2. denemesinde başaranlar...

dervis

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
1.244
12
2. denemesinde başaran arkadaşlar
2. denemeye başlayacak olanlara moral vermek amacıyla buraya yazarsanız çok sevinirim, haziranda başlayacağız biz de inşallah. ama başlamadan daha ben çok korkmaya , nasıl başaracağım diye düşünmeye başladım.. ilkinde transfer olamamıştı kötü embriyo kalitesi nedeniyle..bu sefer başımıza neler gelecekmerakla ve tabii korkuyla bekliyorum... hepimize bol şans..:bbo:

bende ikinci denemede başarılı olanlardanım donmuş embriyolarla şu an 1 tane bebeğe hamileyim darısı isteyen herkesin başına inşallah.

2. denemeye başlayacak olanlara moral vermek amacıyla buraya yazarsanız çok sevinirim, haziranda başlayacağız biz de inşallah. ama başlamadan daha ben çok korkmaya , nasıl başaracağım diye düşünmeye başladım.. ilkinde transfer olamamıştı kötü embriyo kalitesi nedeniyle..bu sefer başımıza neler gelecekmerakla ve tabii korkuyla bekliyorum... hepimize bol şans..:bbo:
canım inşallah bu defa başaracaksın..bence bu sefer daha sakin daha pozitif olmalısın..ben üniversite sınavına ilk girdiğimde kazanamazsam yaşayam,her şeyin sonu olur diyordum sınava girdim inan kalemi bile tutamayacak kadar heyecanlıydım ,sayfaları çeviremiyorum ,soruları göremiyodum bile ve...sonuçlar açıklandı berbat .korktuğumun aksine hiçte dünyanın sonu değilmiş ...ikinci seferde daha sakindim hatta çalışmadım hiç ,şarkı söyleye söyleye girdim ve... kazandım.

çünkü kaybetme duygusunu yaşamıştım daha kötü ne olabilirdi ki ...
sen bi kere yaşamışsın kaybetmeyi ve hala dimdik ayaktasın ve eskisinden daha güçlü olduğuna eminim...
ya ben ne yapayım ilk denemem ve kaybetmekten çok korkuyorum...
Allah yardımcımız olsun canım ...bu defa başaracağına eminim yeterki güçlü ol stres yapma...sizin probleminiz neydi?

canım ben 2. değil 3.denememde basardım cok şükür...
ilk denememde yumurtalar döllenmedi.
ikincisinde 3embriyom vardı hiçbiri tutmadı...
üçüncü tedavimin sonucu üçüz olabilir kan değerime göre .
ben sunu farkettim arkadaşalar diğer denemelerimde hep acabalarım korkularım vardı...
ama şimdi doktorum ve hemşirelerim hep olacak başaracaksın inşallah dediler...
hiç olmassa yı getirmedim aklıma rabbim ol diyecek olacaklar dedim ve elhamdülillah
bebişlerim benimle birlikteler.
rabbim hepinize bu duyguyu yaşatsın inşallah...:Saruboceq::CüvCüv:

Ofertacım 9 ayın sonunda sağlıkla kucağına alırsın inşallah... benim hakikaten başaranları duyumaya ihtiyacım var, 2. denemede hamile olmak istiyorum inşallah ben de...

Nurcan,inşallah sen ilk denemende başarırsın.. ben ilkinde transferi yaşayamadığım için bu kez de olmazsa korkusu oluştu iyice.. ama inşallah başaracağız hepimiz...bizim problem sebepsiz infertilite.. sebep yok ama bebek de yok kaç yıldır...morale çok ihtiyacım var, desteğin için çok teşekkürler...

Esel , üçüz mü:) ne güzel bir haber, 3. denemede üçüz, sağlıkla bebişlerine,meleklerine kavuşursun inşallah 9 ayın sonunda...dediğin gibi bu işin başı aslında inanmak ama ben bu korkuyu atamıyorum işte... umarım ben de başarırım bu kez, isteyen herkes de..

dervis canım arkadaşımın da açıklanamayan infertiliteydi ikincide oldu ve çok tatlı bi kzı var ...ilkinde onda korku ve heyecan vardı diğerinde daha bilinçli ve sahindi oldu .ayrıca benim dikkatimi çeken şey ikinci denemesinde rüya görmüş türbe falan o rüyanın kendisine bi ışık olduğunu ve bebeğinin bu sefer olacağını düşündü olmamasını aklına bile getirmedi ve oldu.yani şunu demek istiyorum inanmak ve pozitif düşünmek o kadar önemli ki.
Demesi belki çok kolay ama sakın olumsuz düşünme güçlü ol.inan ve geresini yüce rabbime bırak..
Bak görüceksin bu sefer olucak ben buna inanıyorum sen de inan..

canım inş bu sefer olcak kötü embriyo kalitesi için beslenmene dikkat et tatlım incir kürü zeytinyağlı çok iyi geliyor

canım inş bu sefer olcak kötü embriyo kalitesi için beslenmene dikkat et tatlım incir kürü zeytinyağlı çok iyi geliyor

hazır bilgisi olan birini bulmuşken diğer konularda arkadaşlara sordum neleri yiyip neleri yemeyelim diye kimse cevap vermedi .çünkü herkes iyi beslen diyo ama açıklayıcı konuşmamış ..
BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN

canım benim doktorum lifli gıdalarla beslen dedi günlük en az 15 bardak su içmeli 20 dk yürüyüş ayrıca ton balığını salatalara falan katıp yemeli muz, çilek.kivi ve tutunma döneminde ananas önemli yumurta gelişimi içinde incir kürü veya bal polen karışımı günlük yarım tatlı kaşığı yiyebilirsin transferden sonra nane ve maydanozdan uzak durmalı düşük tehlikesi için kabız olmamak içinde sabahları ılık süt iç ve kuru kayısı yiyebilirsin tatlışım inş yardımcı olabilmişimdir öpüyorum

canım benim doktorum lifli gıdalarla beslen dedi günlük en az 15 bardak su içmeli 20 dk yürüyüş ayrıca ton balığını salatalara falan katıp yemeli muz, çilek.kivi ve tutunma döneminde ananas önemli yumurta gelişimi içinde incir kürü veya bal polen karışımı günlük yarım tatlı kaşığı yiyebilirsin transferden sonra nane ve maydanozdan uzak durmalı düşük tehlikesi için kabız olmamak içinde sabahları ılık süt iç ve kuru kayısı yiyebilirsin tatlışım inş yardımcı olabilmişimdir öpüyorum

canım benim,allah senden razı olsun ,gönlüne göre versin çok saol ...

benimde 2. denemem ama tuttumu tutmadımı bilmiyorum 6. günümdeyim beklemek çok zor. busefer beslenmeme dikkat ettim ama hiç belirtim yok sadece biraz çarpıntı dünde tasiyon biraz düştü okadar rabbim herkezin emeğini boşa çıkarmasın

dördüzlere miiiii:) inanılmaz birşey, gerçekten miiiii? o kadar şaşırdım ki dördüzlere hamileyim diyince..çok çok mutluluk verici bir haber, inşallah 9 ayın sonunda sağlıkla 4 meleğini de kucağına alırsın, 4 embriyo mu transfer etmişlerdi? nerde yaptırdın? neler yaptın, yani nasıl beslendin, ne yedin ne içtin? sağlıklı, mutlu bir hamilelik geçir inşallah, dördüz diyince birsürü soru sordum bak...sağlıkla da doğur da bizlere fotoğraflarını yollarsın:)

canım benim,allah senden razı olsun ,gönlüne göre versin çok saol ...

canımm banada akupunktur görüyorum mustafa bahceciyye gidiyorum ben o yönlendirdi 5.gün istiyorum transfer olsun daha kaliteli olsun diye bana et balık ve tavukuda yasakladı canım.. incir kürü yapıyorum bende.. ama zeytinyağlı olanı ben bilmiyorumkiii. onuda yapayım tarifi nasıl acaba ?
ben arı poleni , süt , bol meyve.. ballı fındık antep kaşıklıyorum.. vitaminleri içiyorum rahim için yoga yapıyorum ve masaj yapıyorum

dördülermii?süper allah sağlık versin.doktorun izin verdimi?arkadaslar bende bu arada 2.ye haftaya baslıyorum.

valla her yere bişiler yazıyorum sonra nereye ne yazdığımı unutuyorum kaydirigubbakcemile3

benimde 2. denemem ama tuttumu tutmadımı bilmiyorum 6. günümdeyim beklemek çok zor. busefer beslenmeme dikkat ettim ama hiç belirtim yok sadece biraz çarpıntı dünde tasiyon biraz düştü okadar rabbim herkezin emeğini boşa çıkarmasın

balance bence hamilesin, iyi haberlerini bekliyoruuum... sağlıkla inşallah hamile olduğunu öğrenirsin ve 9 ayın sonunda meleğine kavuşursun umarım...:nazar::ecrin_bebek:

2.tedavisine başlayan arkadaşlar hepimize bol şans, inşallah bu sefer başaracağız.. ben de 20 gün sonra başlıyorummmm ama çok korkmaya başladım yineeee

X