Koltuğumda ki lekeyi nasıl çıkarabilirim?

D

duy38

Ziyaretçi
senağlamasenağlamaarkadaşlar ben yeni suni deri kaplamalı koltuk takımı almıştım.ama üzerine biber salçası Gelmiş ama gel gör ki bir türlü çıkartAMIYORUM LÜTFEN YARDIM EDıN NASIL ÇIKARTABıLıRıM.DENEMEDıĞıM ŞEY KALMADI CıF,KOSLA HALI V.S LÜTFEN CEVAPLARINIZI BEKLıYORUM

ayy nası çıkar bilmiyorumki ama tek bildiğim şey koltukların üzerine devamlı örtü sermek yoksa hiç bişey dayanmıyo

SALÇA VE KETÇAP LEKESİ
Sıcak su ile gliserini eşit miktarlarda karıştırın. Kumaşı bir saat boyunca bu karışımda beklettikten sonra her zaman kullandığınız deterjan ile yıkayın.

canım nette böyle yazıyor ama koltuk derisinde nasıl olur bilmem. ama çok zor çıkan bir leke o ya bilirim. bulaşık deterjanını denedin mi? bir de ben ıslak mendiller var ya onunla bir çok lekeyi çıkartıyorum koltuk ve halımda ki benim halım ve koltuklarım tamamiyle krem renkli, koslanın çıkaramadığını çıkarıyor valla ıslak mendiller. sende bir dene.
bak bir de bir forumda suni deri hakkında mesajlar buldum bir oku bak:

<<<Ben 6 yıldır beyaz suni deri koltuk kullanıyorum.....
Tükenmez kalem gibi bazı lekeleri çıkarmak çok zor oluyor...
Birde kaloriferler çok yandığı için,siyah is oluyor,çatlak derinin içine işleyince çıkarması neredeyse imkansız oluyor....Ama çok şükür çözümünü buldum...
Smart microfiber bezi beyaz sabunla ıslatıp,köpürtüp siliyorum çok güzel temizliyor...
Bir dönemde loc deterjan kullanmıştım...
En güzeli beyaz sabun ve smart bez....

buda bir diğer mesaj:

<<<benimde koltuklarım suni kırık beyaz deri kaplı ben siyah sac boyası degdırmıstım hemen sıldım fakat geriden bakıldıgında cok hafıf ızı kalmıs gıbıydi,daha sonra bahar temızlıgı yaparken arap sabunu sırke kullanmıstım belkı leke yıne cıkmazsa dıye o kısma ace centile dokup 2-3 dk bekleyıp hafıf bastırarak sılıp duruladım leke tamamen cıkmıstı...bence ace renklıler ıcın olan bu deterjanı bır deneyın...

umarım yardımcı olmuşumdur ve geç kalınmadı

X