Çocuk Hastalıkları ??bebeğim çok kötü öksürüyor yardım edin??

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

xsxxoxhret

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2007
437
1
44

kızlar başka çarem kalmadısenağlama artık lütfen erkek annelerine sesleniyorum:emir_bebek: biri beni duysun yardım edin bana artık dayanamıyorumsenağlama lütfen...senağlamasenağlamasenağlama
_saat;10.00 dan beri bebişim öksürüyor beni ve eşimi uyku tutmadı çok kötü öksürüyor şuanda gece oldu ve hala öksürüğü devam ediyor daha doğrusu bugün dr gittik dr bir şey yok merak etmeyin dedi ama ben genede sizlere danışayım dedim dr bolca ıhlamur içirin birde anne sütü verin dedi ama ben bunların hepsini zaten yapıyorum yaptığım halde
**ne yapmalıyım ne önerirsiniz........
CADIARZUCADIARZUCADIARZU
**Hemen cevabınızı bekliyorum çok acele **

Canim öksürük kesici versen iyi gelir, yoksa sicak bez koysan gögsüne
Cok kücük degilse biraz bal verebilirsin ama 12 ayliktan kücüklere bal verilmiyor
Bilemiyorumki daha ne yapilir

kızlar başka çarem kalmadısenağlama artık lütfen erkek annelerine sesleniyorum:emir_bebek: biri beni duysun yardım edin bana artık dayanamıyorumsenağlama lütfen...senağlamasenağlamasenağlama
_saat;10.00 dan beri bebişim öksürüyor beni ve eşimi uyku tutmadı çok kötü öksürüyor şuanda gece oldu ve hala öksürüğü devam ediyor daha doğrusu bugün dr gittik dr bir şey yok merak etmeyin dedi ama ben genede sizlere danışayım dedim dr bolca ıhlamur içirin birde anne sütü verin dedi ama ben bunların hepsini zaten yapıyorum yaptığım halde
**ne yapmalıyım ne önerirsiniz........
CADIARZUCADIARZUCADIARZU
**Hemen cevabınızı bekliyorum çok acele **

kız sakin olsüprizzzzz
eğer doktora gittiysen ve öksürüğün ciğerlerden olmadığına eminseniz endişelenme.
çoğu doktor öksürüğün faydalı olduğunu savunup öksürük kesici şuruplar vermiyor artık:teselli:
benim doktorumda dahil:icecream:
panik yapma.
buğu mentol koyabilirsin odaya.burnunun boş olduğundan emin ol.ıhlamur ve anne sütüne devam.
geçmiş olsun:)

öksürüğün nedeni neymiş...dr ne dedi...boğazına bişi kaçmış olmasın...Allah korusun...aşırı öksürük birdenbire mi başladı...cvp bekliyorum...geçmiş olsun...

of kızlar ya çok kötüyümsenağlamasenağlama geç oldu hala öksürük geçmedi ya eşim ve ben bebişimize:emir_bebek: ıhlamur verdik banamısın demiyor ya boğazı tahriş olmuş dedi dr canım ya:1hug: o zamanla geçer düzelir dedi ama çok fena bu öksürük cevaplarınız için teşekkür ederim hala öksürüyor of Allahım bana güç ver sabır ver yarabbim çok fenayım çokkkkkkk ne olcak bilemiyorum
hepinize teşekkür ediyorum iyiki varsınız

canım eşim buğu mentol koyduk ama dediğim gibi hala öksürük devam offfff Allahım ben ne etsem çok kotuyumsenağlamasenağlamasenağlama ya kafamı duvarlara mı vursam çok endişeleniyorum

Allahım bana yardım et...................::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::

Benim ikizlerden biri 2 hafta boyunca oksurdu atesi yoktu ama gece ozellikle cok oksuruyordu.venim doktorda atesi yoksa her hangi bir ilac vermeyin dedi.yanlizca soguk buhar ufleyen makinayi calistirin demisti.oksurugu gecti ama simdide bogazi tahris oldu bende senin gibi dun geceden eri sabahliyorum.Allah sabir ve sifa versin canim.Ben birde saglam olan ikizinini uyutmya calisiyorum bu gece kafayi gene siyircam biliyorum.

çok şükür ateşi yok ama öksürünce ensesi çok terliyor birde benim oğluş çok bağırıyor acaba ondanda yapabilir mi?ondan sonra öksürdükten sonra hapşırıyor bu normal mi?
benim bebiş 6 aylık ilk defa anne olduğum için bunların nasıl yapılacağını da bilmiyorum açıkçası ama elimden geldiğince bebişime yardımcı oluyorum acaba diyorum bağırdığı zaman mı tahriş oluyor boğazı dr da çizik var dedi ama bir yandan da hırıltı var dün gittik dr çok şükür bir şeyi yok dedi 1 hafta sabretcem artık neyse benim oğluş durmuyor ben uyutayım

Birde bu aralar teyzemler bana gelmiyolar aslında oğlanı görüp gidiyolar benim için gelmiyolar gelince oğlumu çok öpüyolar kokluyolar DR da aynı şeyi sölemişti ama anlamıyolarki dışardan geliyolar hemen dalış çocuğu öpmek oluyo

canım eşim buğu mentol koyduk ama dediğim gibi hala öksürük devam offfff Allahım ben ne etsem çok kotuyumsenağlamasenağlamasenağlama ya kafamı duvarlara mı vursam çok endişeleniyorum

Allahım bana yardım et...................::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::

canım yeni annesin endişelenmeni anlayabiliyorum ama biraz abartmıyormusunbenneyaptımki
sonuçta basit bir öksürük.doktorada göstermişsin işte.kafanı duvarlara vuracak ne var anlamadımbenneyaptımki
çocuk bu.büyüyene kadar ne hastalıklar geçirecek.yeter ki çaresz hastalık olmasın diye dua et bence.
bebekleri kucaklarında çaresiz hastalıklardan delik deşik olup ölen anneler var burada.
herkesin derdi kendini gerer belki ama bazı şikayetlerde gerçek acı sahibini üzer.
çocuğunu kaybeden annelerden biri "büyübenneyaptımkik acılar dilsizdirler" diye yazmıştı.
çok doğru yazmış demek kibenneyaptımki

yani çocuk bu öksürür,dr bişey yok dediyse endişelenme ,kuru kuru öksürük kötüdür bilirim,benim kızıma dr balgam söktürücü vermişti balgamlı öksürüyordu doğal olarak boğaz tahrişi yaşamadık,devam ederse başka dr a götür derim..geçmiş olsun..

polen dönemindeyiz allerjik olmasın dışarı polen varken pek çıkarmak evde toz olmadığından emin ol

su ver bol bol ıhlamur ver

soğuk buhar makinan varsa çalıştır hava nemlensin

hırıltı duyarsan hemen tekrar dr. a götür

canım yeni annesin endişelenmeni anlayabiliyorum ama biraz abartmıyormusunbenneyaptımki
sonuçta basit bir öksürük.doktorada göstermişsin işte.kafanı duvarlara vuracak ne var anlamadımbenneyaptımki
çocuk bu.büyüyene kadar ne hastalıklar geçirecek.yeter ki çaresz hastalık olmasın diye dua et bence.
bebekleri kucaklarında çaresiz hastalıklardan delik deşik olup ölen anneler var burada.
herkesin derdi kendini gerer belki ama bazı şikayetlerde gerçek acı sahibini üzer.
çocuğunu kaybeden annelerden biri "büyübenneyaptımkik acılar dilsizdirler" diye yazmıştı.
çok doğru yazmış demek kibenneyaptımki

bunda abartılacak bir şey yokki sonuçta bebeğim:emir_bebek: hastalandı öksürüyordu ama şimdi çok şükür iyi böyle şeyler yazdığın için çok kırıldımbenneyaptımki sana kusura bakma ilk defa anne olduğum için belki korkmuşumdur olamaz mı?çocuğuma bir şey olcak diye ödüm patlıyor dışarıya çıkamıyorum:gitme: ben sen ne diyosun bacım ya evet haklısın o konuda çok hastalıklar geçirecek ama işte bir anne sonuçta endişeleniyorum elimde değilki dua etmeye dua ediyorum zaten:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:
"Allah o insanlarada yardım etsin inşallah AMİNNNNN......:Saruboceq::Saruboceq: ama genede bu benim ilk bebeğim dediğim gibi........senağlamasenağlama

bence ihmal etme.benim bebeğim daha 3 haftalıktı bronşit olduğunda....acile götürdük morarıp nefessiz kaldı diye.öyle bir durum yok dimi?bize antibiyotik verdiler 2 hafta içtik.şimdi de bikaç gündür balgam sökücü kullanıyoruz allahtan azaldı biraz....hava falan veriyolar onları sor bi doktoruna...allah hepsine şifa versin....

boğazdaki tahrişi gidermek için bir çay kaşığı zeytinyağına 1damla limon sıkıp içirirseniz çok faydası oluyor. benim oğlum 40 günlükken olmuştu. çok zordur panik yapmayın her bebekte olabiliyor ama 1 hafta kadar böyle sürer bol bol emzirmenizi öneririm.

zaten emziriyorum allahtan dr dediği gibi öksürüğü zamanla geçti allahıma bin şükürler olsun oğluşum çok iyi teyzeleri çok saolun

canım tam olarak nasıl bir tedavi uyguladın?ıhlamur içirsem mi bilemiyorum...öksürüğü azaldı ama bi türlü tamamen geçmedi benim meleğimin....:KK43:(

çok şükür ateşi yok ama öksürünce ensesi çok terliyor birde benim oğluş çok bağırıyor acaba ondanda yapabilir mi?ondan sonra öksürdükten sonra hapşırıyor bu normal mi?
benim bebiş 6 aylık ilk defa anne olduğum için bunların nasıl yapılacağını da bilmiyorum açıkçası ama elimden geldiğince bebişime yardımcı oluyorum acaba diyorum bağırdığı zaman mı tahriş oluyor boğazı dr da çizik var dedi ama bir yandan da hırıltı var dün gittik dr çok şükür bir şeyi yok dedi 1 hafta sabretcem artık neyse benim oğluş durmuyor ben uyutayım

Birde bu aralar teyzemler bana gelmiyolar aslında oğlanı görüp gidiyolar benim için gelmiyolar gelince oğlumu çok öpüyolar kokluyolar DR da aynı şeyi sölemişti ama anlamıyolarki dışardan geliyolar hemen dalış çocuğu öpmek oluyo
kesinlikle opturme disardan gelene canim cok tehlikeli

X