Çocuk Hastalıkları bebeğimin göbek deliği....

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

CHOSEN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2007
269
8
merhaba arkadaslar.daha 2 aylık bi anneyim ve gerekli gereksiz herseye bebeğim için endişelenip pimpirik yapıyorum.biyerinde bişey görsem acaba bişeyimi var diye düşünüp duruyorum günlerce.şimdide kafama takılan sey şu.bebeğimin göbek deliğini hafifce sıktıgımda sanki iç tarafında su varmıs gibi bi ses geliyo ve hissediliyo..aglayınca ıkınınca göbek deliği dışarı dogru cıkıyo ve o ses kayboluyo..normal durdugunda tekrar o ses geliyo.öyle abartılacak asırı bi ses değil tabiki.sanki göbek deliğinin altında kalan kordon hala orda duruyo gibi.kurumamıs gibi.aşımız var hafta sonra o zaman gösteririm ama hafta dayanamadım.dedimya pimpirikliyim doktora götürmeyede korkuyorum.acaba bu normalmidir arkadaslar.bi bilgisi olan varsa beni rahatlatsın lütfen.şimdiden tşkler cevaplarınız için..

canım o dediğin bizdede vardı benim oğlum göbek fıtığı vardı altan gelen seste doktora sordum bağırsakların sesi meerak etme benimkide gazlı bebe olduğundan göbeği çıkmıştı şu an 3 buçuk aylık ve kayboldu fıtık geçer maerak etme sende

benim bebeğimde çok gazlı gece gündüz gaz yüzünden pek uyuyamıyoruz.ama benim bildiğim fıtık yani internetten arastırdıgım kadarıyla göbek deliği çevresindede şişlik yapıyormus.benimkinde sadece göbek deliğinde ses geliyo ve sadece orası şişiyo..eğer fıtık varsada inşallah bizimkide gecer..offf daha 2 aylık ama onun sağlığı için endişelnerek ömrümden 20 yıl gitti valla.ne zormuş anne olmak..çocugu bakmak değil hastamı diye endişelenmek gercekten cok zor..:1no2:

Canım dr.a gösterdinmi?hassas olduğu için sıkma bence
Ayrıca fıtık riski varsa fazla ağlatmamaya ve ıkındırmamaya çalış

Canım dr.a gösterdinmi?hassas olduğu için sıkma bence
Ayrıca fıtık riski varsa fazla ağlatmamaya ve ıkındırmamaya çalış

yok daha göstermedim doktora.gitmeye korkuyorum vallahi.çocugum dogdu dogalı cekmediğimiz stress sıkıntı kalmadı.çok şükür allaha a hiç birinde bişey çıkmadı ama anne yüreği dayanmıyo işte.ağlatmamak mümkün değil bebeğimi.hemde öyle bi ağlıyoki sanki canından can kopmus gibi.susturamıyoruz bi türlü.kıpkırmızı olup nefesi kesilinceye kadar ağlıyo.çok zor işimiz valla.3. ayımıza basladık umarım 1 ay sonra biraz daha uslu olur.gercekten cok zormus bebek bakmak.:1no2:

bence ağlayıp sızlayacağına doktora götür arkadaşım,nasıl korkuyorsun götürmeye..evde mi tedavi edeceksin bişeyi varsa,ağlıyor diyorsun belki acıyor ,ağrıyor nereden bileceksin derdini ,lütfen bu kadar duyarsız olmayın ,doktora götürün ,buradaki arkadaşların bişey olmaz demesine bakmayın lütfen bilinçli olun..

bence ağlayıp sızlayacağına doktora götür arkadaşım,nasıl korkuyorsun götürmeye..evde mi tedavi edeceksin bişeyi varsa,ağlıyor diyorsun belki acıyor ,ağrıyor nereden bileceksin derdini ,lütfen bu kadar duyarsız olmayın ,doktora götürün ,buradaki arkadaşların bişey olmaz demesine bakmayın lütfen bilinçli olun..

götürmeyeceğim demiyorumki. bi kaç gün içinde aşısı var.o zaman gösterecegim.o kadar önemli bişey oldugunu sanmıyorum.dedimya pimpirikliyim biraz.ama yinede gidene kadar bi fikri olan avrmı diye sordum.senin deidğin kadar duyarsız değilim arkadasım.o şiddetli ağlamalarda kaç kere doktora götürdüm.hepside gaz dedi.buda son bir haftadır olan bişey zaten.yakın zamanda aşısı oldugu için şimdilik bi iki gün erteledim o kadar..

Canım korkma endişelenecek birşey değildir inşallah.
Göbek bağı kurumamış olabilir.Benim kızımda da aynı sorun vardı sıkınca su geliyordu.
Doktora götürdüm kurusun diye iğne vurdular ve cerrah kalem gibi bir aletle yaktı. Kızımın göbek bağı düşerken içinde ufak bir bez parçası kalmış ondan dedi cerrah.

Canım korkma endişelenecek birşey değildir inşallah.
Göbek bağı kurumamış olabilir.Benim kızımda da aynı sorun vardı sıkınca su geliyordu.
Doktora götürdüm kurusun diye iğne vurdular ve cerrah kalem gibi bir aletle yaktı. Kızımın göbek bağı düşerken içinde ufak bir bez parçası kalmış ondan dedi cerrah.

peki bebegin bu işlemler yapılırken cok canı yandımı?banba niye korkuyorsun doktora götürmeye diye soruyolar.daha nasıl korkmayayım.bebegim doğdugundan beri hep hastanelerde ugrastık.gerci cok şükür hiç birinden bişey çıkmadı ama beni cok etkiledi.kalbi delik dediler onunla uğrastık bişey cıkmadı şükür.sonra fenilketanüri dediler onunlada ugrastık çok şükür ondanda bişey cıkmadı.2 hafta önce dilinin altında az bi perde var.1 ay sonra gel bakalım olmazsa keseriz dediler.şimdide bu cıktı.bebeğimin canının yanmasından cok korkuyorum.yoksa doktora götürmek sorun değil.hem randevu aldım cumartesiye götürecem tabiki cahil bi insan değiliz tabiki ama.sürekli canı yanıyo ve bu benim canımı daha cok yakıyo.aşı olurken bile odaya girmiyorum babası yaptırıp susturup öyle getiriyo.dayanamıyorum onun aglamasına.bu yakam işlemi yapılırken canı cok yanmamıstır inşallah.

benim oğlumun göbeği düştükten sonra akıntısı oluyodu.dr. gümüş nitratla yaktı.göbek bağı tırnak gibidir tırnağını kesince nasıl canı yanmıyosa şimdi de yanmicak merak etme demişti.hiç ağlamamıştı oğlum.ama senin bebeğin 2 aylık olmuş.biz yaptırdığımızda daha 2 haftalıktık.siz de böyle bi sorun olduğunu düşünmüyorum.sizinki sadece fıtıktır büyük ihtimalle.o da birkaç aya kadar geçer.bizde de fıtık oldu 3-4 aylıktı sanırım geçtiğinde.geçmiş olsun...

X