Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

Merhabalar ii aksamlar saçlarım 9.1 külli sarı idi dip boya yaptırdım daha köyü düşmüştü iki parmak kadar sonra beğenmedim bir delilik yapıp kendim evde tarcın bakıra boyadım begendim ancak saçlarımda köyü renk olduğu için dipleri kuaforfe actormam gerekiyor onada cocuklu oldugum icin vaktim yok. Evde yeniden boyacagim siyah kestane disinda nasil kapatabilirim sizce?

canım ben sarı saç hastası bir bayanım yaklaşık 5 yıldır da sarı saç kullanıyorum..
Ve saç rengimi kendim deneye deneye elde ettim denebilir açıkçası sadece bir kere kuaförüm gel otur bak saçını biraz daha canlandıralım dedi ara ara zaten sarı olan saçımı açıcıyla biraz daha açtı..
Ben 7,3 kumralla başladım boyaya bi kaç ay bunu kullandım renk tam oturdu bi süre kumral kullandım bebeklerin saçları olur ya koyu kumral o tonlarda oldu sonra 8 e gectim bi kaç ay 8 kullandım rengim açıldı ve yine oturdu sonra 8,1 küllüye geçtim aynı şekilde rengi oturtana kadar devam ettim sonra 9,1 10,1 11,1 12,1 diye diye devam ettim ..... bi keresinde kozmetik magazasından toz açıcı aldım krem açıcının içine kattım uçlarımı boyadım 10 dk bekleyip yıkadım korktum saçlarımın yanmasından.

2 yıldır da sadece dip boyası yapıyorum alix diye bi boya var ( bilmiyorum reklama giriyor mu ama ) onun en açık rengi 11,1 rengini dip boyası olarak kullanıyorum 1,5 ayda bir falan dip boyası yapıyorum kendime. tabi uzun zamandır dip yaptıgım için dipler uçlara dogru aktı sarım koyulastı ..
sende bi kaç ay sürekli aynı boyayı boyayarak gittikçe numarayı artırabilirsin

Çok tsk ederim canım. ..gerçekten düşünüp yazdgn için.

saçlarım su an bal kumral bu sac rengini nasıl elde edebilirim ???

Eklentiler

• images.jpg
    images.jpg
    9,4 KB · Görüntüleme: 44
Arkadaşlar öncelikle merhaba yeni üye oldum. Soruma gelirsek ben saclarimi mavi siyaha boyadım palettenin ama beğenmediğim için yeşil sabunla akıttım. Birde denize girdim falan derken dipleri 3 parmak şeklinde açıldı. Sonra loreal casting creme boyasının altın karamelini boyadım dipler açık uçlar koyu yapış yapış oldu saçlarım. Sonra gittim palettenin tarçın kahvesini aldım. Diplerim bu seferde bakır oldu şimdi syoss fındık kabuğu aldım bir tutam boyadım dipten uca doğru renk girmedi. Garnier parlak koyu sari aldım bir tutam boyadım hiç bir değişiklik olmadı. Ilı boyayı karıştırdım içinde yüzde 12 lik oksidan olmasına rağmen bir tutam boyadım ı da girmedi. Adet günümde boyadigim için mi girmiyor yoksa saç boyayı kabul etmiyor mu? Ve diplerindeki bakirligi nasıl gidericem acil cevaplayın lütfen

Eki Görüntüle 1977210 Mrb arkadaşlar
Muhtemelen bu konu daha öncesinde de konuşulmuştur ama ben buralarda yemiyim o yüzden sizlere danışmak istiyorum
Şimdi benim saçlarım koyu kestane daha öncesinde birkaç kez saçlarımı boyamıştım ama 2 yıldır hiçbir işlem uygulamadım. Şu an ana renginde yani.
Saçlarımı ekleyeceğim fotodaki gibi boyamak istiyorum ancak öncesinde malımunuz renk açmam lazım hem nasıl açabilirim hem de bu tonu nasıl yakalayabilirim bana da yardımcı olursanız çooookkk mutlu olurum

Canım benim saçını açmana gerek yok biraz geç oldu cevap ama actirmadiysan direk saçının üzerine tarçın bakırı falan uygula bu renk çıkıyor zaten 2 3 boyamaya oturuyor ben oyle yapıyordum geçen sene

bloğumda daha fazlasına ulaşabilirsiniz kızlarrr :)))

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu açtım ama buraya da sorayım dedim.

Merhabalar bir ay kadar önce saçımı koyu kestaneye boyadım. Daha öncede çikolata kahve boyamıştım yani toplamda iki kere. Saçım şu an baya aktı kendi rengime döndü. Bakır kızıla boyamayı düşünüyorum. Şimdi şöyle yapmayı düşünüyorum eksik yada yanlışsa düzeltin lütfen.

Önce palette yoğun açıcıyla açıp üstüne igora 7.77 ile cila yapmayı, Ciladan sonra yine igora 7.77+8.77 yi 9 luk oksidanla boyamayı düşünüyorum. Evde kendim yapıcam. Tecrübelilerden fikir istiyorum. Böyle istediğim rengi tutturabilir miyim ?

Kızlar açıcıyla boyasız saçımı açtım bu renk oldu.sarı istiyorum hangi renk sarı önerirsiniz . Yanı direk üstüne küllü boya yapıp sonra sarı yapmak istemiyorum direk bu saçın üstüne sarı uygulamak istiyorum ama hangi sarı olmalı . Buğday tenliyim.ve saçlarım çok kuru .

Eklentiler

• IMG_8530.JPG
    IMG_8530.JPG
    38,7 KB · Görüntüleme: 74
Kizlar saclarim acik kullu kumral. Boyam akinca ve diplerim gelince bi kat daha boyayacagim 8.1 koleston. Ama koleston koyu tutuyor diyorlar kullanan var mi koleston 8.1 ? Gercekten koyu mu oluyor

Selam Kızlar ben bişey sormak istiyorum.
Kendi saç rengim kumral üzerinde hiç boya yok hepsini uzadıkça kestirmiştim kumral üstüne normal boyayla ombre yaptırma hevesiyle:KK43: sonra hata yaptım natural ColorS altın sarısına kendim boyadım rengi birkaç ton açıldı. Şimdi kuaföre gidiyorum açıcı kullanmadan açılmaz boyayla diyor ben normal açık sarıyla açılır diye düşünüyorum açıcı görsün istemiyorum saçım :KK43: bu şekilde boyayla açabilen var mı saçını:KK64:

Kızlar açıcıyla boyasız saçımı açtım bu renk oldu.sarı istiyorum hangi renk sarı önerirsiniz . Yanı direk üstüne küllü boya yapıp sonra sarı yapmak istemiyorum direk bu saçın üstüne sarı uygulamak istiyorum ama hangi sarı olmalı . Buğday tenliyim.ve saçlarım çok kuru .

Nevanın 10.1 i ne ceyrek yada ceyrekten az 11.1 eklersen tatlı kullu bir sarı olur.. 11.1 gümüş rengidir kullu olsun istemiyorsan direk 10.1 boyamanı öneririm..
Sac bakımı için selectivenin amino keretin bakım kremi benim saçlarımı kurtardı.. 35 tl 6 ay fln gidiyor.. Gratıis gibi yerlerde var.. Pahalı gelirse barcelino dus oncesı sac bakım yağı 10 tl fln aktarlarda bulabilirsin..... Restorex in sağlıklı uzama şampuanını kullanıyorum.. Bir hafta restoreksın 6 tl ye gratisten aldığım nemli saça uygulanıp yıkanmayan sac bakım yağını bir hafta barcelino yağını kullanıyorum.. Çok memnunum.. Ama ciddi hasar gordu sacımı kaybedıyorum dersen selective amino keratin derim.. Beyaz kutuda üzerinde mavi yazıyla amino keratin yazıyor..

Boyamadan sonra çiğlik gözüne batarsa cila yapmanı öneririm.. Boyamadan once fındık kadar 10.1 den ayır.. İnternette bulabilirsin cilanın ne derece düzelttiğini..

Son düzenleme:
Konu açtım ama buraya da sorayım dedim.

Merhabalar bir ay kadar önce saçımı koyu kestaneye boyadım. Daha öncede çikolata kahve boyamıştım yani toplamda iki kere. Saçım şu an baya aktı kendi rengime döndü. Bakır kızıla boyamayı düşünüyorum. Şimdi şöyle yapmayı düşünüyorum eksik yada yanlışsa düzeltin lütfen.

Önce palette yoğun açıcıyla açıp üstüne igora 7.77 ile cila yapmayı, Ciladan sonra yine igora 7.77+8.77 yi 9 luk oksidanla boyamayı düşünüyorum. Evde kendim yapıcam. Tecrübelilerden fikir istiyorum. Böyle istediğim rengi tutturabilir miyim ?

Biraz zaman geçmiş üstünden ama yin de yardımxı olayım dedim. Tam olarak hangi ton istiyorsunuz bilmiyorum ama ben ablamın saçını yapmıştım. Önce oryel açıcı ile açtım. (palette yoğun açıcı sizin için daha pratik olur kendiniz yapacaksanız ki birinden yardım alırsanız daha iyi olur) Aynı şekilde igora 7.77 ve 8.77 aldık bir de çeyrek tüpden daha az 0.77 bakır yoğunlaştırıcı ekleyip boyadık saçını güzle bir bakır oldu. Daha sonra solduğunda tekrar cila yapabilirsin.

Kendi saç rengim kumral üzerinde hiç boya yok hepsini uzadıkça kestirmiştim kumral üstüne normal boyayla ombre yaptırma hevesiyle:KK43: sonra hata yaptım natural ColorS altın sarısına kendim boyadım rengi birkaç ton açıldı. Şimdi kuaföre gidiyorum açıcı kullanmadan açılmaz boyayla diyor ben normal açık sarıyla açılır diye düşünüyorum açıcı görsün istemiyorum saçım :KK43: bu şekilde boyayla açabilen var mı saçını:KK64:

Saç rengine göre boya ile bir kaç ton açabilirsin. Hatta kumral saçları oryal açıcı değdirmeden renk kırma işlemiyle açık kumral yapıyorlar. Yapacağın işlem tam olarak nasıl bir saç rengi istemene bağlı. Eğer çok açık istiyorsan oryal şart. Ama bir kaç ton açılsın dersen içinde yoğun açıcılık bulunan market boyaları değil de profesyonel tüp boyalardan kullanarak açabilrşsin. Turunculuğunu da cila ile alırsın.

Kizlar saclarim acik kullu kumral. Boyam akinca ve diplerim gelince bi kat daha boyayacagim 8.1 koleston. Ama koleston koyu tutuyor diyorlar kullanan var mi koleston 8.1 ? Gercekten koyu mu oluyor

Tam olarak tonu nasıl acaba? İnternette koleston 8.1 yaz bir kaç blogger kullanmış resimli anlatımı var istediğine uygunsa kullanırsın ^^

o açıcı yok mu

saçı iflah etmiyor

sürmemeye çalışın

Yaklaşık 3 gündür buraları hatmettim.
Kendimne yakın sorunlar buldum ama tatmin edici cevaba ihtiyacım var.
Umarım bulurum.
Pazar günü akşam daha önce balyajlı saçımı sarıya çevirdiğim lorealin açık sarısını aldım. Ama bu kez saçlarım balyajlı değil aksine bakır kahveydi. Ne güzel dimi. Önce bir tutamda denedim. Renk değişimi olmayınca bir koşu gidip palette ultra yoğun renk açıcı aldım. 2 paket bulamadım mecbur bir paket aldım. Kararlıydım illede boyayacam o saçı. Neyse bende loreal açık sarı ile palette ren açıcı karıştırdım. Saç diplerime vurmamaya çalıştım ve 45 dk beleyip son 10 dk diplerede vurdum.
Sonuç: Güya diplere değmedğini sandığım açıcı maalesef üst katmanda değil ama bir tık alt katmanlarda tüm diplere değmiş. şu an saçlarım üst orta kendi rengim hiç değişmedi. Beyazlar ortada. Alt katmanda değer yerler civciv sarısı ve hatta beyaza yakın yerler var. Saçın kalan kısmı TURUNCU.....
Ben şimdi ne yapacağım. 2 gündür de bakım uyguluyorum. rengarenk işe geldim sarıları saklamaya çalışıyorum sürekli.
Bana bir çare?????
Bu arada yapmak istediğim sarı tonlarına ulaşmaktı. Şimdi turuncudan kurtulup dip renk ile aynı uyumu nasıl sağlarım?

Yaklaşık 3 gündür buraları hatmettim.
Kendimne yakın sorunlar buldum ama tatmin edici cevaba ihtiyacım var.
Umarım bulurum.
Pazar günü akşam daha önce balyajlı saçımı sarıya çevirdiğim lorealin açık sarısını aldım. Ama bu kez saçlarım balyajlı değil aksine bakır kahveydi. Ne güzel dimi. Önce bir tutamda denedim. Renk değişimi olmayınca bir koşu gidip palette ultra yoğun renk açıcı aldım. 2 paket bulamadım mecbur bir paket aldım. Kararlıydım illede boyayacam o saçı. Neyse bende loreal açık sarı ile palette ren açıcı karıştırdım. Saç diplerime vurmamaya çalıştım ve 45 dk beleyip son 10 dk diplerede vurdum.
Sonuç: Güya diplere değmedğini sandığım açıcı maalesef üst katmanda değil ama bir tık alt katmanlarda tüm diplere değmiş. şu an saçlarım üst orta kendi rengim hiç değişmedi. Beyazlar ortada. Alt katmanda değer yerler civciv sarısı ve hatta beyaza yakın yerler var. Saçın kalan kısmı TURUNCU.....
Ben şimdi ne yapacağım. 2 gündür de bakım uyguluyorum. rengarenk işe geldim sarıları saklamaya çalışıyorum sürekli.
Bana bir çare?????
Bu arada yapmak istediğim sarı tonlarına ulaşmaktı. Şimdi turuncudan kurtulup dip renk ile aynı uyumu nasıl sağlarım?
Yardımcı olurum umarım şimdi dip renginiz ne tam olarak turuncumsu hala. ama zaten ilk hatanız ne biliyormusunuz palette renk açıcı kaliteli iyi bi üründür siz gidip acıcıyla normal boyayı karıstırmanız hata ılk acıp sonra boyasaydınız keske actıktan sonraki renge göre adam akıllı boya alırdınız. yo düz bir koyu küllü kumrala boyayın sacınızı turunculugu alsın. Yok ben açık renk istiyorum sarı olsun derseniz Garnierin 11.1 Ekstra açık gümüş sarısı var hem boyayıp hemde 4 tona kadar acıyor sacı küllü bir sarı bence garnieri kullanın en azından turuncu olan bölgeler hem daha az yıpratır hemde turunculugu tamamen alır

X