Bisküvi - Kurabiye Tarifi Iki renkli Kurabiye-(sarmal kurabiye) -(resimli)

Refiye

Eda & Utku'nun annesi :)
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
4.602
12
41
görüntüsüne bayıldığım kurabiyem :))

yumurtalar ve margarin oda sıcaklığında olduğunda daha iyi sonuç alınıyor..

*250 gr. oda sıcaklığında tereyağ veya margarin
*2 adet yumurta
*1 su bardağı pudra şekeri
*1 paket kabartma tozu
*1 paket vanilya
*aldığı kadar un
*2 çorba kaşığı kakao

Derin bir kasede önce yağ, yumurta, pudra şekeri karıştırılır. Kabartma tozu ve bir miktar un başka bir kasede karıştırılır ve önceki karışıma eklenir.
Hamur henüz cıvık haldeyken yarısından azı bir kenara alınarak içine kakao eklenir. İki hamura da azar azar un eklenerek ele yapışmayan bir hamur elde edilir. Hamurlar streç filme sarılarak 15 -20 dk. dolapta dinlendirilir. Sade ve kakaolu hamurlar ayrı ayrı un serpilmiş tezgahta dikdörtgen biçiminde açılır.Sade hamurun üzerine kakaolu hamur yerleştirilerek rulo şeklinde sarılır. Hamur streç filme sarılarak dolapta 1-2 saat bekletilir. Dolaptan çıkarılan hamur 1/2 cm kalınlığında dilimlenip tepsiye dizilir. Önceden biraz ısıtılmış 175°C fırında 15-20 dk. pişirilir.

2hxmt68.jpg
bu pişmiş halleri

29ar8k4.jpg

sl21au.jpg

2zs1hc8.jpg
bunlar da yapım aşamaları :))

yorumun için teşekkürler leyla21cım.. bende görüntüsüne bayılıyorum cnmm tadından çok :eek:

ooooooooooooo neka güzel ve lezzetli görünüyo denicem mutlaka ellerine emegine saglik canima.s.:nazar:

hoşseda ve incitanemtuana yorumlarınız için. teşekkürler cnmm.. deneyinn.. ve yorumlarınızı yazınn :))) afiyet olsun... opuyorumnanaktan

ellerine sağlık cnm ben bunu yapıyodum senin tarifin daha güsel deniycem mutlaka

X