idrarında bakteri çıkan var mı?

gokay072664

Annesinin Bitanesi DEFNE
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
231
4
merhabalar.. 27 haftalık hamileyim. geçen hafta kontrolüm vardı. idrar testinde bol bakteri cıktı. antibiyotik verdi doktorum. gerçi gebeligin 22-24. haftasından sonra çogu hamilede cıkıyormus gebeliğe baglı bi olay dedi. ama 2 kere içtim ilacı asırı bulantı ve kusma yaptı. sonra dr um değiştirdi. antibiyotik yerine başka bir ilaç verdi. detaylı idrar lültürü yaptırdım. bakteride üreme yokmuş. bol su ile atılır dediler. bol su ve ilaçla devam ediyorum şu an.sizlerde de cıkan var mı.. varsa bir sonraki kontrolde sorun gecmiş miydi? paylaşırsanız sevinirim. hamilelikte idrar yolları sorunları erken doğum riski taşıdığı için ilk zamanlar cok moralim bozulmustu. ama çogu gebede cıkıyormus. lütfen beni rahatlatın..

canım merhabalar bendede var bol bakteri çıktı idrarımda
ayaklarım çok şişti albüm mü var diye baktırmıştık albüm değil bol bakteri çıktı.
28 haftalık hamileyim bende dr um antibiyotik verdimiştir bana da onu kullandım ama baktırmadım ilacım yeni bitti birde tek kullanımlık fitil vermişti .
zaten evet hamilelerde olabiliyormuş evet banada erken doğum olabilir bol bol su içmelisin suyla atılır dediler günde enaz 3 lt su iç dediler bunları yapıyorum bende ama akıntım önceye göre biraz azaldı sen canını sıkma kalbini temiz tut Allah bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin vakti ve gününde inşaallah........

bendede çıkmıştı...tek çaresi su su su kızlar.3lt su içtim bir hafta sonra atılmış.bendede bol vardı.5 tanede antibiyotik aldım...aman kızlar ben erken doğuruyodum dikkat...bol bol su....

bendede çıktı canım 5 günlük antibiyotik içtim sonrasında tekrar tahlil yaptı doktorum azalmış ama kazınmammış dedi tekrar antibiyotik + fitil kulanıdm şuanda durumum nedir bilmiyorum
ama sıvı olan akıntım kaskatı oldu zoraki geliyor öyle diyebilirmki bi kısmı günlük pedte bi kısmı vajende kalıyo peçete yardımıyla alıyorum gerisini

paradises sendede antibiyotik sonrası akıntında ktılaşma oldumu

kızlar bendede var iltihap.. Bu kullandığım 3.değişik ilaç.. İlkinde hap verdi geçmedi, ikincisinde antibiyotik ve fitil verdi geçmedi, son olarak yine başka antibiyotik ve fitl verdi. Kasıklarımda felaket ağrı oluyordu..Sağımdan soluma dönemiyordum yatakta eşim bebeği yan yatırır gibi yatırıyordu beni.. Şimdi eskisi gibi değil ama yinede var..Doktor bu verebileceğim son ilaç dedi, inşallah geçer. Nekadar zararı yokta deseler sonuçta ilaç..Kullanmak istemiyorum ama mecburum..umarım geçmiştir busefer...:Saruboceq:

kızlar bendede var iltihap.. Bu kullandığım 3.değişik ilaç.. İlkinde hap verdi geçmedi, ikincisinde antibiyotik ve fitil verdi geçmedi, son olarak yine başka antibiyotik ve fitl verdi. Kasıklarımda felaket ağrı oluyordu..Sağımdan soluma dönemiyordum yatakta eşim bebeği yan yatırır gibi yatırıyordu beni.. Şimdi eskisi gibi değil ama yinede var..Doktor bu verebileceğim son ilaç dedi, inşallah geçer. Nekadar zararı yokta deseler sonuçta ilaç..Kullanmak istemiyorum ama mecburum..umarım geçmiştir busefer...:Saruboceq:

gemiş olsun canım kulandıgın antibiyotive fitillerin adını yazabilirmisin banada doktorum
suprax antibiyotik macmiror fitil verdi

bende de cıktı kızlar ama benim dr vajenden kültür aldı persembe sonucumu alıcam bakalım bende ne cıkıcak dr dedi sonuc gelmeden ilaç veremem dedi

merhaba kızlar, bende 9+3 günlük hamileyim. daha gidecek çok yolumuz var. yapılan ilk testlerimde bol bakteri çıktı, ama kültürde herhangi bir patojen durum yok yani enfeksiyon yok çıktı. doktorum bana sadece bir doz kullanılan, suda eriyen bir ilaç verdi. adını hatırlamıyorum şimdi. ama ben korktum, ilk üç aylık dönemde olduğum için ilacı içmedim. sizin de dediğiniz gibi bol su içerek halletmeye çalışıyorum.

herşey güzel olacak kızlar...zemuszemus

merhaba,

17+3 gunluk hamileyim ve azar azar tuvalete gitme ve idrar yaparken kasiklarda agri yuzunden idrar tahlili yaptirmistim cok az miktarda bakteri cikmis. antibuyotik gereksiz dediler cunku cok azmis. bebege zarar verir mi diye sordum. ama miktari acisindan birsey olmayacagi soylendi.

ama genede cok tedirgin oldum...bu gibi durum yasayaniniz var mi? :KK43:

bende de cikti, antibiyotik kullaniyorum ama icim su an hic rahat degil... mide bulantisindan su dahi icemiyorum.

kızlar buda benım yarın ogrencem ama meraktayım bakterı bolmus of yaaaaaa

BAKTERİ bol cıkmıs of ya

Son düzenleme:
kızlar buda benım yarın ogrencem ama meraktayım bakterı bolmus of yaaaaaa

BAKTERİ bol cıkmıs of ya

Sakin ol benim hamileliğimin başından beri her idrar kültüründe bol bol çıkıyordu bakteri..
Bol su içerek ve doktorun izlediği tedaviden hiç şaşmazsan hiçbir şey kalmıyor

X