Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
54
Kıslarrrrrr,ben evde saç boyamayı beceremiyorum galiba.Kızıl boyalı saçımı kahveye boyadım,birkeresinde de kumrala boyadım üstü şişhane altı memişhane oldu,üstü daha açık olup kahve rengi,altı hala kızıl.Ben tüp boyaların sıvısının fazla kullanıldımı(1 den fazla) saç rengini açtığını duydum,ne derece doğru bilmiyorum,acaba saçımın koyu olan alt kısmına daha çok peroksit kullansam açılırmı? Lütfen yardımcı olun bu saçlarla dışarı çıkamıyorum.:1ninca:

kızlar saçlarımı yeni boyattım (lo... marka) önceden elidor kullanıyordum ve pamuk gibi oluyordu saçlarım şimdi ise kazık gibi oluyor

kuaför bi tane önerdi ama çok pahalı (aynı marka şampuan)

sizin kullandığınız bir marka varmı yardımcı olabileceğiniz

kuaförler nedense hep 50-60 ytllık şeyleri öneriolar..hepte loreal..anlaşmalımıdrlar yoksa gerçekten mi işe yarıyor bilmıorm..
ben dove kullanıorm boyalı saçlar için olanı(pembe) çokta memnunum

arkadaşım merhaba

benimde kızıl boyam ben loreal elseve kırmızı kutu kullanıyorum( fiyatıda heryerde değişiyo ben 5 ytl ye almıştım çokta ucuz )..boyanın akmasını önlüyor gayet memnunum..ama şampuandan sonra da saç kremi kullanıyorum ve çıkıyorum pamuk gibi oluyo saçlarım..saç kremsiz boyalı saç kullanılmaz zaten....

şeyde güzel..elidorun yeni çıkan bakım şampuanı ( badem ve proteinli olanı sarı kutu) o da ipek gibi yapıyo....dene bunları derim..saç boyam hiç akmıyo benim ve rengini de loreal elseve daha canlı yaptı

schwarzkoph un satin brown şampuanının kokusu kötü ben bıraktım ama saçları güzel yapıyor hele asian beauty denilen şaç kremi saçları yumuşacık yapıyor.

sch nın ürünleri çok kaliteli zaten

senelerdir boyamaktan bakımsızlıktan yıpranmış keçeleşmiş ve uzamayan saçlara ne yapılabilir.
bi yardım etseniz.

kestirip, saglıklı uzaması için sık kimyasal işlem uygulamamak ve haftada bir bakım yaglarını kullanmak. kestirip yanmıs saclardan kurtulmadan olmuyor. eger uzunsa ve birden kestirmek zor geliyorsa her ay 2 cm kestirerek yavas yavas kurtulabilirsin.

yıpranmış saçlar için şunu tavsiye edebilirim size bnm saçlarım kadayıf bildiğimiz tatlı onun gibi olmuştu ama ben ne kestirdim ne ettim inatlıkya makas deymedi zaten kısa :KK43: 1 şişe bağdem yağının içine 1 tane dodex 1 tane evigen 1 tane bemix bunlar vitamin kapsülleri eczaneden teymin edebilirsiniz bu bu bakımın sayasinde saçlarımı hayata döndürdüm ve tek kırık bile yok :)

Selam herkese daha 2 saat önce annanemin saçlarını boyadım kolestonun açık kumralına annanemin saçları az zaten ve sarıydı oldumu sana renk yeşilimsi :1no2: yarın başka bir renk boyasak sizce nolur yanarmı bişi olurmu lütfen zaten saçları az yok gibi

Selam herkese daha 2 saat önce annanemin saçlarını boyadım kolestonun açık kumralına annanemin saçları az zaten ve sarıydı oldumu sana renk yeşilimsi :1no2: yarın başka bir renk boyasak sizce nolur yanarmı bişi olurmu lütfen zaten saçları az yok gibi

eğer sarıdan kumrala çevirdiysen olabilir canım yeşilmisi bir renk ben sarıdan koyu kumral yaptırcaktım kuaförüm yıkadıkça akar yeşile döner demişti ama bence 1 hafta bekleyin zaten yaşı dolayısıyla saç telleri güçsüzdür daha kötü olabilira.s.

aman dikkat zaten azmış saçı boya direk deriye temas eder biraz bekle idare etsin kadıncağızın kafasını yakma...

canım başka bi renk olur tabi...acaba küllü bi renk mi kullandın da yeşil oldu anlamadım...
ama birz dinlensin saçı anneannenin daha sonra bi ton koyuyla kapatabilirsin bence....a.s.a.s.

bi dahaki boyada biraz daha kızılımsı bakırımsı kahveler kullanırsan yeşillik kapanır,ama en azından bi 15 gün bekle tekrar boyamak içinşutarafagitti

Boyanın saçta kalıcılığını sürdürebilmek ve parlaklığını arttırabilmek için görüşlerinize ihtiyaç hissediyorum...

loreal'in bir ürünü var..
boya annemin saçında o dediğin özellikleri sergilemedi.
bende loreal'e mail attım.bildirdim durumu.bize hediye olarak gönderdiler :icecream:

"loreal elseve color-vive"

kalıcılık için ne kadar iyi olur bilmiyorum ama ışıltı ve parlaklık için elidorun 3 aşamalı renk canlandırıcı serisini kullanıyorum.. 1.-2.-3. aşama olmak üzere 3 adet.. hepsinin toplam fiyatıda 15-16ytl civarı bişey yapıyo... ben cok memnun kaldım.. saclarım röfleli ve yıkadıktan sonra hem yumusacık oluyo hemde parlak oluyor... ki aşırı yıpranmış bir sac olarak.. ben memnunum...

kalıcılık için ne kadar iyi olur bilmiyorum ama ışıltı ve parlaklık için elidorun 3 aşamalı renk canlandırıcı serisini kullanıyorum.. 1.-2.-3. aşama olmak üzere 3 adet.. hepsinin toplam fiyatıda 15-16ytl civarı bişey yapıyo... ben cok memnun kaldım.. saclarım röfleli ve yıkadıktan sonra hem yumusacık oluyo hemde parlak oluyor... ki aşırı yıpranmış bir sac olarak.. ben memnunum...

Öneriniz için teşekkür ediyorum...
Aslında bilmek istediğim boyadan hemen sonra sirkeli zeytinyağlı bir maske uygulanıyormuş ve bu boyanın ömrüne ömür saçın parlaklığına parlaklık katıyormuş ki bu formülü nereden temin edebiliriz orası muamma...

Boyanmamış saçta bile renkli ışıltılar.
Sarışınlara ; Papatya
Kumralara ; Kesatane
Kızıllara ; Kına özlü
Esmerlere ; Nemlendiricili meyve özlü şampuanlar.
Sıradan kullandığınız şampuanlar gibi 2-3 dakika bekletip şapuan tipine uygun bir ürünle durulayınız( saç kremi vb...)
Saçlarınız Şekle Girmeyi Reddederse ;
Bir avuç jöleyi tüm saçınıza dağıtıp, geriye doğru taramayı deneyin. Bu ıslak görünüm şimdi çok moda hemde müthiş pratik. Özellikle bitki özlü jeller ve jöleler kullanın ve bayodan ve bu tür işlemlerden önce doğal malzemelerden üretilmiş bir fıça ile saçlarınızı uzun uzun tarayın.

X