Bebek Beslenmesi gece beslenmesi???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

KuzeyEge

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
4.050
269
45
kızım uyumadan önce 4 ölçek milupanın gece olan bisküvili maması ve 3 ölçek 7 tahıllı gece mamasını karıştırıp 200 cc su ekleyerek veriyorum gecede kalktığında bazen emziriyorum bazende 120 cc aptamil veriyorum (sütüm azaldığı için doymuyor) siz gece beslenmesini nasıl yapıyorsunuz

maşallah cnm daha ne olsun. tahıllı tok tutuyordur onu.
bizimki düz süt içiyor gece toplasan 200-250 cc anca.

ben gece vermiyorum. 6.aydan sonra verme dedi dr. bikaç kez çok acıktığı için verdim ve oğlum gazdan uyuyamadı.
hem alışsın artık. sabah 6 da kalkıp devam mamasını yiyor.

kızım uyumadan önce 4 ölçek milupanın gece olan bisküvili maması ve 3 ölçek 7 tahıllı gece mamasını karıştırıp 200 cc su ekleyerek veriyorum gecede kalktığında bazen emziriyorum bazende 120 cc aptamil veriyorum (sütüm azaldığı için doymuyor) siz gece beslenmesini nasıl yapıyorsunuz
çok şaşırdım:1shok:,senin kızın hala gece kalkıyormu:uhm:?benim oğlum 10 aylik ve sabahın 8 felan kalkıyoryerimseniben,ben akşam güzel bi sütlü mamasını kendim pişiriyorum,bazen pirinç unlu,bazen irmikl:dance:,farklı çeşit sıra ile sunyorum,akşam 21,30gibi karnı doyuryorum,22-22,30 gibi bebişim yatyor:kahve:,ve sabaha kadar(çok şükür:nazar:)sabah ben emziryorum ve yarım saat sonra normal kahvaltı hazırlıyorum bisküvili felan:icecream:,böyle ölçek ölçek ne kadar zorkafamçokkarıştı,ben hiç bçyle ölçmedim ilk oğlumda bu ikinci desengözlerimebaksanab,çok garip geliyor bana,bebek nekadar ister o kadar yerCADIARZU,benim bildiğim bu,karnı doyduğnda ağızını 1 milim bile açmaz:dilcikar:,bağrıp çağırır rahat bırak beni diyesırnaşık şey,biz hep böyleyiza.s.:nazar:

çok şaşırdım:1shok:,senin kızın hala gece kalkıyormu:uhm:?benim oğlum 10 aylik ve sabahın 8 felan kalkıyoryerimseniben,ben akşam güzel bi sütlü mamasını kendim pişiriyorum,bazen pirinç unlu,bazen irmikl:dance:,farklı çeşit sıra ile sunyorum,akşam 21,30gibi karnı doyuryorum,22-22,30 gibi bebişim yatyor:kahve:,ve sabaha kadar(çok şükür:nazar:)sabah ben emziryorum ve yarım saat sonra normal kahvaltı hazırlıyorum bisküvili felan:icecream:,böyle ölçek ölçek ne kadar zorkafamçokkarıştı,ben hiç bçyle ölçmedim ilk oğlumda bu ikinci desengözlerimebaksanab,çok garip geliyor bana,bebek nekadar ister o kadar yerCADIARZU,benim bildiğim bu,karnı doyduğnda ağızını 1 milim bile açmaz:dilcikar:,bağrıp çağırır rahat bırak beni diyesırnaşık şey,biz hep böyleyiza.s.:nazar:

canım benim ilk bebebiğim olduğu için bu şekilde hiç düşünmemiştim akşam uykuya yatırmadan bende doyuruyorum ama hala gece kalkıyoruz çok fazla emmiyor yada mama içmiyor ama mutlaka kalkıyor doymadanda uyumuyor zaten bi yerde benmi yanlış yapıyorumki akşam yatmadan önce nasıl bi muhallebi hazırlıyosun?

arkadaslar bebegim 5ayına yeni girdi.gece muhallebisi yaptim dun.100cc su 1tatlı kasıgı pirincunu,3ölcek mama. ama doymadııı.. uyumadan evvel bida emdi ve sabah 4 5 6da uyanarak yeniden emdi ensonunda mama yedi ve uyudu.
bu gece muhallebilerinin ölceklerini neye göre ayarlıyorsunuz? kaca kac yapiyorsunuz?

Üzülmeyin benim bebeğim 12 aylık olana kadar gece iki kez en az kalkardı.
Her bebeğin gelişimi farklıdır. Gece beslenmesini azaltmaya suyla geçiştirmeye çalışın.
Uyumuyorsa verin mamasını yine. Zamanla uyku değerli olacak ve az kalkacaktır.

maşallah canım,sen şanslısın.Benim oğlum 11 aylık ama hala geceleri 3-4 kez kalkar,karnı iyice doymuş halde yatmasına rağmen

evet her bebeğin gelişmesi birbirinden çok ayrı ben hala gece kalktığında emziriyorum çok yorgunsam 120 cc mama veriyorum her zaman bitirmiyor ama nasıl yapmalı gece kalkmaları ne zaman biter bilmiyorum

benim oğlum sekiz aylık gece beslenmesini kestim saat 23.30 gibi emzirmeme rağmen ama o saatte mama veriyorum saat 12 gibi yatıyor ama hala gece çok kalkıyor

Benim kzıım maşallah en geç 9,5 - 10 gibi gece uykusuna yatıyor :nazar:onun içn beslenmemizde daha erken oluyor

cnm ben gece 10.30 11 gibi tahıllı gece mamalarından veriyorum 150cc falan sonra uyuyo.gecede sadece emziriyorum zaten 2 defa falan kalkıyo sabah 11 gibi falan yiyo bi daha.ben benimkine obur diyodum ama seninki daha obur galiba:nazar:

cnm ben gece 10.30 11 gibi tahıllı gece mamalarından veriyorum 150cc falan sonra uyuyo.gecede sadece emziriyorum zaten 2 defa falan kalkıyo sabah 11 gibi falan yiyo bi daha.ben benimkine obur diyodum ama seninki daha obur galiba:nazar:

maşallah de canım Allah şükür yemesiyle ilgili bir problemimiz yokta
ben geride kalmak istemiyorum sonrası için 1 yaşına gelince gece süt içereceğim yatırmadan ama o zamana kadar böyle devam edeceğim gibi gözüküyor gece kalkmalarıda ne zaman biter bilmiyorum

maşallah de canım Allah şükür yemesiyle ilgili bir problemimiz yokta
ben geride kalmak istemiyorum sonrası için 1 yaşına gelince gece süt içereceğim yatırmadan ama o zamana kadar böyle devam edeceğim gibi gözüküyor gece kalkmalarıda ne zaman biter bilmiyorum

canim gece yemesini kesmesi icin cay ve suyla gecistirebilirsin daha sonra yemiyecegi iciin kalkmayabilir ben ilk oglumu 9 ay boyunca emzirmistim emzirdigim sürece kalkti gece ve 9 aydan sonra emmeyi birakti ne zaman emmeyi birakti gece kalkmayida birakti bakalim ufaklik nasil olacak

canim gece yemesini kesmesi icin cay ve suyla gecistirebilirsin daha sonra yemiyecegi iciin kalkmayabilir ben ilk oglumu 9 ay boyunca emzirmistim emzirdigim sürece kalkti gece ve 9 aydan sonra emmeyi birakti ne zaman emmeyi birakti gece kalkmayida birakti bakalim ufaklik nasil olacak

hasretim ben artık gündüz sağımı bıraktığım için gece emzirmeye özen gösteriyorum demekki baya kalkcıaz geceleri daha

Benim kızım 20 aylık ama doğduğundan beri geceleri en az 3-4 kez kalkıyor.Oda en iyi hali.Karnıda tok ama bir türlü düzene girmedi ne yazıkki.bende gece 4 ibi 1 biberon süt veriyorum.

X