Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

slm funda, bence en az ten ve göz rengin kadar önemli bişey daha var ki o da kaş rengin. eğer açık renkli kaşların varsa sarı olabilir bence, ama düz bi sarı değil de ebruli bi renk daha hoş olur, soluk da göstermez. gölgeye gelince eğer işinin ehli bi kuaföre gidersen kumral üstüne direk sarı atmaz, saçının 2 ton açığı gölgeler atar ki kumralda çok doğal olur. bence gölge sarıya boyatmaktan daha az riskli, hem de daha az yıpratır.

arkadaşlar vital saç boyasında platin ve küllü sarıyı deneyen varmı aranızda? tavsiye dermısınız? yada bu markanın bır katalogu bulunabılırmı?

küllümangocum ben saçımın rengini yollamıştım dipleri turuncumsu oldu diye sende bana tavsiye vermiştin 9.1 ile boya diye şimdi boyadım canım biraz kapandı rengi benim istediğim renk şöyle olsun istiyorum sağdaki mavili kızın saçının rengi çok hoş hangi renk boyayla boyasam buna yakın olur acaba söyler misin??

küllümangocum ben saçımın rengini yollamıştım dipleri turuncumsu oldu diye sende bana tavsiye vermiştin 9.1 ile boya diye şimdi boyadım canım biraz kapandı rengi benim istediğim renk şöyle olsun istiyorum sağdaki mavili kızın saçının rengi çok hoş hangi renk boyayla boyasam buna yakın olur acaba söyler misin?
canım bılmıyorum ki ama turuncumsuluk yok o yuzden bıkaç zama sacındakş turunculuk gıdınceye kadar kullulere devam et.sonra kahve köpügü gibi bir renk sanırm ama tam bılmıyorum tabı.o renge boyarsın

Küllümangocum ya birşey sorucam,
Ben saçımı koleston kızıl büyü ile boyamıştım, sonra üstüne koyu kahve ile boyadım 4-5 gün içinde. Kapansın kızıl diye, istememiştim kızılı. Siyaha yakın olmuştu saçım. 2,5 ay olmuştur boyayalı...

Alttan hafif kızıl parlıyor zaten iyi hoş da, dipleri geldi haliyle..
Ben çikolata kahve gibi birşey istiyorum , sıcak tonda bir kahve rengi yani...

Tutar mı boyasam? Yoksa daha bekliym mi aksın iyice? :uhm:

Küllümangocum ya birşey sorucam,
Ben saçımı koleston kızıl büyü ile boyamıştım, sonra üstüne koyu kahve ile boyadım 4-5 gün içinde. Kapansın kızıl diye, istememiştim kızılı. Siyaha yakın olmuştu saçım. 2,5 ay olmuştur boyayalı...

Alttan hafif kızıl parlıyor zaten iyi hoş da, dipleri geldi haliyle..
Ben çikolata kahve gibi birşey istiyorum , sıcak tonda bir kahve rengi yani...

Tutar mı boyasam? Yoksa daha bekliym mi aksın iyice? :uhm:

zaten uzun bı sure beklemişşin akacagı kadar akmıştır boya.ama hanı tutar mı hiç bilmiyorum koyu renkleri pek bılmıyorum canım

Ya tutar gibi geliyor bana ama kızıl da parlıcak yine sanırım... :uhm:
Yada tekrardan kızıl büyü mü boyasam ona da cesaret edemiyorum bir türlü, halbuki kızıl takıntım var çok seviyorum..
Vişne-koyu kızıl gibi birşey olsa.. Neyse artık bakıcaz bi şekilde a.s
Çok teşekkür ederim canım cevap için a.s.

Arkadaşlar bu renk hakkında yardım.Konu açmıştım ama kimse cevaplamamış.Resimdeki rengin tam adını bilen varmı_? Siyah saçta nasıl elde edilir....Tecrübeli arkadaşlar...

2008kesimlerivg8.jpg

w303.png

dryad canım merak ediyodun dün uyguladım saçıma açıcıyı.hayret ettim.kızıllıgım 20 dk da bakıra döndü 40 dk da sarıya.kaldıki benim saçımda biliyosun hem kızıl hemde siyaha yakın kahve vardı.valla bi tel dökülmedi ve kırılmadı saçlarım ince telli olmasına ragmen.yaa sonra çok pişman oldum keşke önceki ve sonraki resmini çekseydim daha iyi görebilirdim.şimdi anladım bu kuaför bu açıcıyı kullanırsam 200 isterim açmaya demişti.valla degermiş canım çok süper bişi.

bu arada ben daha önce palettenin açıcısını kullanmıştım pek yıpranmamıştı saçım ama ozaman kızıllık ve siyahlık yoktu çok az bekletmiştim.ama o açıcılardaki keskin koku varya insanı rahtsız eden bunda hiç öle bişey yok çok rahat burnunu dayayıp kokla bana yardım eden arkadaşımla çok şaşırdık kokusuz olmasına.

dryad canım merak ediyodun dün uyguladım saçıma açıcıyı.hayret ettim.kızıllıgım 20 dk da bakıra döndü 40 dk da sarıya.kaldıki benim saçımda biliyosun hem kızıl hemde siyaha yakın kahve vardı.valla bi tel dökülmedi ve kırılmadı saçlarım ince telli olmasına ragmen.yaa sonra çok pişman oldum keşke önceki ve sonraki resmini çekseydim daha iyi görebilirdim.şimdi anladım bu kuaför bu açıcıyı kullanırsam 200 isterim açmaya demişti.valla degermiş canım çok süper bişi.

canım ne ile açtın saçının rengini bendede kızıl vardı sonra bi kaç kez çikolata kahveye boyadım sonra palettenin açıcısını kullandım üst taraflar açıldı alt taraf aynı kaldı bi kaçaydanda düğünüm var dün kuaföre gittim açamam saçların çok yıpranır hatta kopra dedi düğününde saçlarınının sağlıklı olması gerek diyo ben ne yapıcam şimdi ben hepsi aynı tonda güzel bi kahve renk istiyorum bana da yardım edin

Son düzenleme:
ahh ahh lise zamanında saç boyama delisi olmuştum ama bu genç yaşımda saçlarım beyaz beyaz oldu yaa :KK43: Bilseydim okdar boyatırmıydım :KK43:

canım ne ile açtın saçının rengini bendede kızıl vardı sonra bi kaç kez çikolata kahveye boyadım sonra palettenin açıcısını kullandım üst taraflar açıldı alt taraf aynı kaldı bi kaçaydanda düğünüm var dün kuaföre gittim açamam saçların çok yıpranır hatta kopra dedi düğününde saçlarınının sağlıklı olması gerek diyo ben ne yapıcam şimdi ben hepsi aynı tonda güzel bi kahve renk istiyorum bana da yardım edin

canım lorealin amonyak içermeyen bi açıcısı var yeni bi ürün loreal platinium mavi diye geçiyo bu mavi yazılı olan 5-7 ton pembe yada beyaz olarak geçense 3-5 ton açıyo.ben baya arştırdım şu zamndaki en iyi açıcı tabi iyiligi zarar vermemesi.valla iyi kuaförlerin hepsi bunu kullanıyor ve benim saçıma 200 tl fiyat verdi açmak için.bende eminönünden buldum normalde 84 ytl bi kutusu ben eminönünden 50 ye aldım ama rahat 5 uzun saçı açacak kadar ürün var içinde macun gibi bişey.arkadaşım bile bayıldı çünkü gerçekten digerleri gibi yıpratmadı ve benim saçım ince telli kuru bi saç.
ama benim sende tereddüt ettigim şey saçını açmış olman bende açmıştım önceden ama bir sene geçmişti sen en son ne zaman açtın ki saçını.eger yakın bi zamansa bi kez daha düşün derim.yaa dügününde varmış bende senin gibiydim evlenince baktımki açamıcam dügünden önce koyu bi renge boyamıştım dügünde öle idare etmiştim.canım allah kolaylık versin ...

valla canım bilmiyorumki valla şaşırdım kaldım sen açtıktan sonra ne renge boyadın ben zaten sadece uçlar için kullanıcam üst taraflarım baya açıldı çünkü

Küllümangocum canım selam beni hatırladın mı bilmem ??? Hani 2 ay öncesine kadar saçımı dore bakır yapmaya çabalıyordum sende bana yardım ediyordun ??? Sonunda kuaförde açtırarak istediğim renk olmuştu.Ama gelgelelim bakır saçın bakımı çok zor,düzleştiriciyle birleşince saçlarım inanılmaz oldu aynı mısır püskülü gibiler şimdi :KK43: Saçlarımı biraz kestireceğim ayrıca renginide kumral -kahve tonlarına çevirip bir süre boyadan uzak tutmak istiyorum.Kendim bu renklere dönebilir miyim ??? Küllü renklerle bu bakırlığı kapatabilir miyim ? Bir yerde de mavi boya katmaktan bahsetnişsin bu benim içinde geçerli mi canım ??? Şimdiden tşk ederim,saçlarıma ne bakımı yapmamı önerirsin ayrıca ???

valla canım bilmiyorumki valla şaşırdım kaldım sen açtıktan sonra ne renge boyadın ben zaten sadece uçlar için kullanıcam üst taraflarım baya açıldı çünkü

canım benim saçımda 3 renk vardı bütün saçı tek renge dönüştürmek çok zor kuaförler bile bazen tutturamıyorlar bunu ama arkadaşımla yaptık valla süper oldu kuaför görse bi aferin alırdık heralde:sm_cool:
bak benim uçlarda kızıl siyah ortalarda sadece kızıl diplerde kendi saçım vardı.biliyosun sadece siyah açılınca kahveye dönüyo. kızıl oldumu işin içinde, açıldıgında turunculuk oluyor. kendi dogal saçın açılıncada direkt sarıya dogru açılıyor.
anladıgım kadarıyla sende kızıldan kahveye döndügünde uçlarında baya koyuluk oldu açıncada sanırım önce uçlardan başlamadın o yüzden üstler çok açılmış altlar koyu kalmıştır.keşke benim gibi önce altlara sürüp 20 dk sonra ortalara geçseydin.
şimdi napıcaksın peki eger yakın zamanda açtıysan saçını yıpratma ihtimali çok yüksek canım yaa ama dügünde varmış.zor bi karar ama ya bu şekilde kalıp dügünde topuz ve duvakla gizleyebilir kuaförün yada göze alıp tekrar uçları açtırıp (ki yıpranıcak tabi ucları) dügünden sonra hemen kısaltabilirsin saçlarını.

kızlar ben 10 senedir saçlarımı sarıya boyatıyordum fakat busene birkaç ay önce boyattığım an saçlarım kafa derim cayır cayır yanmaya başladı ve yüzüm gözüm şişti hastanelik oldum şimdi ise röfle yaptırıyorum ama diplerimi 1 veya 2 ton rengini kırdırmak istiyorum ama korkudan yapamıyorum bir bilginiz varmı acaba

arkadaşlar organic color systems saç boyasının açıcısını bulabılecegım bı yer varmıdır ınternet dısında?

X