Cipsler Ne Kadar Zararlı?

I

incikuboncik

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi incikuboncik
KIZLAR CİPSTEN KURTULALIM YETER ARTIK
Çocukların vazgeçilmezi, büyüklerin eğlencesi. Cips yemek yağ içmekten farksız diyen uzmanların uyarısını okuyunca ağzınız açık kalacak.

Cips yemek yağ içmekten farksız diyen uzmanlar, kanserden obeziteye, diyabetten alzheimere kadar birçok hastalığa neden olduğunu vurguluyor.

Baharatlısı, peynirlisi, bifteklisi, ketçaplısı ve daha birçok çeşidi ile büyük küçük herkesi tavlıyor. Her damak tadına uygun bir çeşidi bulunuyor, yedikçe yemek isteniyor. Böyle çok sevilen bir ürünü vücudumuz ise, hiç hem de hiç sevmiyor. Kanserden obeziteye, diyabetten alzheimere, kısırlıktan parkinsona birçok hastalığa sebep oluyor. Cipsin sağlıksız ürünlerin başında geldiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Cemal Aytaç Ak, yağ ve tuz oranı göz önüne alındığında cipslerin tehlikeli yiyecekler kategorisine girdiğini s
PAKETE ''ÖLDÜRÜR'' YAZILMALIDIR
Cipsin içinde, akrilamidin bulunduğunu kaydeden Ak, "Bu, kimyasal plastik sanayide kullanılan, sigaranın da içinde bulunan ve kansere neden olduğu düşünülen bir maddedir. Nitekim birçok tüketici derneği cips paketlerinin üzerine sigarada olduğu gibi 'Cips öldürür' ibaresinin yazılmasını savunmaktadır" diye konuştu
.Anneden bebeğe geçiyor
Cipsin, patates ve mısırın yüksek oranda yağ çekerek kızartma işleminden geçmesiyle hazırlandığını ifade eden Cemal Aytaç Ak, cipslerin; hacmi küçük ve kalorisi yüksek, oldukça sağlıksız ürünlerin başında geldiğini kaydetti.

biraz once yedim ama birkac tane:a015:

yalniz gecen sene cok yiyordum yaninda da kola... ohhhhhhhhhhhhh... sonra aldigim kilolarla basbasa kaldim. bu sene cok az yedim kirk yilda bir. ama zararliligi su goturmez bir gercek. Allah kurtarsin canim insallah birakirsin,birakiriz.

evet bende çok seviyorum.ama bel çevresindeki yağlanmaların tek sebebi bu cipslermiş:KK43:
yememek lazım.bazen sabredip yemiom ama bazende dayanamıom.bugünde yedim:KK43:

ben evde kızartma hiç yapmıyorum,zararlı yemeklerin yanına uğramıyorum,yemeklere yağı kaşık hesabı ile katıyorum,sağlıklı beslenme konusunda çok hassasım amaaaaaaaaaa gel görki cips denince akan sular duruyorrrrrrrrrrrr

ya o nasıl bir lezzettir,o nasıl dayanılmaz bişeydir yaa
ama dayanıyorum ve kırk yılda bir yiyorum anca krizim tutunca
ama kaç yıl öncesine kadar her gün yerdim yaaa,Allahımmm hatta arkadaşımı çağırır cips partisi yapardım :)))))
sigara gibi bişey bu yaaa
yerken transa geçiyorum,ne kadar olumlu hormon varsa hepsi salgılanıyo filan olsa gerek o anda :)))))
ama çocuğum olursa cipsin c.sini bilmicek :))))))
ben de arada cips sendromu yaşamaya devam ediyorum maalesef :KK43:

ayyy azonce eşimle oturduk buyuk bır boy bıtırdık yanındada kola tabı.süreklı degıl ama arada yıyorum dayanamıyorum yaaa

günüm cips ve kolayla geçiyor.kola olmasa da cips mutlaka oluyor ama seviyorum yaa.bütün zararlı şeyler güzel zatenmafoldumben

bende çok severim cipsi ama sık sık yemiyorum canım istedikçe alıyorum

offf canım acayip cips çektiiiiiiiiiiiiiiii sempatiksalakcinni

meslegimin de etkisiyle saglikli beslenme bende takinti durumunda... En son cipsi de cocukken yemisimdir herhalde..

bende cips hastasıyım..yememeye çalışıyorum ama olmuyor...kolayı bıraktım ama cipsi bırakamıyorum senağlama

Ben bir tek Cheetos yeşil pakaetli olanına bayılıyorum.Geçen sene her akşam 1 paket en büyük boylu olandan yerdim, 57 kiloya çıktım.5-6 kilo verene kadar canım çıktı.Nasıl içim gidiyor anlatamam,yesem doyamıyorum ama uzak duruyorum.Ayda 1 kere falan yiyorum.

kırmızı doritos vazgeçilmezim
dün şakır şakır yağan yağmura bakmadım işyerinde , öğle arası gidip aldım
yedim de başım göğe erdi
nasıl vazgeçilir bilmiyorum bu cipsten:sinifsinif:

yerken zaten sırf yağ oldugunu hıssedıyosun baharatlı olanlar fazla hıssettırmıyor ama sade olanları cok vıcık vıcık ben canım ne ısterse yerım kılo yaparmı dıye bakmadan ama ayda yılda 5-6 defa cıps yerım cok lezzetlı evet

Ayda bir kere yiyorum sanırım o da aklıma gelirse çok yağlı oluyorlar zaten damakta hemen yağ tadı kalıyor o da midemi kaldırıyor o yüzden fazla yemiyorum ...

Ben de çok seviyorum geçenlerde haftada 2 koca paket cips şu ruffleslerin büyük boylarından yedim ama o kadar pişmanım ki yüzüm şu an sivilce dolu. Televizyon karşısında paketin bittiğini bile anlamıyorum.

valla bende her türlü sağlıklı beslenme olayını hayatıma geçirdim çok şükür.kola hazır meyve suyu ne ben içiyorum ne de çocuğum ayranı içecek benimsedik.ama cips olayına bende dayanamıyorum.allahtan çok yemiyoruz arada bir canımız çekerse alıyoruz ama çok önceleri akşamları çay yanına mutlaka cips olurdu.çok şükür kurtulduk.bide tatlı şeyleri çıkartabilsem hayatımdan.pasta çikolata dayanamıyorum yaa

40 sene cips yemesem aklıma gelmez..
Misafirlerim için dolapta bulunur bazen çeşitli ürünler..
Benim hiç canım çekmez..
Hatta eski kocam cips çok çok severdi,zorla ağzıma tıkardı 2,3 tane..

40 yılda bir ruffles ya da doritos yeşil olursa yerim..

X