yer kopmalar oldu.. tabi benim de bu arada hatam sürekli saç düzleştirmek oldu... her neyse.. bu arada ben saçlarımın açık renk haline alışamadığımdan kolestonun açık kestane diye bir rengi idi sanırım ona boyadım. en son da altın açık kahve diye bir renge boyadım iki ay önce. şimdi esas soruma gelirsem. saçlarımı yeniden boyamak istiyorum. bir arkadaşımın saç rengi çok hoşuma gitti. sordum 6.3, 7.3, 6.77 numaralı boyaların karışımı imiş. farklı şehirlerde olmasak gidip o kuaförde boyatacağım ama ankarada artık kuaförlere güvenmiyorum... sizce nasıl olur? bir fikri olan var mı?

arkadaşlar merhaba. yaklaşık 7 ay önce saçlarımı kumrala boyatıp boylarına sarı balyaj attırmak istemiştim. fakat zemin koyu olduğu için pek istediğim rengi tutturamadı kuaför. iki hafta sonra yeniden boyattım. bu sefer saçlarımı kalitesiz bir açıcı ile açtıkları için saçlarım çok yıprandı. hatta yer yer kopmalar oldu.. tabi benim de bu arada hatam sürekli saç düzleştirmek oldu... her neyse.. bu arada ben saçlarımın açık renk haline alışamadığımdan kolestonun açık kestane diye bir rengi idi sanırım ona boyadım. en son da altın açık kahve diye bir renge boyadım iki ay önce. şimdi esas soruma gelirsem. saçlarımı yeniden boyamak istiyorum. bir arkadaşımın saç rengi çok hoşuma gitti. sordum 6.3, 7.3, 6.77 numaralı boyaların karışımı imiş. farklı şehirlerde olmasak gidip o kuaförde boyatacağım ama ankarada artık kuaförlere güvenmiyorum... sizce nasıl olur? bir fikri olan var mı?

Merhabalar;

Size kuaför olmadan renk karışımını tavsiye etmem. Ayrıca saçlarınızı ilk 5/4 sonra da 5/3 ile boyamışsınız. 5/4 ün içinde kızıllık, 5/3 ün içinde ise dorelik mevcuttur. Siz kızıldan sonra boyamamanız gereknen boya ile boyamış, saçınızda kızıllığa ve doreliğe sebep olmuşsunuz. Kızıldan sonra dore ile saç, açılmadan boyanmaz. Eğer siz o renkleri karıştırıp saçınıza sürerseniz sadece DİBİNİZ tutar ve diğer boya olan yerlerde hiç hoş bir görüntü ortaya çıkmaz. Çünkü burdaki mantık saçınızda şu an 5 ile başlayan renkler olduğundan saçınızı AÇMADAN 5 ten daha açık renklere boyamanız saçnızda ton farklarına sebep olur. Benim tavsiyem kuaföre gidip saçınızı YIPRATMADAN açtırmanız.

Bu nasıl olacak diyorsanız: Saçlar artık sadece açıcı ile açılmıyor. Loreal Boya silici diye bir saçtan boya çıkartıcı var. Bu ürün saçı MİNİMUM yıpratarak sadece saçtan boyayı alıyor. Benim tavsiyem bu boya siliciyi kullanan bir kuaföre gidip(çünkü bunu her kuaför kullanmıyor) saçlarınızdan boyayı sildirmeniz. Bu sayede hem istediğiniz renge kavuşursunuz hem de saçlarınızı minimum yıpratırsınız.

Kıslarrrrrr,ben evde saç boyamayı beceremiyorum galiba.Kızıl boyalı saçımı kahveye boyadım,birkeresinde de kumrala boyadım üstü şişhane altı memişhane oldu,üstü daha açık olup kahve rengi,altı hala kızıl.Ben tüp boyaların sıvısının fazla kullanıldımı(1 den fazla) saç rengini açtığını duydum,ne derece doğru bilmiyorum,acaba saçımın koyu olan alt kısmına daha çok peroksit kullansam açılırmı? Lütfen yardımcı olun bu saçlarla dışarı çıkamıyorum.:1ninca:

bence o işlemi kuaföre bırak canım pişman olma sonra :KK43:

kızlar en doğal siyah saç boyası markası numarası tavsıye edebılırmısınız böyle simsiyah da olması dogal siyah dursun istiyorum

saçımı palette altın karamel 7.554 ile altın sarısını karıştırdım kuaförde aşağıdaki renklere gibi renk çıktı hemen hemen aynı gibi. önceleri parlaktıda şimdi soldu biraz ama gene aynı renk yani
http://i49.tinypic.com/9rm3c8.jpg

http://www.kadinlarkulubu.com/attachment.php?attachmentid=379159&d=1333107457&thumb=1
ama benim istediğim renk aşağıdaki resimlerdeki gibi küllü kumral.bir arkadaş yazmış bu rengi 7.1 loreal küllü kumral ile elde etmiş hatta eski saçı tıpkı benimki gibi altın karamel tarzı bir renk tonu imiş ve bu renk olmuş 7.1 küllü kumral ile yeşilde olmamış yani acaba bende 7.1 ile boyasam yeşil olmadan bu rengi elde edebilirmiyim.
http://www.kadinlarkulubu.com/attachment.php?attachmentid=48514&stc=1&thumb=1&d=1282946580
http://www.kadinlarkulubu.com/attachment.php?attachmentid=48515&stc=1&d=1278183787

O ARKADAŞIN ESKİ SAÇ RENGİ
http://www.kadinlarkulubu.com/attachment.php?attachmentid=48513&stc=1&d=1278183640
ŞİMDİKİ YENİ SAÇ RENGİ
http://www.kadinlarkulubu.com/attachment.php?attachmentid=48515&stc=1&d=1278183787
HATTA BURDA YAZMIŞ O SAYFAYIDA KOPYALAYAYIM
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/375652-loreal-kullu-kumral-71resimli.html

BENDE BOYASAM BENİMKİDE YEŞİL OLMADAN KÜLLÜ KUMRAL OLURMU ACABA.

X