İzmir'deki Özel Hastaneler-Doktorlar-Doğum Ücretleri ???

Starimu

Tosbaam abi oluyor :)
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2008
4.542
19
Doğum yapmış olan yada hastane-dr ve doğum ücretleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar bu başlıkta paylaşalım mı bilgilerimizi ??

Ben kararsız olmakla beraber bana yakın ve donanım-konforundan ötürü kent hastanesini düşünüyorum .. hatta fiyatlarını da araştıdım ..

2 gün yatışlı sez.
uzm . dr : 3150 tl
prof : 3623 tl

dr. dıardan gelise ;
1 gün yatışlı sez : 1239 tl
2 gün yatışlı ez : 1438 tl ... bu fiyatı kerdi kartıyla 12 taksitle 1668,24 tl / 12 : ayda 139,02 şeklinde de ödeyebiliyormuşuz ..

suit oda olsun isterseniz de günlük 218 tl fark veriyorsunuz . ama çok fazla suit oda olmadığı için suit oda için söz veremeyebiliyorlarmış ...

ben şunu merak ediyorum , hadi hastane fiyatlarını öğreniyoruz bir şekilde de dr.ların doğum ücretleri fix mi acaba .. mesela X dr.un takibinde olan gebesiniz ve size aşka , diğerine başka fiyat mı veriyorlar acaba ??

inan bende seninle aynı durumdayım, özel doktorda takipilerimi yaptırıyorum. emekli sandığına bağlıyım. doktoruma doğum ücretini sorduğumda net bir cevap alamıyorum. şifa ile çalışıyor benim doktorum.

benimde drum 1750 istiyor ama hastaneyi sorduğumda net cevap alamıyorom ege sağlıkta doğum yaptırıyor. bana 600 falan dedi ama hiç inandırıcı gelmdei

ben çınarlıda 11 ay önce dogum yaptım 1 gece kaldım ve sezeryan oldum.dr ücreti ve çocuk dr ücreti dahil ve ssk dan faydalanarak 1600 verdik.o zaman çınarlının ssk ile anlaşması vardı şimdi fes etmişler.

merhabalar siteye yeni üye oldum. Ben de 29 haftalık hamileyim ve doğum için hala hastane bulamadım.Çok fahiş fiyat ödemek istemiyorum, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Hastane tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim

selam papatya buca doruk tıp merkezinde normal dogum 210 tl epidural istersen 410 tl imiş oda ve dr parası içinde bende orada dogum yapacagım 4 tane uzman dr ları var hepsi bayan gitmek istediginde sadece randevu alman yeterli oluyor

Mart ayında görümcem doğum yaptı.Doktoru Cemal Südekan'dı.Ege Sağlık'ta sezeryan oldu.Doktor 2200,hastane 1800 aldı. 1 gece tek kişilik odada kalındı onun için ne ödediler bilmiyorum.Ama yeni doğan yoğun bakımı olan bir hastane olması çok önemli Allah korusun ters bir durum için..İzmir'de de bu bölüm çoğu özel hastanede yok.Benim bildiklerim,9 Eylül Üni.,Ege Üni,Yeşilyurt Devl.Hast.,Kent Hast.

merhaba kızlar benimde doktorum kent hastanesinde olursa herşey dahil doktor ücreti çocuk doktoru hastane ücreti 2700 dedi çınarlı olursa 2400 dedi sizce nasıl fiyatlar benimde doğuma az kaldı

Doğum yapmış olan yada hastane-dr ve doğum ücretleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar bu başlıkta paylaşalım mı bilgilerimizi ??

Ben kararsız olmakla beraber bana yakın ve donanım-konforundan ötürü kent hastanesini düşünüyorum .. hatta fiyatlarını da araştıdım ..

2 gün yatışlı sez.
uzm . dr : 3150 tl
prof : 3623 tl

dr. dıardan gelise ;
1 gün yatışlı sez : 1239 tl
2 gün yatışlı ez : 1438 tl ... bu fiyatı kerdi kartıyla 12 taksitle 1668,24 tl / 12 : ayda 139,02 şeklinde de ödeyebiliyormuşuz ..

suit oda olsun isterseniz de günlük 218 tl fark veriyorsunuz . ama çok fazla suit oda olmadığı için suit oda için söz veremeyebiliyorlarmış ...

ben şunu merak ediyorum , hadi hastane fiyatlarını öğreniyoruz bir şekilde de dr.ların doğum ücretleri fix mi acaba .. mesela X dr.un takibinde olan gebesiniz ve size aşka , diğerine başka fiyat mı veriyorlar acaba ??

bu na yaaaa var ya inanılır gibi değil ama en az doğum ücreti 1500 tl ki oda kulak dolma fiyatlar benim dr.um bana 2500 lira dedi bornova şifa hastanesi özel sezeryan dr.um Prof. benim dr.um ve aldıgım fiyat en uygun olanı demek ki en azından dr.um işinin ehli

ben de 35 gün önce çınarlıda doğum yaptım. epidural sezaryen. dr um dışarıdan geliyodu. toplam 2100 tl verdik. fakat salak bi çocuk dr u vardı. doğumdan sonra sütüm hemen gelmedi. hastaneden mama takviyesi yaptılar sabah çocuk dr u geldi "kesinlikle mama yok. toplam 48 saatin var sütün geldi geldi, gelmedi tren kaçar" falan gibi salakça bir panik yarattı. öyle bir hisse kapıldım ki sanki sütümün hemen gelmesi lazım yoksa dünya başıma geçicek. bu psikolojiyle çocuğuma mama vermedim ve kendimi kasıp durdum. sonuç sütüm 48 saat içinde gelmedi. 72 saat sonra geldi. yani onun dediği gibi değil. ayrıca çocuğuma mama vermediğim için sarılığı yükseldi ve hastaneye yatırmak zorunda kaldık. üzüntüden ve çocuğumdan uzak kaldığım için gelen sütüm de geri kaçtı. şimdi mama takviyesi yapıyoruz ve sütümü arttırmak için uğraşıp duruyorum. ayrıca bizde ABO uyuşmazlığı varmış ve buna bağlı olarak sarılık riskimiz daha yüksekmiş ama kimse bize bundan bahsetmedi bile. yani hastaneyi toptan çöpe atmıyorum ama çocuk dr u kesinlikle sınıfta kaldı

ben buca tıp merkezinde 4 ay önce normal doğum 1100 e yaptım çokta mamnun kaldım

bende yaklaşık 3.5 ay önce özel çınarlı hastanesinde sezeryan doğum yaptım, çok memnun kaldım. doktorum hastanenin doktoru değildi.
sezeryan doğum; 2500
normal doğum ;2000
ama hastanenin kendi doktorlarını tercih eden olursa hastanenin kendi ücreti daha düşüktü o zaman
normal doğum ;900
sezeryan doğum;1100. öyleyd , yanlış hatırlamıyosam eğer.

çınarlıda yeni doğan ünitesi var mı arkadaslar
yeni doğan ünitesi olan özel hastane arıyorum
basmane şifa ve bornova sifada varmış aradım sordum

selamlar
bende 36 haftalık hamileyim ve 15 gün sonra doğum yapacağım.doktorum Serdar Aydın ilk doğumumuda o yaptırmıştı,çınarlıda.Şimdi özel gazide doğum olacak kısmetse zaten doktorumda orada çalışıyor ve ben çok memnunum.Fiyat olarakta doğum en fazla 1500 liraya mal oluyormuş...tavsiye ederim

merhaba kızlar benimde doktorum kent hastanesinde olursa herşey dahil doktor ücreti çocuk doktoru hastane ücreti 2700 dedi çınarlı olursa 2400 dedi sizce nasıl fiyatlar benimde doğuma az kaldı

kent hast.nin 1450 civarı aldığı düşünülürse dr.un iyi fiyat vermiş canım ..
benim doğumu düşündüğüm dr.lardan bir 2000 alıyor galiba , diğerinin ne aldığını hiç bilmiyoruz :bbo:hastaneye de 2000 bayılırsak = 40000 le çıkıcaz bu işin içinden sanırım kafamçokkarıştı

Kahraman Kolday ne kadar alıyor doğum için bilen var mı acaba?? Ayrıca Kent hastanesi'nde doğum sanırım 4000 civarı falanmış.Ama benim özel sigortam olacağı için bu fiyat indirimli 1750 ye gelecekmiş.Ama özel doktor ne kadar alıyor???Kahraman Kolday??

ben buca tıpa gidiyorum ama sezeryanı karataş hastanesinde yapacaklar fiyata 1700 tl olduğunu söyledi doktorum egepol hastanesine sordum onlar sezeryanı 450 tl diyorlar bu kadar fark nedir anlamadım açıkcası ayrıca egepol daha güzel yeni doğan servisi bile var sarılık için özel küvezleri var ama doktorları nasıl bilmiyorum

çınarlıda yeni doğan ünitesi var mı arkadaslar
yeni doğan ünitesi olan özel hastane arıyorum
basmane şifa ve bornova sifada varmış aradım sordum

Ben var olduğunu biliyorum.Aynı şekilde Kent Hastanesi'n de de var yeni doğan ünitesi..

X