negatif tüp bebek denemesi sonrasında adet düzeni bozulan var mı?

SELENSU

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2009
67
1
merhaba arkadaşlar,

tüp bebek sonrasında geç adet oldum ve çok uzun sürdü,düzenim bozuldu yani, aranızda tecrübeleri olanlar varsa paylaşabiliriz..

merhaba arkadaşlar,

tüp bebek sonrasında geç adet oldum ve çok uzun sürdü,düzenim bozuldu yani, aranızda tecrübeleri olanlar varsa paylaşabiliriz..

Canım bi kaç ay böyle sürüyo benimde bozulmuştu tüp bebekten sonra ilk adetim 50 gün sonra falan geldi sonraki aylarda düzelmeye başladı daha tam düzelmedi bu ay bekliyorum bakalım ne zaman gelicek diye

benimde 3 kez yaptırdım birincide zamanında oldu ama uzun sürdü diğerlerinde geç oldu yine uzun sürdü... uzun sürmesi kanamanın fazla olması hepsi normal ama sonradan bidahaki adetişnde düzene giriyor merak etme...

evet duzende ve miktarda bozukluk oluyor normal kafana takma canim benim ilkde 11 gun felan surmustu

çok sağolun arkadaşlar,bana gerçekten moral verdiniz,18 gündür hergün birkaç damla kadar olmak üzere kahverengi bir kanama var,başka sorunlarmı başgösterdi diye çok korkuyordum,demekki normal,Allah hepinizin gönlüne göre versin..

ben mart ayında tüp bebek yaptırmıştım negatif sonuçlandı ve 2 aydır adetlerim hep 10 gün geçikiyor ama normalmiş endişeleneck bi durum yok.

kızlar hep geç adet olmakdan bahsetmişsiniz
bende aksi gibi daha testimi yaptıramadan 9. günde adet oldum
şaldır şaldır geliyor ve sürekli parçalar var
sinirim bozulmaya başladı neden bu kadar erken adet oldum senağlama

slm arkadaşlar bende bir kez tüp bebek yaptırdım bozulmuş gebelik olduğu için kürtaj oldum.Eskiden 28 günde bir regli olurdum şimdi 4 ay geçti ve 30 günde bir oluyorum hatta bu ay 30.gün ve hala olamadım.İnsan ister istemez kaygılanıyor ilaçlar zarar mı verdi diye tabi doktora sorsan değil der ama garantisi de yokki.Sanki yumurtalıklarımın çalışması yavaşladı gibi daha denedikçe neler olacak bakalım:çok üzgünüm:

kızlar haziranda ilk tüp bebek denememizi yaptırdık temmuz başında negatif oldugunu öğrendik ve hemen 2 gün sonrası adet oldum. ondan sonrada tamamen düzenim bozuldu.o adetim 10 gün sürdü 2 gün temizdim 3. gün tekrar başladı kanamam. bu durum 2 aydır devam ediyor. 10 gün adetim 2 gün temiz 3. gün tekrar... kafayı yiycem 2 aydır neredese her gün kanamam var. Negatif alınan sonuçtan sonra adetleri bu şekilde olan var mı?

merhaba arkadaşım. kafana takma çünkü bende aynı durumu yaşıyorum benimde tedaviden sonra 2 ay olmadım adet söktürücü kullandım oldum 6 gün sürdü bitti 3 gün temiz durdum tekrar başladı oda 7 gün sürdü bitti 3,4 gün temiz durdum tekrar şimdi adet gördüm.doktora gittim bir problem yok dedi rahimde kendi haline bırakalım dedi bende adet düzensizliği olmazdı önceden...
arkadaşım ilaçtan sonraki 2 adetim nasıl diyeyim çamur gibiydi . normal adet kanım gibi değildi.rahim temizlendi diyorlar...şimdi aynı önceki adetlerim gibi normal...

Teşekkür ederim Bulut83 rahatlattın beni... Bakalım ne zaman normal düzenine dönecek... Zaten normale dönmeden 2. denemeyi yapamayız sanırım.

Merhaba,ben de ayni sorunlarla karsilastim,1.5 sene icinde 2 asilama 2 de tup bebek maceram var,oncesinde 28 gunde bir saat gibi calisan duzenim bozuldu,bir denemeden sonra bir ay atladi,bir tanesinde 10 gun icimden camur gibi bisi akti,bir tanesinde de dis gebelik gecirdim 40 gun kanadim:)son zamanlarda ise 3 haftada bir regl olmaya baslamistim,buna ragmen dr.um beni 3. tup bebek tedavisine almaya bir engel gormedi,gercekten de yumurtalarim olustu,yani endiselenecek birsey olmadigini soylemeye calisiyorum,sakin uzulme arkadasim,ilaclar nedeniyle bazi sapmalar olmasi normal,umarim hepimiz bu fedakarlik ve emeklerimizin karsiligini aliriz,guzel bir gun dilerim:)a.s.

Teşekkür ederim ezgie durumunu paylaştığın için.Benim durumumda birilerinin oldugunu bilmek beni çok rahatlattı...amin inşallh hepimiz en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz ..

ben de haziranda tüp bebek yaptırdım değer düşük çıktı 15 temmuzda kanama başladı doktorsağlıklı bir gebelik değil düşük yapacaksın dedi öyle oldu 45 gün oldu daha adet olmadımzaten benim düzensizdi adetlerim şimdi doktora gidip ilaç alsam mı diyorum adet olmak için acaba verir mi doktor yoksa bekle mi der

selam kizlar benim kafam cok karisdi ya ben bi tüp bebek yaptim tutmadi simdi adetimin gelmesini bekliyorum subat ayinda ikinci tüp bebegmi yaptircam peki düzenli gelmese tedaviye basliyamam demmi ??????

kızlar haziranda ilk tüp bebek denememizi yaptırdık temmuz başında negatif oldugunu öğrendik ve hemen 2 gün sonrası adet oldum. ondan sonrada tamamen düzenim bozuldu.o adetim 10 gün sürdü 2 gün temizdim 3. gün tekrar başladı kanamam. bu durum 2 aydır devam ediyor. 10 gün adetim 2 gün temiz 3. gün tekrar... kafayı yiycem 2 aydır neredese her gün kanamam var. Negatif alınan sonuçtan sonra adetleri bu şekilde olan var mı?

canım aynı sorun bendede oldu ama benimki negatif değildi değerim çok düşüktü kimyasal gebelik dedi doktorlar test sonucundan yaklaşık bir hafta sonra adet oldum ama tam değildi kahve lekeydi sadece neyse sonrası seninki gibi devam etti ayda 2 defa adet oluyordum ve her biri 10 gün sürüyordu :1no2: sonunda doktora gittim tedaviden dolayı ufak bir kist oluşmuş ilaç verdi şimdi ne durumda bilmiyorum kontrole gitmedim benneyaptımki

Merhaba,
Benim de tecrübelerinizden faydalanmaya ihtiyacım var. 1 aşılama ve 1 negatif tüp bebek deneyimi. 19 Ağustos transfer yapılmıştı. 6 Eylül regl. Yaklaşık 45 gün regl olamayıp 19 Ekim regl. ve şimdi 5 kasımdan beri üç gündür regl gibi değil ama kahverengi azar azar lekelenme.
tüp bebekten sonra düzenin bozulduğunu biliyorum. 5 kasım civarı negetif denemeden önceki regl tarihleri düzenli devam etseydi normal regl tarihim olacaktı. Sizce ilk ay 45 gün olup akabinde 18 gün kadar kısa sürede tekrarlaması; 1)eski düzenine mi dönmeye çalışıyor? olarak yorumlanmalı?
2)düzensizlik mi devam etmekte?
3)yerleşme kanaması olabilir mi? -biliyorum umut yok ama yine de acaba demekten kendimi alamayışımı anlayacağınıza eminim.-
not: bu lekelenmeler ilişkinin 5. günü başladı. hiç bir regl belirtisi yok. normal bir regl gibi de değil.ilk başladığında birdenbire su gibi akıveren kırmızımsı bişey ardından üç gündür ara ara devam eden kahverengi bişey.
Negatif denemeden sonra regl gecikmesi yaşayanlar gecikme öncesi tarihlerine mi geri döndü? gecikmenin tarihine göremi regl olmaya devam etti?
Lütfen görüşlerinizi ve tahminlerinizi paylaşın benimle.Sizce ne yaşıyor olabilirim? Çok sıkıldım artık. Tam konuyu kafamda kapatmışken yeni bir şey yaşıyor olup acaba mucize oldu mu demekten ? bunu dedikten sonrada hayal kırıklığı yaşamaktan.

ben de şubatta negatif sonuç aldım 8 aydır çok ama çok düzensiz adetlerim bazen erken oluyor bazende çok geç bende dediğiniz gibi çok canım sıkılıyor bu işe o yüzden en kısa zamanda doktora gidecem

Merhaba,ben de ayni sorunlarla karsilastim,1.5 sene icinde 2 asilama 2 de tup bebek maceram var,oncesinde 28 gunde bir saat gibi calisan duzenim bozuldu,bir denemeden sonra bir ay atladi,bir tanesinde 10 gun icimden camur gibi bisi akti,bir tanesinde de dis gebelik gecirdim 40 gun kanadim:)son zamanlarda ise 3 haftada bir regl olmaya baslamistim,buna ragmen dr.um beni 3. tup bebek tedavisine almaya bir engel gormedi,gercekten de yumurtalarim olustu,yani endiselenecek birsey olmadigini soylemeye calisiyorum,sakin uzulme arkadasim,ilaclar nedeniyle bazi sapmalar olmasi normal,umarim hepimiz bu fedakarlik ve emeklerimizin karsiligini aliriz,guzel bir gun dilerim:)a.s.

nouldu peki oldumu bebişin inşaal ben çok kötü durumdayım ilk denemem de tutmadı

X