12 ay askerliği duyunca herkes yusuf yusuf oldu çok kızıyorum

sanat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
589
3
12 ay askerlik gelecek diye duyunca askerliğini tecil etiirip duranları bi telaş sardı. yok yüksek lisans yok açık öğretim diye 30 yaşına gelmişler nerdeyse şimdi 12 olacak diye üzülüyolar.
asker ocağı peygamber ocağıdır derler. vatan görevi kutsaldır. şimdiki gençlerin çoğunda bu askerden tırsma olaylarına sinir oluyorum. ben kız olduğum halde vatanımiçin bişey yapma fırsatım olsa koşa koşa seve seve giderim.
atalarımız kurtuluş savasında bu psikolojide olsalardı vay halimize:eek:klava:

çok güzel bi konu olmuş
gerçekten öyle düşünenlere bende sinir oluyorum herkes bi şekilde kaçmanın peşinde benim bulunduğum yerde bile çürük raporu alanlar var sırf gitmemek için ameliyat olanlar nasıl böyle düşünüyolar anlamıyorumm şehit askerlerin ne suçu var peki??

sizde haklısınız ama insanlar iş olayını düşünüyor daha çok..bence yaniii...12 ay yada 15 ay az zaman değil..okuldan mezun olur olmazda gidemiyorsunuz..bikaç ay bekleme süresi var..geldikten sonrada hemen iş arayamıyorsunuz..askere gitmeden önce ve sonra nereden bakarsanız en az 3-4 ay daha kayıp var
benim eşimin arkadaşıda 6 ay yapacam diye açıköğretime kayıt yptırdı..şimdi ne olcak bilmiyorum.)2yıllık okumuştu kendisi

X