Kürtçe öğrenmek istiyorum

ben ingilizce öğrenmek istiyorum nerden öğrenebilirim gibi bi topik ne kadar saçmaysa buda o kadar saçma olmuş.
kurs felan araştıracaksın.eğer kürtsen ve dilinize sahipseniz aile büyüklerindende öğrenebilirsin.

buraya yazmak yerine netten araştırabilirsin. Hem kürtçe öğrenmek niye, eğer kürtsen zaten aile büyüklerinden öğrenebilirsin...

kizlar bir topik acilmis nasil almanca bilenler topikte dillerini gelistiriyorlar,yada ingilizce bilenler burda da
yardim istemis arkadas bilenler kelime kelime söyler anlamlari ögrdnebilinir. sahsen benim burda kürtce bir kurs bulmak imkansiz.türkiyede de varmi bilmem.
zaten aradas kürt olsa aile büyüklerinden ögrenirdi.kürtce dedip gecmeyin oda sonucda ayri bir dil.
mesela benim kaynanam kürt ve benim yanimda rahatlikla baskalriyla kürtce konusur beyim uyarmasina ragmen cünkü ben anlamiyorsam yaptigi büyük terbiyesizlik oluyor benim hakkimda konusmasa bile insan anlamayinca öyle saniyor.bende ögrenmis olsam fenami?ne konusuyorlar anlardim.

ısteyen kürtçe,isteyen almanca,isteyen papua yeni gine ce *şuan itibari ile uydurduğum bir dil*
öğrenir..
Birbirimize saygı duyduğumuz müddetçe varız,yeter ki kasıtlı ve belli gayelerle hareket etmeyelim..
Dakika bir gol bir hesabı,sorgu ve yargılara geçmek boşa zaman kaybı değil midir

Ben anlamadım neden bu kadar tepkı Çektı kı bu dılı ÖĞrenmek ıstemem.ıngılızce ve ıtalyanca bılıyorum.ancak bazı kıŞısel nedenlerden dolayı ÖĞrenmek ıstıyorum.bu da bır dıl belkı sevdıĞım adam belkı aılesı konusuyor.ne varkı bunda.kurslarını araŞtırdım bulamadım.ve burası gerÇek anlamda kalabalık bır forum.bende belkı bana yardım edecek bırı Çıkar dıye sordum.

Hangi dili öğrenmek istersen iste ancak ama ancak kurslardan öğrenebilirsin... Araştırdıysan ve bulunduğun yerde kurs yoksa, buraya çacağın konu kürtçe öğrenmek istiyoum ama çevremde kurs yok diyebilirddin....
Burada kimse kimseye hangi dil olursa olsun öğretemez... Kelime yazıp anlamını öğrenmeyle olacak bişey değildir dil öğrenmek, öyle olsa hergangi bir dilin sözlüğünü alırdı herkes ve ben bu dili öğreniyorum, öğrendim derdi....
Ayrıca bazı diller vardır öğrenmeniz herhangi bir işe yaramaz... Mesela ben Osmanlıca biliyorum ama hiçbir işime yaramıyor.. Akademisyen olabilseydim, siyasal bilimler y.lisans mezunuyum, devam edebilseydim araştırmalarım için gerekli olacağını düşündüğüm için öğrenmiştim... Ama omadı.. şuanada hiçbr işime yaramıyor.. Boşuna bir çabaymş diyorum şimdi, keşke onun yerine fransızca öğrenseydim diyorum....
Bence sizi geliştirecek ve her alanda işinize yarayacak bir dil öğrenin, en azından zamanınız boşa gitmez...
Sevdiğin kişi için dil öğrenmek isteyeni de ilk defa duydum... Sevdiğine göre bir şekilde berabersiniz ve aynı dili konuşabiliyorsunuz demektir, o bileanadilini belki çok iyi bilmezken sizin öğrenmeye çalışmanız bence zaman kaybından başka bişey değil....

Ayrıca Kürtçe çok eski kökleri olan bir dil olmasına rağmen Kürtçe adı altında bir dil yoktur... Zazaca, kırmançi, sorani ve kelhuri gibi belli başlı lehçeler vardır ve bu lehçelerden herhangi birini bilen bir diğerinin ne dediğini pek anlayamaz... Ortaklıklar yok mu var... Ama farklılıklar da çok...
O yüzden hangi lehçeyi öğrenmek istiyorsanız onun kursunu araştırın... ıstabl Ankara gibi yerlerde var ama diğer illerde kurslar olmayabilir... Sen de Kürt siyaseti yapan partilerin il yada ilçe teşkilatına gidip rica edersen yardımcı olurlar...

ne kadar dar bi dünya görüşüne sahip olduğumuz şu konuya gelen tepkilerden belli..

nette araştır bul denmişte..arkadaşın şu an yaptığı ne..

ayrıca ne uğraşıcaksın işine yaramaz git ingilizce öğren gibi yaklaşımlar çok küstahça..arkadaş heralde ne istediğini biliyoki konu açmış..

valla çok şaşırdım..

bi kaç kürttten duymuştum hala bize tepki devam ediyo diye ama ben yok o kadar cahil insan kalmamaıştır diyordum... yanılmışım...

İsteyen kürtçe,isteyen almanca,isteyen papua yeni gine ce *şuan itibari ile uydurduğum bir dil*
öğrenir..
Birbirimize saygı duyduğumuz müddetçe varız,yeter ki kasıtlı ve belli gayelerle hareket etmeyelim..
Dakika bir gol bir hesabı,sorgu ve yargılara geçmek boşa zaman kaybı değil midir

libyanacım herzamankiki gibi sağduyulu bi yorum yapmışsın..teşekkürler:)

NEDEN ıNGıLıZCE ÖĞRENMEK ıSTıYORUM KONULARINA BU ŞEKıLDE CEVAP VERMıYORSUN CANIM.YANı Kelime yazıp anlamını öğrenmeyle olacak bişey değildir dil öğrenmek, öyle olsa hergangi bir dilin sözlüğünü alırdı herkes ve ben bu dili öğreniyorum, öğrendim derdi....
BEN ZATEN KENDıMı ıŞ HAYATINDA BıLE ıDARE EDECEK KADAR ıNGıLıZCE VE ıTALYANCA BıLDıĞıMı YAZMIŞTIM.YANı ARTIK FARKLI BıR DıL ÖĞRENMEK ıSTıYORUM.ZATEN BURDA BANA 1-2 KELıME ÖĞRETıP DE KÜRTÇE ÖĞRENMELıYıM DEMEDıM KONUYLA ıLGıSı OLAN ARKADAŞLARIM BANA YARDIMCI OLURSA SEVıNıRıM DEDıM Kı.
TABıKı DıL : BıRıSı 2-3 KELıME ÖĞRETıRSE ÖĞRENıLMEZ.FARKINDAYIM AMA BELKı BıLEN BıRıSı VARDIR VE BANA YOL GÖSTEREBıLıR.ÜSTELıK BEN ÖRNEK VERMEK AMACIYLA BELKı SEVDıĞıM ADAM BELKı AıLESı KONUŞUYOR BU DıLı BENDE ÖĞRENMEK ıSTıYORUM DEDıM YOKSA ORTADA BÖYLE BıRŞEY YOK TABıKı.BENıMDE KENDıMCE NEDENLERıM VAR NASIL Kı BURDA ıNSANLAR ıNGıLıZCE RUSÇA ÖĞRENMEK ıSTıYORUM YARDIM EDERMıSıNıZ YAZABıLıYORSA BENDE KÜRTÇE ıÇıN YAZABıLıRıM.BURASI GERÇEKTEN KALABALIK BıR FORUM VE ÖĞRENMEYE ÖĞRETMEYE VE YOL GÖSTERMEYE YATKIN ıNSANLAR VAR BENDE YARDIM ıSTEDıM.YAŞADIĞIM ŞEHıRDE KÜRT SıYASETı YAPAN ŞEHıR TEŞKıLATINA GıTME ÖNERıSı ıSE YAPAMAYACAĞIM BıRŞEY SıYASETLE ıLGıLENMıYORUM VE BURALARA GıDıP GELMEK BANA YARAR DEĞıL ZARAR DA VEREBıLıR.

Çevrende kürt insanlar varsa dediğin gibi, en iyi onlardan öğrenirsin işte hemde şivesiyle...

BaŞka bır dıl yazsaydım canım bunu etrafındakılerden Şıvesıyle ÖĞrenebılırsın demez yardım edebılırdınız.neyse vazgeÇtım tabı dılı ÖĞrenmekten deĞıl sadece burda bu forumda ÖĞrenmek ıstemekten vazgeÇtım.sanırım tepkı Çektı.

Konu incelemede...

Konuları nasıl bu hale hetirebiliyorsunuz arkadaşlar,anlamak çok zor..

X