Örgü Hasır örgü nasıl örülür?

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

Lentecik

Yasamak cok guzel!
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
797
11
hasir1.gif

Örgünün ön yüzü 1 ilmek düz örülür,

hasir2.gif

1 iplik önden şişe 1 kez dolanır.ılk sıra bu işlemle tamamlanır,

hasir3.gif

ıkinci sırada : Örülen ilmekler örülmeden sağ şişe alınır,

hasir4.gif

Üste atılan iplikler serbest bırakılır.Tüm sıra bu şekilde tamamlanır. ıplik sağ şişin başında kalır,

hasir5.gif

6 ilmek 3+3 şeklinde örülmeden çaprazlanarak sağ şişe alınır.Tüm ilmekler sıra sonuna kadar bu şekilde çaprazlanır,

hasir6.gif

Tüm ilmekler sıra sonuna kadar bu şekilde çaprazlanır… Sıra bittiğinde ipliği beklettiğimiz başlangıç noktasına gelmiş oluruz..

hasir7.gif

Örgünün arka yüzünde tüm ilmekler ters örülerek çaprazlar açılır. 1.ci , 2.ci , 3.cü sıralar tekrar yapılır…

hasir8.gif

Sağa çaprazlama işleminde ilk 6 ilmeğin soldaki 3 ilmeği ile, ikinci 6 ilmeğin sağdaki 3 ilmeği ortalanarak, bu kez sağa çapraz işlemi yapılır. Örülmeden sağa çaprazlanarak yine ipliğin olduğu başa dönülür…Örgünün arka yüzünde tüm ilmekler ters örülerek çaprazlar açılır

hasir9.gif

Örneğimizin bitmiş son hali.
alintidiryerimseniben

Son düzenleme:
Sevgili Ören Bayan müdavimleri, alıntı koyduğumuz örneklere sadece 'Alıntı' yazmak yeterli değildir..Sitemize yakışan hangi siteden, hangi blogdan alıntı olduğuna dair bilgi vermektir..Emeğe saygı düşüncemizle hoş paylaşımlar diliyorum..Kolay gelsin.

Ya ben dÜn akŞam bunu denedım saÇ ÖrgÜsÜne benzedı. Çaprazlama olayını daha ayrıntılı anlatabılecek olan bırı varmı acaba??

X