Beta HCG düşmesi ne demek

cosmopoli

Nazar boncuğummm
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2008
6.516
2
44
Çok değil daha dün burdan bağırmıştım tek tüple hamileyim diye senağlama
Ama bugün öğrendimki kan değerim 264,3 den 203,0 a düşmüşsenağlama
Doktor kendi kendine düşer üzülme dedi gönderdi.senağlama
Ağlamak bile az geliyo bana şu an senağlamasenağlama
Dış gebelik geçrdim 1 sne önce çok korkuyom tekrarından
Nedir benim bu şansımın bana yaptığı senağlamasenağlama

canimmmm cok uzuldum....biliyorum uzulme demek elde degil ama...........hayirlisi olsun tatlim herseyde vardir bir hayir bunu hic unutma..demekki hayirlisi degilmis ...rabbim yardimcin olsun..

canım öncelikle çok geçmiş olsun..zor bir durum tabi..hcg nin düşmesi iyi bişey değil..gerçi arada pek bi fark yok ama normal değil...kaç gün arayla baktın? 2 günde bir 2 ye katlaması gerek değerler normalde....

kızlar benimde durumum 9 nisanda adet oldum 10 mayısda hamile olduğumu öğrendim kand derğerim.
10 mayıs:68,48
12 mayıs:101,8
14 mayıs:94
düşmüş doktor düşük olcak dedi kızlar kurtarma olmaz değilmi tutunurmu sizce daha kanamam yok henüz. cosmopoli senin durumun ne oldu düştümü bebişin.

Biyokimyasal gebelik: Gebeliğin başlangıcı anneden gelen yumurta hücresi ile babadan gelen sperm hücresinin birleşmesidir. Bu aşamadan sonra döllenen yumurta bölünerek içerdiği hücrelerin sayısı çoğalmaya başlar. Oluşan yeni canlının içerdiği hücreler sayıca artıp, embryo adı verilen oluşumun hacmi büyürken tüp içerisinde ilerleyerek rahime doğru yolculuk eder. Balastokist aşamasına gelindiğinde artık embryo rahim içine ulaşmıştır ve human koriyonik gonadotropin (hCG) adı verilen gebeliğe özgü hormon salgılanmaya başlar. Gebelik ilerlemeye devam ettikçe bu hormonun kandaki ve dolayısıyla idrardaki miktarları artar. İdrarda saptanabilmesi için kan düzeylerinin yüksek değerlere ulaşması gerekir. Genelde idrarda saptanacak düzeye ulaştığında kadının beklediği adet kanaması da gecikmiştir. hCG düzeyi genelde 500-1000 IU/mL miktarına ulaştığında gebelik kesesi vajinal ultrasonografi ile görülebilir. Bu durumda gebelik artık "klinik gebelik" olarak adlandırılır. Bazı durumlarda ise henüz bir adet gecikmesi olmadan, 1-2 gün kala kanda yapılan gebelik testi ile hCG düzeyindeki artış saptanabilir. Ancak herhangi bir nedenle gebelik canlılığını yitirdiğinde bazen adet kanamasında herhangibir gecikme olmadan ya da 1-2 gunluk gecikme sonrası kanama ile gebelik sonlanır. Böyle bir durumda biyokimyasal gebelikten söz edilir. Yani gebelik kanda yapılan incelemeler ile saptanmış ancak klinik olarak saptanabilecek aşamaya gelemeden sonlanmıştır (alıntı)

Malesef bu durumu 3 ay önce bende yaşadım değerimin düştüğünü duyunca donmuştum duygusal hiçbir tepki veremedim neler hissediğini anlıyorum üzülme rabbim en kısa zamanda seni bebeğine kavuştursun

Geçmiş olsun arkadaşlar.Bende bugün öğrendim hamile olduğumu değerim 503 bilmiyorum normal bi değer mi önümüz deki hafta gideceğim bakalım doktoraa

Çok teşekkür ederimm.son adetimi 22 nisan da gördüm değer normal mi bilmediğim için buradaki arkadaşlarla paylaşmak istedim..tecrübesizim bu konudaa

Çok teşekkür ederimm.son adetimi 22 nisan da gördüm değer normal mi bilmediğim için buradaki arkadaşlarla paylaşmak istedim..tecrübesizim bu konudaa

arkadaşlar birde ben de henüz bi belirti yok.

canım değerin çok iyi 1000lerde keseyi görürsün.benim 3 gün gecikmede 40 lardaydı 3 gün sonramıydı 214 çıkmıştı. seninki maşallah çok güzel.canım belirti için çok erken ben adet olacam sanıyordum öğrenmeden önce.

17 aralık salı günü kaamam oldu. adet günüm olduğu için önemsemedim. kanamam devm etmeyince test yaptım pozitif çıktı.sonra 21 aralık cumartesi çok ağrım ve az kanamam oldu. gün boyu sürdü. acile gittim. cumartesi beta hcg 565 çıktı. iki gün sonra 528 çıktı. şimdi ağrım yok ama çok az leke görüyorum. doktor sağlıksız gebelik dedi. dış gebelik olabileceğini söyledi. bu durum dış gebeliğe uyuyor mu? beta hcg değeri düştüğüne göre kendi kendine düşer mi yoksa illaki tedavi mi lazım. ya da bu durumdan sonra sağlıklı gebelik olma ihtimali var mı :KK43: çok aradık bu bebişi. üzüntümüz iki günde bi iki katına çıkıyor. tıpkı beta hcg değeri gibi :KK43:

17 aralık salı günü kaamam oldu. adet günüm olduğu için önemsemedim. kanamam devm etmeyince test yaptım pozitif çıktı.sonra 21 aralık cumartesi çok ağrım ve az kanamam oldu. gün boyu sürdü. acile gittim. cumartesi beta hcg 565 çıktı. iki gün sonra 528 çıktı. şimdi ağrım yok ama çok az leke görüyorum. doktor sağlıksız gebelik dedi. dış gebelik olabileceğini söyledi. bu durum dış gebeliğe uyuyor mu? beta hcg değeri düştüğüne göre kendi kendine düşer mi yoksa illaki tedavi mi lazım. ya da bu durumdan sonra sağlıklı gebelik olma ihtimali var mı :KK43: çok aradık bu bebişi. üzüntümüz iki günde bi iki katına çıkıyor. tıpkı beta hcg değeri gibi :KK43:
Cnm benim degerinde 106 dan 93 dustu cook merak ettim degerin ciktimi gebelik sonlandimi cvp atarsan cok sevinirim cook kotuyum su an geri cikar diye umit ediyorum :KK43:

benimde bhcg degerim 100den 28e dustu. ve sonuc
xenforo-smilies-kk43.gif
artik bebek yok :KK43:

Merhaba bayanlar benimde gebeliğim de sıkıntı oluştu sanırım bilmiyorum bekliyorum 46.3 HCG aynı şekilde duruyor bu gün test yaptırdım 45 e düşmüş kahverengi akinti oldu doktor düşük dedi kimyasal gebelik olabilir dedi iki gün snra gidicem oysaki çok erken öğrenmiştim günler geçmek bilmezken o beni terkediyor çok mutsuzum ama Rabbimden umut kesilmez vardır bildiği şuan kanama yok ama adet sancım var hayırlısı insalLah

X