Bebek Beslenmesi Similac veya hipp biberon maması kullanan varmı???????

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mavela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
15
0
37
merhaba benim kızım çok iştahsız ve çok seçici
9 aylık yaramaz bir kızım var
ek gıdaya 6 aylıkken başladım
o döneme dek sadece anne sütü ile beslendi

6 aydan sonra anne sütü ile ek gıdaya başladım
ek gıdalarda sorun yok ama benim sütüm azaldı ve kızım da biberon maması içmek istemiyor tadını begenmiyor
hazırlayıp dökmek zorunda kalıyorum tüm markaları denedim ama sevecegi bir mama bulamadım

doktorumuz hipp mama önerdi tadı güzel diye
internette araştırırken de similac dikkatimi çekti kullanan veya bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim

benim oğlumda hiçbir mamayı sevmedi. şimdilerde similac ve hipp dönüşümlü veriyorum.ancak gece beslenmesinde uykusunda alıyor yalnız. diğerlerini uykuda bile almıyor alsa bile çok az içiyordu. similacı hippe göre daha fazla içtiği için tercih ediyorum. sanırım tadını ayırt ediyor.dene istersen.

teşekkür ederim cevap yazdıgın için sagol

similac mama konusunda kararsızdım çünkü bazı mamalar özel durumlarda veriliyor
yani bazıları kusan bebeklere bazıları bagırsak sorunu yaşayanlara bazıları gazlı bebeklere
similac hakkında bilgim yok
normal mama mı yoksa o da özel durum içeren bir mama mı
hipp normal mama sanırım
sipariş verdim internetten bekliyorum gelmesini
birde bir sorum daha olacak bunları ben marketlerde bulamadım sadece internetten mi alabilirim
nereden temin ediyorsunuz

teşekkür ederim cevap yazdıgın için sagol

similac mama konusunda kararsızdım çünkü bazı mamalar özel durumlarda veriliyor
yani bazıları kusan bebeklere bazıları bagırsak sorunu yaşayanlara bazıları gazlı bebeklere
similac hakkında bilgim yok
normal mama mı yoksa o da özel durum içeren bir mama mı
hipp normal mama sanırım
sipariş verdim internetten bekliyorum gelmesini
birde bir sorum daha olacak bunları ben marketlerde bulamadım sadece internetten mi alabilirim
nereden temin ediyorsunuz

tatlım similacta normal mama.hipp gibi. başlarda hippi bende internetten alıyordum şimdilerde eczanelere geldi. ikisinide eczacı arkadaşım depodan temin ediyor.marketlerde yok.
internet siparişlerimde son kullanım tarihleri çok yakın gelmişti hippte. ona dikkat et istersen
tüm mama içerikleri hemen hemen aynı. hatta ben keçi sütlü mamayı (g.g)bile denedim içmedi.

hipp denedim kızım içti. güzeldi. benim kızımda çok zor beğenir mamayı. bütün mamaları denedim bende. içtikleri milumil, sma promil gold.

ben samsunda oturuyorum burada 3m migros var baktım yoktu sadece kavanoz mamaları var
carrefour a da baktım expres ama buradakiler orada da yok eczanelerde yok
kipa zaten samsunda yok
internetten istedim bende

çok teşekkür ederim similac normal digerleri gibi mamaymış ögrendim bu sayede içim daha rahat artık
keçi sütlü mamayı bende gördüm ama severmi sevmezmi bilmiyorum avantajları ne acaba

X