Börekler Ispanakli Ve Peynirli Carsaf Böregi.(Resimli)

gullerdiyari

hayat beni nden yoruyosun
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
3.315
1
arkadaslar bu börek biraz zahmetli ama tadina doyum olmuyor ben cok sik yapiyorum artik bu benim klasiklerim arasinda denemenizi tavsiye ederim.

ispanaklar yikanir ve ince ince kiyilir maydanoz ve beyaz peynirle birlikte karistirilir. not. icine tuz ve yag koymayin yoksa ispanaklar cabucak ölür böregimizi yaparken koyacagiz.

1 kilo un
maya
tuz
ici icin
ispanak
beyaz peynir
maydanoz
arzuya göre pul biber
sivi yag
üstüne sürmek icin 2 yumurta
arzu edilirse kiymalida yapilabilir
acmak icin carsaf

daha sonra unu bir kaba alin 1 cay kasigi kadar yas maya ve tuz eklenerek orta yumusaklikta hamur yogruglur, yogurdunuz hamuru 6 parcaya bölün bir merdane yardimi ile asgi yukari bir tabak büyüklügünde acin tek rek güzelce yaglayarak bir tepsiye koyun siz masanizi hazirlayana kadar 5- 10 dakika beklesin daha sonra hamurun bir tanesini carsafin üstüne alin elinizle kenarlarindan yavas yavas cekerek büyük bir yufka elde edin.
üzerine hazirladiginiz harci yayin ve biraz sivi yag gezdirin bir tuzlukla tuz ekin arzuya göre pul biber ekleyin en son olarak carsafi sizin tarafinizdan tutarak yavasca kaldirip yufkayi yuvarlayinve bu sekilde tepsiye siralayin en son olarak üzerine yumurta sarisi sürün ve 200 derede isitilmis firinda kizarincaya kadar pisirin.
Afiyet olsun.

yapilirmi bana bu yengos revami yani cünkü tadina bile bakamamisdim haftasonu geldigimde :KK43: hepsi hemencecik satilmisdi senin böreginin :KK43: sidide gözümün icine sokar gibi burada ekle

ama carsaf böregi konusunda cok basarilisin harika yapiyosun zahmetli olmasina ragmen helal olsun sana yengosum ellerine emegine saglika.s.:nazar:

vallaha gercekden eline saglik, cok guzel gorunuyor offfffffff, bu kiz bana yaptirmaz ki vallaha, anca aglayip duruyor nasil yapcaksam cadi kizim benim rahat durmaz, insallah yapinca unutmazsam bu basimdanki tatli belalardan resimlerini eklicem soz ...

yapilirmi bana bu yengos revami yani cünkü tadina bile bakamamisdim haftasonu geldigimde :KK43: hepsi hemencecik satilmisdi senin böreginin :KK43: sidide gözümün icine sokar gibi burada ekle

ama carsaf böregi konusunda cok basarilisin harika yapiyosun zahmetli olmasina ragmen helal olsun sana yengosum ellerine emegine saglika.s.:nazar:
:eek:ah canimsinyaa haklisin siz gelmeden bitmisti ama özellikle sordular yaptinmi diye bende gösterdim daha eglence dogru düzgün baslamadan aldi herkes sonraya kalmaz diyeyerimseniben
sen yeterki iste ben sana gene yaparim:teselli:

vallaha gercekden eline saglik, cok guzel gorunuyor offfffffff, bu kiz bana yaptirmaz ki vallaha, anca aglayip duruyor nasil yapcaksam cadi kizim benim rahat durmaz, insallah yapinca unutmazsam bu basimdanki tatli belalardan resimlerini eklicem soz ...
haklisin canim bayaa zahmetli cocuklarla biraz zor böyle seyleri yapmak icin anca uyumalarini bekliyceksin yerimseniben
benimkiler artik büyüdüler ama seni anliyorum o günleri gecirdim ama olsun onlar tatli belalarimiz:1hug:
sorun deyil canim sen gel ben sana yaparim birlikte yeriz:içelim:
kizini öpüyorum kaydirigubbakcemile3

süpeeeeeer.ellerinize sağlık.ben de yapardım bir zamanlar.maya koymazdık maya ile daha mı güzel oluyor?
gülüm maya koymayinca kenarlari sert oluyor ama cok koyunca yapana kadar kabariyor
onun icin 1 kg una sadece 1 cay kasigi kadar kücük parca yas maya koyuyorum .
tesekkür ederimkaydirigubbakcemile3a.s.
mahsuru yoksa:eek: naden bir zamanlar simdi yapmiyormusun??

gülüm maya koymayinca kenarlari sert oluyor ama cok koyunca yapana kadar kabariyor
onun icin 1 kg una sadece 1 cay kasigi kadar kücük parca yas maya koyuyorum .
tesekkür ederimkaydirigubbakcemile3a.s.
mahsuru yoksa:eek: naden bir zamanlar simdi yapmiyormusun??

teşekkür ederim.neden şimdi yapmıyorum,kenarları kalın oluyordu o yüzden,bak sayende yeni birşey öğrendim,sağolasın.hihoyyyt

teşekkür ederim.neden şimdi yapmıyorum,kenarları kalın oluyordu o yüzden,bak sayende yeni birşey öğrendim,sağolasın.hihoyyyt
bisey deyil canim bende önceden maya katmiyodu sert oluyordu sonra kattim bu sefer yaparken kabardi güzel olmadi-tatlicadiarzu-
bir cay kasigi kadar kücük bir parca katiyorum baktim böyle güzel oldu artik hep böyle yapiyorum birde böyle dene bakalimyerimsenibenkaydirigubbakcemile3

ay nefis görünüyo ya acıkmıştımda şimdicokacimcoook cnm ellerine sağlık eminim tadıda muteşemdir bakarken ağzım sulandı valla. bende yapmak istiyorum ama açamamda ben şimdi:1no2:

X