normal doğum yapan tecrübeli annelerden yardım istiyorum

xsxeremim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
797
273
39
arkadaşlar 39 haftalık hamileyim ve kesinlikle normal doğum istiyorum..kaç gündür karnımda adet sancısı gibi ağrı var,ne artıyor ne azalıyor...belimde aynı şekilde ağrıyor...bu ağrıların ne sıklıkla ve ve ne şiddette olması lazım hastaneye gitmem için...illa ağrıların dayanılmaz duruma mı gelmesi lazım? ben küçük bir ilçede yaşıyorum ve ilde doğum yapıcam burda doğum için doktor yok çünkü....il 1.5 saat uzaklıkta bize....ne olur doğum sancısı yaşayanlar bir cümle dahi yazarsa açıklayabilirlerse çok sevineceğim...

benimde az kaldi 38+2yim bende inan bendede 1 haftadir bel agrisi karin agrisi var adet sancisi gibi ayrilcak gibi sanki belim dogumun yaklasdigini nasil anliyoruz bildigim kadariyla daha dogum yapmadim hic yanlissa arkadaslar duzeltsin lutfen eger suyun kanaman gelmediyse dayanamiyosan doktoru ara yada git 1.5 saatte baya uzak ihmal etme ne olur ne olmaz bide 5 dk bir sanci gelir diye biliyorum ben...allah tamamini erdirsin canim kolay dogum nasib etsin rabbim...

canim ben sezeryanla dogum yaptim..ama hep normal dogum istedigim için cok sey okudum bu konuda..okuduklarimdan bildigim kadariyla sancilarinin düzenli olmasi gerekiyor..kiminin 10dakikada 1 kiminin yarim saatte 1 düzenli geliyor..sen saati kolla bence..

inşaAllah saglikla kolaylikla normal dogum yaparsin canim a.s.

sanırım mayıs anneleri yeni doğan bebişlerle uğraşıyor ve net başına gecemiyorkaydirigubbakcemile5

sanırım mayıs anneleri yeni doğan bebişlerle uğraşıyor ve net başına gecemiyorkaydirigubbakcemile5

Aynen öle cnm bebiş uyumadıkça hiç birşey yapamıyorum..o uyuyunca bir koşuşturma başlıyo bendekafamçokkarıştı

cnm bende normal doğum yaptım...

4 şey var doğum belirtisi olarak ciddiye alınacak

1 nişan gelmesi
2 sancı olması
3 kanama olması
4 su gelmesi

Bunlar olduğunda muhakkak dr una git...doğum başlıyor olabilir..
Kişiden kişiye göre de bu belirtiler değişiyor..ben mesela ufak ufak sancı çektim gece boyunca..sabah kaktığımda kahverengi leke geldi..ben pek önemsemedim ..sancılarım felan azdı ama dr uma danışayım istedim aradım hemen..gel kontrol edelim bir dedi.Gittim muayene etti ve nişan geliyor dedi 1 cm de açılma varmış..hemen o gece yatış verdi akşam 8 gibi sancılarım düzene girdi..sonra ardından suyum gelmeye başladı.. sabaha doğru sancıları arttı..sabah 11 gibi doğuma gittim..
Ben gece boyu sancı şektim..sabah biri geldi 2_3 saat sancı çekip hemen doğuma gitti..
böle tani cnm..ihman etme azda bir belirti olsa hemen dr unla irtibata geç..inş bir avazda kurtulursun cnm...

Aynen öle cnm bebiş uyumadıkça hiç birşey yapamıyorum..o uyuyunca bir koşuşturma başlıyo bendekafamçokkarıştı

cnm bende normal doğum yaptım...

4 şey var doğum belirtisi olarak ciddiye alınacak

1 nişan gelmesi
2 sancı olması
3 kanama olması
4 su gelmesi

Bunlar olduğunda muhakkak dr una git...doğum başlıyor olabilir..
Kişiden kişiye göre de bu belirtiler değişiyor..ben mesela ufak ufak sancı çektim gece boyunca..sabah kaktığımda kahverengi leke geldi..ben pek önemsemedim ..sancılarım felan azdı ama dr uma danışayım istedim aradım hemen..gel kontrol edelim bir dedi.Gittim muayene etti ve nişan geliyor dedi 1 cm de açılma varmış..hemen o gece yatış verdi akşam 8 gibi sancılarım düzene girdi..sonra ardından suyum gelmeye başladı.. sabaha doğru sancıları arttı..sabah 11 gibi doğuma gittim..
Ben gece boyu sancı şektim..sabah biri geldi 2_3 saat sancı çekip hemen doğuma gitti..
böle tani cnm..ihman etme azda bir belirti olsa hemen dr unla irtibata geç..inş bir avazda kurtulursun cnm...

çok sağol teşekkür ederim...bende sadece sancı var o da dayanılmaz değil,bekliyorum...normalde 1haziran doğum tarihi ama sanırım biraz daha bekletecek kızım beni.....yerinde olmayı isterdim inan,en zor kısmı atlatmışsın sağ salim bebişini kucağına almışsın,bizede kısmet olur inşallah o günleri görmek.....:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

çok sağol teşekkür ederim...bende sadece sancı var o da dayanılmaz değil,bekliyorum...normalde 1haziran doğum tarihi ama sanırım biraz daha bekletecek kızım beni.....yerinde olmayı isterdim inan,en zor kısmı atlatmışsın sağ salim bebişini kucağına almışsın,bizede kısmet olur inşallah o günleri görmek.....:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

bişi diil cnmm..inş zamanını bekler yawruşun ama yine de tetikte olmakta fayda var cnmm..benim sat a göre muhtemel doğum tarihim 8 mayıstı ve aynen 8 mayısta doğum yaptım..% 5 hamiş bu tarihi tutturuyormuş..Bu da kişiden kişi göre değişiyor yane..
Çok şkr cnm dediğin gibi biz bebişimize kavuştuk darısı başınıza..inş herşey yolunda gidecektir bol bol dua et bizedee...Allahım kolaylık versin sanaaa...

canım 2 tane normal doğum yaptım ama suni sancıyla hastenede bekleyerek zorla oldu 2side ama bildiğim kadarıyla nişan gelir su gelir sancılar düzenli olur gittikçe sıklaşır ilçede yaşadığın için biraz zor ama evde sancı çekmek daha ii inşallah hayırlıısyla kurtulur bebişini kucağına alırsın canım

canım 2 tane normal doğum yaptım ama suni sancıyla hastenede bekleyerek zorla oldu 2side ama bildiğim kadarıyla nişan gelir su gelir sancılar düzenli olur gittikçe sıklaşır ilçede yaşadığın için biraz zor ama evde sancı çekmek daha ii inşallah hayırlıısyla kurtulur bebişini kucağına alırsın canım

suni sancı normal sancıdan daha ağır diyorlar,onun için korkuyorum suni sancıdan,inşallah kolaylıkla kurtulurum....pazartesi son gün...eğer yine birşey olmazsa doktorumla konuşmam gerekecek...sanırım bendede suni sancı olacak böyle giderse...yoksa bu sancıların şiddeti hiç artacak gibi gözükmüyor...cevabın için çok sağol.....:içelim::içelim::içelim:

Canım bende normal doğum yaptım
Doğumdan 2 gün önce hastaneye gitmiştim ebeye sordum nişan gelse anlarım ama suyumun geldiğini
nasıl anlıyacağım dedim.Çünkü ilk doğumum olduğu için akıntılarım oluyordu öyle birşey mi ki diye düşünüyordum hep.
Ebenin dediği şey kasılmaların olurken suyun gelmeden 3-4 saat önce karnın normale göre daha sert,
sanki içinde bir gülle varmış gibi olur demişti ve suyun geldiğinde rahatlarsın birden dedi aynen de öyle oldu. Birde herkes gibi kasılmalarım oluyordu fakat suyumun gelmesinden önceki kasılmalarım bana hep kabızmışım hisi veriyordu. Meğersem bunlar doğum sancılarımmış. Ben habire wc ye taşınıyordum.
Böyle işte Rabbim yardımcın olsun bir avazda kurtulursun inşallah.Bebişinide sağlıcakla kucağına alırsın.

Canım bende normal doğum yaptım
Doğumdan 2 gün önce hastaneye gitmiştim ebeye sordum nişan gelse anlarım ama suyumun geldiğini
nasıl anlıyacağım dedim.Çünkü ilk doğumum olduğu için akıntılarım oluyordu öyle birşey mi ki diye düşünüyordum hep.
Ebenin dediği şey kasılmaların olurken suyun gelmeden 3-4 saat önce karnın normale göre daha sert,
sanki içinde bir gülle varmış gibi olur demişti ve suyun geldiğinde rahatlarsın birden dedi aynen de öyle oldu. Birde herkes gibi kasılmalarım oluyordu fakat suyumun gelmesinden önceki kasılmalarım bana hep kabızmışım hisi veriyordu. Meğersem bunlar doğum sancılarımmış. Ben habire wc ye taşınıyordum.
Böyle işte Rabbim yardımcın olsun bir avazda kurtulursun inşallah.Bebişinide sağlıcakla kucağına alırsın.

bende az önce ebeyi aradım,anlattım...o da bir iki gün daha bekle dedi...doktorumla konuşulacak,suni sancıyla olacak sanırım...çünkü bu sancıların şiddeti hiç artacak gibi değil,her gün aynı...dediğin gibi suyun geldiğini anlamak baya zor olsa gerek,bizim gibi ilk doğumu olanlar için...bende sürekli wc deyim....nefret ediyorum artık wc ye gitmekten habire...sanırım doğumdan sonra en çok buna sevineceğim....ha birde rahatça yüz üstü yatacağım ya o da yeter.....

ya birde sanırım çok fazla türk filmi izlemişim ben kaydirigubbakcemile3 hani kadın birden bağırır sancım var diye hemen kaldırırlar hastaneye ,bas bas bağrışmalar,ani gelen sancı,öyle sanıyorum.... kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 şimdi tecrübeli annişler gülüyordur bana kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

canım benim ne ağrım vardı ne sancım gittim hastaneye kontorole son günümdü doktor açılma 3 cm dedi o gün yatış verdi o gecede ağrım olmadı hastanede iyice korktum sabah doktorum doğum haneye aldı suyumu patlattı sancım hafif hafif başladı sonra saat öğlen 1de suni sancı verdiler 3buçukta doğurdum suni sancı iyi bişey hiç korkmayın doğumu çabuklaştırıyor yoksa daha çoook beklerdim ben sadece sancım 2buçuk saat oldu çoook şükür

canım benim ne ağrım vardı ne sancım gittim hastaneye kontorole son günümdü doktor açılma 3 cm dedi o gün yatış verdi o gecede ağrım olmadı hastanede iyice korktum sabah doktorum doğum haneye aldı suyumu patlattı sancım hafif hafif başladı sonra saat öğlen 1de suni sancı verdiler 3buçukta doğurdum suni sancı iyi bişey hiç korkmayın doğumu çabuklaştırıyor yoksa daha çoook beklerdim ben sadece sancım 2buçuk saat oldu çoook şükür

bende bugün bir ebeye muayene olayım dedim ama korktum açıkçası,belkide açılma vardır,pazartesi yine doktora gideceğim burdakine...kendi doktorum eğer o güne kadar gelmezse perşembe günü suni sancıyla alıcak bebişi.....inşallah normal bir şekilde kurtulurum.....dalgın dalgın düşünüyorum sürekli...eşim sürekli uyarıyor çok dalıp gidiyorsun korkma ben yanındayım diye ama Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

normal doğumdan kesinlikle korkmayın evet canınız biraz yanacak ama dikişlerle uğraşmaktan daha iyi zaten meleğinizi kucağınıza aldığınızda herşey bitecek kuş gibi olacaksınız korkmayın doktorunuzun talimatına uyun hepinize hayırlı ve kolay doğumlarr

:Saruboceq:
normal doğumdan kesinlikle korkmayın evet canınız biraz yanacak ama dikişlerle uğraşmaktan daha iyi zaten meleğinizi kucağınıza aldığınızda herşey bitecek kuş gibi olacaksınız korkmayın doktorunuzun talimatına uyun hepinize hayırlı ve kolay doğumlarr

CANIM sana kesinlikleeeee katiliyorum.2dogum yaptim ilki normal 2.sezeryan .Insanlarin kendi istegiyle sezeryan olmasini anlayamiyorum ...Normal dogumda aninda ayaktayken ,sezeyanda agrilar bitmek bilmedi.Hapsurmaktan olumden korkar gibi korkuyordum...bence insanlarin normal dogumdan korkmalarinin nedeni filmlerde gordukleri sahnelere.Ozellikle koyde ebeyle dogum yapan kadinlarin bagirislari insanin gozunden gitmiyor.Ama size sunu soyleyebilkirim ki benim ilk dogumum kahkaha atark olmustu .Hatta gulmekten ikinamiyordum.....Allahim herkese boyle bir dogum nasip etsin..Buyuklerimiz ne guzel demis Allah bi avazda kurtarsin hepiniizi :Saruboceq: :Saruboceq:

arkadaşlar 39 haftalık hamileyim ve kesinlikle normal doğum istiyorum..kaç gündür karnımda adet sancısı gibi ağrı var,ne artıyor ne azalıyor...belimde aynı şekilde ağrıyor...bu ağrıların ne sıklıkla ve ve ne şiddette olması lazım hastaneye gitmem için...illa ağrıların dayanılmaz duruma mı gelmesi lazım? ben küçük bir ilçede yaşıyorum ve ilde doğum yapıcam burda doğum için doktor yok çünkü....il 1.5 saat uzaklıkta bize....ne olur doğum sancısı yaşayanlar bir cümle dahi yazarsa açıklayabilirlerse çok sevineceğim...

Öncelikle normal doğumdaki ısrarınızdan dolayı tebrik ediyorum seni.Bende normal doğum yaptım ve çokta memnunum.Merak etme doğum sancısını ve suyunun gelmesini anlamaman mümkün değil.çünkü oldukça farklı ve belirgin oluyor.Benim sancım felan yoktu önce suyum geldi birden belden aşağım sırılsıklam olmuştu öyle az öz bi su değildi belli oluyor yani sancıda aynı sekilde düzenli aralıklarla oluyor canım.umarım yardımcı olabilmişimdir canım.

:Saruboceq:

CANIM sana kesinlikleeeee katiliyorum.2dogum yaptim ilki normal 2.sezeryan .Insanlarin kendi istegiyle sezeryan olmasini anlayamiyorum ...Normal dogumda aninda ayaktayken ,sezeyanda agrilar bitmek bilmedi.Hapsurmaktan olumden korkar gibi korkuyordum...bence insanlarin normal dogumdan korkmalarinin nedeni filmlerde gordukleri sahnelere.Ozellikle koyde ebeyle dogum yapan kadinlarin bagirislari insanin gozunden gitmiyor.Ama size sunu soyleyebilkirim ki benim ilk dogumum kahkaha atark olmustu .Hatta gulmekten ikinamiyordum.....Allahim herkese boyle bir dogum nasip etsin..Buyuklerimiz ne guzel demis Allah bi avazda kurtarsin hepiniizi :Saruboceq: :Saruboceq:

çok sağol yazdıkların için...içimi baya bir rahatlattın...ya gerçekten öyle bir zamana gelmişizki doktora giden hemen sezeryan istiyor,tabi doktorlarda kendileri için kolay olan işlerine geliyor...normal doğumda saatlerce açılmayı şunu bunu beklemek varken sezeryanda iki kesip dikip bebeği alıyorlar....ah o türk filmleri,nasıl da canlandırmış bizim fatma girikler,hülya koçyiğitler zemuszemuszemuszemuszemuszemuszemuszemuszemuszemus

Öncelikle normal doğumdaki ısrarınızdan dolayı tebrik ediyorum seni.Bende normal doğum yaptım ve çokta memnunum.Merak etme doğum sancısını ve suyunun gelmesini anlamaman mümkün değil.çünkü oldukça farklı ve belirgin oluyor.Benim sancım felan yoktu önce suyum geldi birden belden aşağım sırılsıklam olmuştu öyle az öz bi su değildi belli oluyor yani sancıda aynı sekilde düzenli aralıklarla oluyor canım.umarım yardımcı olabilmişimdir canım.

gerçekten böyle yazılara ihtiyacımız var,tüm bayanlar olarak...niye hep birbirlerini korkuturlar anlamıyorum ben...düğünden önce binlerce laf yok kanaman çok olur ,yok hastaneye git bişey olursa,yok bilmem ne,bir güzel vajinismus olmuştum ben korkudan ve 4 ay eşimle hiçbişey yaşayamamıştık....zaten yendiğim ayda hamile kalmıştım...şimdide doğum için konuşuyorlar aynı öyle.....o saçma konuşmalar yüzünden kendi hem cinslerine ne kadar zarar veriyorlar farkında değiller...inşallah doğumumu yaptıktan sonra yine buraya yazacağım,bakalım o dedikleri gibi mi?:eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava:

canım ben yeni gördüm senin yazıyı. belkide dogum yaptın bilmiyorum.. bence 5 dakikalık sancılarıları bekleme senin için geç olur. şehre uzakmışsın. ben sezeryanlıyım ama bilgim var. normal dogum hakkında . belden sancılar başladıysa bence git suni sancı ile olur artık bebekte kız ise zamanın geldi gibi bence. allah yardımcın olsun. hayırlısıyla kucagına alırsın inşallah.

merhaba arkadaşlar...öncelikle beni bilgilendiren cesaretlendiren tüm arkadaşlarıma çok çok teşekkürler.....çok şükür doğum yaptım haziranın 3 de....tam 40+0 olduğum gece sancılar geldi....önce pek aldırmadım ama sonra saat tutmaya başladım...sancılar 7 dakikaya düştü ve şiddetlendi hemen yola çıktık....ile gittiğimde 1 cm açılma var dediler..yarın öğlene ancak doğurursun dediler...bizde gece için hastanede kalmamayı tercih ettik burdaki tavsiyelerden dolayı....birde hastane devlet hastanesiydi doktorum orada olduğu için...ama ortam tek kelimeyle iğrenç....akrabalara gittikten sonra orada doğum yapmaktan vazgeçtim...özel bir hastaneyi aradık çünkü sancılar beni çıldırtacak duruma geldi....epidural yapılmasa dayanacak güçte değildim....gece dörtte özel hastaneye gittik açılma 5 cm,epidural yapıldı,ondan sonra yediye kadar uyudum,sancılar var ama ben hiçbirşey hissetmedim...yedide ebe uyandırdı kızım kalk bebeğin geliyor açılman 10 cm diye....masaya aldılar...bebeğimin doğumunu sanki başkasının doğumu gibi hiç acı çekmeden keyifle ,ebeyle sohbet ede ede izledim....bugün 10. gün dikişlerin düzelmesine çok az kaldı....ve herkese kesinlikle tavsiye ediyorum....benim bünye biraz dayanıksız çıktığı için epidural yaptırdım,ama inanın en ufak bir yan etkisi yok,ne baş ağrısı yaptı nede tansiyon düşmesi.....tüm arkadaşlara hayırlı doğumlar diliyorum,Allah herkese anneliği yaşamayı nasip etsin....burda bana yardımcı olan tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkürler.....

X