Cipralex kullanan arkadalar...

Sevgili nehar 35 yaşınız 35 mi ben de o yaştayım
eğer öyleyse bizim yaşımızda progesteron artışına bağlı depresyon ve uyku bozukları daha da sıklaşır kendinizi üzmeyin

hayır 29 yaşındayım izmirin plakası 35 ondan öyle nich yinede yaşlada bir ilgisi olabilir belki siz daha iyi biliyorsunuzdur bakalım geçen sefer ciprelax kullandığmda iyileştim inşallah bundada iyi olurum bekliycem

iyi olacaksın eminim bu ilaçlardan ziyade ile biraz da kendine telkin
ile alakalı
iyi olacağım dersen olursun
ilaçlar da buna yardımcıdır
sevgiler

peki ben size sorsam ismimin altına düşüncelerimi yazmak istiyorum ama nasıl
bazı arkadaşlar yazıyor
ben papatya yım diye mi yazamıyorum
teşekkürler

evet birazda kendi cabamla olacak kafamı başka şeylere vermeliyim aynı şeyi takıntı haline gitirip düşünmemeliyim haklısınız, iyi geceler tekrar teşekkürler

Anorgazmiye yol açtığını biliyorum.. Doktorumun yazmasına rağmen kullanmamıştım..

Buket merhaba.Ben ilk sayfalarda yazmıstım.Yaklaşık 15 gundur kaygı bozuklugu teshısıyle cıpralex kullanıyorum.Günde 1 tablet yatmadan evvel içiyorum.Kilo alımı yok ama uykusuzluk ve uykuya dalmada zorlanmaya başladım.Bunun yanısıra hiç birşeyi kafya takmamaya ve rahatlamaya başladım.Ben gebe kalmaya calısıyorum acaba gebeliği engeller mi?yada günüm gecınce hemen bıraksam bile bebege zararı olur mu,? birde 13. gunde cuma gununden bu yana az az kanamam var.(adet döngüm 26 gün) bu tür ilaçların yan etkisi olabilir mi?çok sordum galiba ama cevaplarsan çok sevinirim.Kafam cok karısık.bu sekilde sıkıntılıyken gebelik zor gecer diye tedavi olmak istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

Buket merhaba.Ben ilk sayfalarda yazmıstım.Yaklaşık 15 gundur kaygı bozuklugu teshısıyle cıpralex kullanıyorum.Günde 1 tablet yatmadan evvel içiyorum.Kilo alımı yok ama uykusuzluk ve uykuya dalmada zorlanmaya başladım.Bunun yanısıra hiç birşeyi kafya takmamaya ve rahatlamaya başladım.Ben gebe kalmaya calısıyorum acaba gebeliği engeller mi?yada günüm gecınce hemen bıraksam bile bebege zararı olur mu,? birde 13. gunde cuma gununden bu yana az az kanamam var.(adet döngüm 26 gün) bu tür ilaçların yan etkisi olabilir mi?çok sordum galiba ama cevaplarsan çok sevinirim.Kafam cok karısık.bu sekilde sıkıntılıyken gebelik zor gecer diye tedavi olmak istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

Gebeliği ertelemen yerinde olur.Bebeğe geçen ilaçlar arasında.Hamilelikte zorunluluk olmadıkça kullanılmaz.Tam etkisi bilinmiyor bebeğe en iyisi tedavini ol sonra bebek düşün,kaygı bozukluğu ile bebek yetiştirmen çok zor olur...

Merhaba Buket Hanım. Acaba orgazm bozukluğu kendini ne şekilde gösteriyor tam olarak? Yaklaşık bir haftadır essitalopram içeren bir antidepresan kullanıyorum depresyon sebebiyle. Açıkçası gayet memnunun strese dayalı migren ağrılarımda azalma var hatta sinirlenince hemen asit basardı midemi onda da ciddi bir azalma söz konusu.Sürekli esnemem dışında bir şikayetim yok. 10mg başladı doktor. Duruma göre artırma azaltma söz konusu olabilirmiş. Ama seksüel disfonksiyon kısmını irdelememiştim doktorla konuşurken. En fazla gecikme olur gibi düşünmüştüm ama sanırım anorgazmi orgazm olamama durumuymuş. Birazcık açabilir misiniz? Tedavi bitince kalıcı bir sorun yaratır mı?

Cipralex SSRI grubu essitapram etken maddeli
panik bozukluk ve depresyon tedavisinde kullanılan
yan etki profili oldukça az olan
etkisi 15. gün başlayıp 6 ay kullanıldığında gerçekten hastalarımda çok iyi sonuçlar aldığım bir ilaçtır
etkisini serotonin geri alımı üzerinden gösterir
beyinde serotonini yani halk arasında mutluluk hormonunu atrttırarak yapar
son çıkan ssrı ilaçtır
ben çok memnunum geri dönüşlerden ama doktorunuz yazmadAN KULLANMAYIN
SEVGİLER

selam dr buket akay bende cipralex kullandım ama tek olarak kullanmıştım fakat pek bir etkisini görmedim başka bir doktora gittim ve bana RELAXSOL 200MG VE CEDRİNA 20MG YAZDI ŞUAN DAHA İYİYİM ama bu ilaçları 6 aydır kullanıyorum fakat ne zaman ve nasıl birakmalıyım mesela kendimi iyi hissettiğimde bırakmalımıyım birde kendi başınıza bırakmayın depresyonunuz artar gibi bişeyler deniyor lütfen bana bu konuda bir yanıt yazarmısınız acaba bağımlılık yaparmı? saygılar:nazar:

Bağımlılık yapan grup ilaçlardan değil ama mutlaka doktorunuz yani size reçete eden doktorunuz ile birlikte konuşarak kesmelisiniz kendiniz asla kesmemelisiniz
rebaund etki dediğimiz yan etkiler ortaya çıkabilir ve hastalığınız şiddetlenebilir. Geçmiş olsun

X