Step aerobic yaparak zayıflayan var mı??

tgbkcr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2009
8
0
Arkadaşlar ben spora yeni başladım,step aerobic mi yoksa aletli fitness mı daha hızlı zayıflatır?haftada 3 gün gidicem..doğru bi tercih yapmak istiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim

merhaba bende yeni başladım haftada üç gün gidecem ilk gün aletli fitness yaptım ikinci gün step aerobiğe katıldım ve iki ağrı kesicialarak uyuyabildim hamlanmışım ikisinindende faydalı olacağına inanıyorum iki günde bir kilo vermişim ben yürüyerek gidiyorum ısınıyorum ve aletli çalışıyorum step zor geldi sende dene ona göre karar ver bence ikimizede kolay gelsin selamlar.

ben de dün step aerobic bugün de aletli fitnessa gittim,ordaki aletler cok memnun etmedi beni acıkcası ben zaten spor öncesi yürüyüşümü yapıorum,onun için 2 gün step bi gün aletliye gitmeye karar werdim..aletlide de sadece koşu bandı we bisiklet kullanmayı düsünüorum tartılmadım hiç:) bi ay kadar da tartılmayı düsünmüorum moral bozmamak içinn ikimize de kolay gelsin

ben aletli jımnastik yapmanızı oneririm
1 yıl step aerobik hocalıgı yaptım gunde 3 seansa giriyordum bir kilo vermedim :) ama cok sıkılasmıstım
aletli jımnastıkte hem sıkılastım hemde 1 ayda 6 kilo verdim bence daha ozgurce yapılan sporlar daha zevkli

ben aletli jımnastik yapmanızı oneririm
1 yıl step aerobik hocalıgı yaptım gunde 3 seansa giriyordum bir kilo vermedim :) ama cok sıkılasmıstım
aletli jımnastıkte hem sıkılastım hemde 1 ayda 6 kilo verdim bence daha ozgurce yapılan sporlar daha zevkli

ben 1.5 aydır ewde cd den aerobik yapıorum 45 dk we 20 dk kadarda streching sabahlarıda 30 dk plates yapıorum sonuc 33 günde 6 kilo gitti

tebrik ederim
kilonuz kactı acaba?

tsk ler ben 100 kıloydum yıllar önce bu kılodan basladım ilk we 70 küsürlere kadar indim yani 72-73 arası sonra tekrar basladım spora 73 kıloydum basladımda 1.5 ay oldu spor yapalı 6 kılo werdim suan 67-67.5 arası oynuorum sanırım sabitlendinde tam 67 olcak daha wermem gereken bi 7 kilo daha war

tsk ler ben 100 kıloydum yıllar önce bu kılodan basladım ilk we 70 küsürlere kadar indim yani 72-73 arası sonra tekrar basladım spora 73 kıloydum basladımda 1.5 ay oldu spor yapalı 6 kılo werdim suan 67-67.5 arası oynuorum sanırım sabitlendinde tam 67 olcak daha wermem gereken bi 7 kilo daha war

bir yerden sonra vucut sabitleniyor aynı kiloda bu durumda daha fazla yüklenemk gerekiyor cunku vucut o tempoya alısıyor daha fazlasını istiyor
sizi alkisalkisalkis tebrikler bu azimle devam ettikten sonra istediğiniz kiloya düşersiniz
kolay gelsin

bende haftaa üç gün toplamda iki ay step yaptım kalan boş günlerde de yürüyüş 10 kg kadar verdim tekrar başlamayı düşünüyorum...

bir yerden sonra vucut sabitleniyor aynı kiloda bu durumda daha fazla yüklenemk gerekiyor cunku vucut o tempoya alısıyor daha fazlasını istiyor
sizi alkisalkisalkis tebrikler bu azimle devam ettikten sonra istediğiniz kiloya düşersiniz
kolay gelsin

ewt cnm haklısın hemen korumaya alıor wücut kendini ben sabahları ebru sallıyla yarım saat plates yapıorum öleden sonrada 45 dk aerobik ve 20 dk strech yapıyorum netten indirdiim cd lerle yapıyorum tabii hayatımdan tatlı ve colayı cıkardım dikkat ediyorum cok tsk ederim motivasyon icin bi 6 kilo daha kaldı ins bunuda vercem :)

ben iki gün aerobik 2 günde fitness a gidiyordum
giderken 45 dk dönerken 45 dk yol yürüyordum
3 ayda 4,5 kilo verdim
fakat diyet hiç yapmadım

çabuk verilen kilo iyi değil zaten yavaş yavaş düzenli verdim

ben iki gün aerobik 2 günde fitness a gidiyordum
giderken 45 dk dönerken 45 dk yol yürüyordum
3 ayda 4,5 kilo verdim
fakat diyet hiç yapmadım

çabuk verilen kilo iyi değil zaten yavaş yavaş düzenli verdim

dieti hayatının sadece zayıflamak için olan kısmında kullanmak zaten yanlıs tamamen yeme alıskanlıgını degiştirmek gerekiyor ben sporcuyum nerdeyse yapmadıgım spor kalmadı :) fakat suan hamileliğimden dolayı inzivaya cekildim :) bakalım kac kilo alıp daha sonrada vermek için cabalayacagım
kolay gelsin

ewt cnm haklısın hemen korumaya alıor wücut kendini ben sabahları ebru sallıyla yarım saat plates yapıorum öleden sonrada 45 dk aerobik ve 20 dk strech yapıyorum netten indirdiim cd lerle yapıyorum tabii hayatımdan tatlı ve colayı cıkardım dikkat ediyorum cok tsk ederim motivasyon icin bi 6 kilo daha kaldı ins bunuda vercem :)

diet gercekten azim işi azimli olanlar sonuca eriyor ve bircok kadında hep yarıda bırakıyor özellikle kilo vermenin zorlastıgı noktada... 6 kilo verdiğin kilolara karsı cok az bir rakam az kalmıs hedefine ulasmaya :)

diet gercekten azim işi azimli olanlar sonuca eriyor ve bircok kadında hep yarıda bırakıyor özellikle kilo vermenin zorlastıgı noktada... 6 kilo verdiğin kilolara karsı cok az bir rakam az kalmıs hedefine ulasmaya :)

ewt cnm haklısın hayatımda ilk defa dikkat ediorum yediklerime bu yasıma kadar hic diyet yapmadım ben benim en büyük sorunum günde 10-15 lt yasın dahada cıkıordu bu rakam cola icmekti abartmıorum böleydi cnm hep we tabii ki cikolatalı tatlılar bunlardı hayatım benim sadece bunları cıkardım we kilo wermeye basladım basta cok zor oldu cola we cikolata olmadan hastalık derecesinde ydi cünkü ama artık rahatım cola da cikolatada cnm istemior sükürler olsun regl dönemi haric we en önemlisi spor cok deistirior yüsdüm sonuna geldim sayılır cnm :)

tebrik ederim sizi. azimli olmanız gerçekten çok güzelmiş.

tebrik ederim sizi. azimli olmanız gerçekten çok güzelmiş.

cok tsq ederim :) ama zayıflamak gercekten cok zor bir is acıkcasıda cokta sıkıldım ama yılmak yok dwm 67 den 63 e kadar düstüm 1.5 ay 63 sabit kaldı hic tık olmadı inanılmaz sıkıcı bi sürec bu sonunda wermeye basladım yine simdi 61 oldum hala spora dwm 3-4 kilom kaldı

Bende beş yildir plates yspiyorum istediğim kiloya ulastim sikilasmam gerek çünkü bir yildir pilatesi biraktim ve kilo da verdim. 54 kiloyum su anda. Ama düzenli olarak spor yapmak istiyorum fakat disari cikip yürüyecek kosacak veya spor salonuna gidecek vaktim hic yok. Evde step aerobik yapayim dedim jany fonda bin videolarından. Yürümüş etkisini verir mi acaba ? Çünkü gördüğüm kadariyla hem sikilastiriyor hemde merdiven cikmis etkisini veriyor doğru mu kalori yaktirir mi? Ayni etkiyi verir mi? Lutfenn yazin çünkü ona gore bu günlerde başlamak istiyorum.

X