Cipralex kullanan arkadalar...

bende herşeyi kafama takıyorum sıkılıyorum endişeliyim hep panik atakmıyım bende ya çok korktum:1shok:

Bağımlılık yapan grup ilaçlardan değil ama mutlaka doktorunuz yani size reçete eden doktorunuz ile birlikte konuşarak kesmelisiniz kendiniz asla kesmemelisiniz
rebaund etki dediğimiz yan etkiler ortaya çıkabilir ve hastalığınız şiddetlenebilir. Geçmiş olsun

teşekkürler dr hanım fakat bu rebaund etki dediğiniz yan etki nasıl bişey acaba çokmu zor bir durum açıklarsanız iyi günler

cipram ile cipralex arasında ne gibi bir fark var açıklayabilir misinz??

Cipram ın etken maddesi sitalopram dır
bu ilaç bir SSRI dır yani beyinde serotonini arttırarak etki gösterir
Cipralex ise etken maddesi essitalopram olan bir SSRI dır
o da serotonini arttırır ama yan etkileri ciprama göre azaltılmış daha yeni bir ilaçtır
yani etki mekanizmaları aynıdır
ama yan etki açısından cipralex daha az yan etkileri olan
bir SSRIdır

dr.hanım teşekkürler.kızım okb için lustral kullanıyor,hiç etkisini görmedim diyor,faverin de denedi,tabii dr.verdi o da ağır geldi.psikolog arayışı içindeyiz .ücretleri o kadar çok ki terapi alması gerekiyormuş,devlet hastanelerinde aylar sonraya gün veriliyor.okb tedavi edilebilir mi?

slm geçmiş olsun valla ben bu ilacı dört sene kullandım bana aspirin gibi geliyoor senağlama artık hiç bir yan etkisini görmedim belkide bünyeden bünyeye değişiyordur tabi bunun yanında dört ilaç daha kullanıyorum benim durum vahim umarım düzelirsin

dr.hanım teşekkürler.kızım okb için lustral kullanıyor,hiç etkisini görmedim diyor,faverin de denedi,tabii dr.verdi o da ağır geldi.psikolog arayışı içindeyiz .ücretleri o kadar çok ki terapi alması gerekiyormuş,devlet hastanelerinde aylar sonraya gün veriliyor.okb tedavi edilebilir mi?

OKB tabiii ki tedavi edilebilir
ama ilaç tedavisinden ziyade psikoterapi ön plandadır
okb nin çocuğun özellikle ailesindeki bir bireye
genellikle baba olabiliyor
teki olarak ortaya çıktığı düşünülüyor
okb de lustral den ziyade faverin daha
iyi sonuç veriyor
benim klinik gözlemimde
belediyelerin belli günlerde ücretsiz psikolog servisleri var
bunu araştırabilirsiniz istanbulda mısınız

Teşekkürler Doktor Hanım.

Yanlış yazmışım,Lustral'ın takıntıları azaltma konusunda bir etkisi olmamış,sadece kendini biraz daha iyi hissetmesini sağlamış.Faverin çok uyku yapmıştı,kızımın sınav döneminde olumsuz etkisi oldu.

Evet İstanbul'dayız.Belediyeler tedavi konusunda bize ne kadar yardımcı olabilir?
İki psikolog denedik ancak ikisinde de elimizde olmayan sebeplerden ötürü tedavi sona erdi.Tek ve uzun süreli bir psikolog bulamadığımızdan kızımın sıkıntıları devam ediyor.

OKB'nin tedavi edilebilir olduğunu yazmanıza sevindik,yine de merak ediyoruz,%100 tedavi edilebilir bir hastalık mıdır bu?

Tekrar teşekkürler.

Teşekkürler Doktor Hanım.

Yanlış yazmışım,Lustral'ın takıntıları azaltma konusunda bir etkisi olmamış,sadece kendini biraz daha iyi hissetmesini sağlamış.Faverin çok uyku yapmıştı,kızımın sınav döneminde olumsuz etkisi oldu.

Evet İstanbul'dayız.Belediyeler tedavi konusunda bize ne kadar yardımcı olabilir?
İki psikolog denedik ancak ikisinde de elimizde olmayan sebeplerden ötürü tedavi sona erdi.Tek ve uzun süreli bir psikolog bulamadığımızdan kızımın sıkıntıları devam ediyor.

OKB'nin tedavi edilebilir olduğunu yazmanıza sevindik,yine de merak ediyoruz,%100 tedavi edilebilir bir hastalık mıdır bu?

Tekrar teşekkürler.

tedavi edilir
ama sıkıntılı dönemlerde tekrarlayabilir
belediyeler ücretsiz psikolog sağlayabiliyorlar
belli günlerde bir araştırma yapın isterseniz

doktor hanım ben yarım yarım ıcmeye basladım cıpralex ı malesef doktora gıtmeye fırsatım olmadı ıs guc sınavlar derken bır sakıncası olurmu doktor bana gunde gecelerı bır tane ıcmemı onermıstı sımdı yarım ıcıyorum 3 gundur uyku halı oluyor...sınavlarım var ve haftayada ıse baslıyorum duzene gırermı acaba yoksa hapı hıc ıcmeyeyım mı?ama otekı turlude sureklı panık halii;endıselı br durumum da var

bende ilk etapta 6 ay kadar kullandım sonra kilo yaptıgı için bıraktım panik atak başlangıcı oldu doktorum cıpralexi tekrar verdi yanında başka bi ilaçla beraber. 1 yıl kadar kullandım yine kilo sorunum oldu ve kendimide gayet iyi hissediyordum azaltarak bıraktım tabiki doktora kontrole falanda gidiyordum. ılk bıraktıgımda gayet iyiydim bırakalı 2 ay falan oluyor ama son günlerde kendimi iyi hissetmiyorum sanki bunaltı hali ve sürekli sıkıntı içindeyim kötü bişeyler olucakmış gibi hisse kapılıyorum kendimi telkin etmeye çalışıyorum. ılaç kulllanırken mükemmel iyiydim çok faydasını gördüm cıpralexin ama tabi doktor kontolünde kullandım. Bilmiyorum ama ilacı kesince tabi çekilme reaksiyonları olabiliyomuş umarım atlatırım tekrar ilaca dönmek istemiyorum nereye kadar ilaç kullanacağımm..

bende yaklaşık iki aydır kullanıyorum ilk bir hafta biraz sarstı sonra rahatlattı ben butarz ilaçların dr kotrolü altında kullanılmasını tavsiye ederim,

Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Son bir ay maksimum doz kabul edilen 20 mg kullanıyorum. En az altı ay kullanmamı söyledi doktorum. ılk bir ay nerdeyse tüm yan etkileri gösterdi intihar eğilimi dahil. Ama şu an çok rahatım. Hatta isteksizlik ve anorgazmi durumu da yok. Bunun sebebi ilacın etki ve advers etkilerine çok çabuk tölerans gösteren bir bünyem olmasıymış. Olumlu etkiler de maalesef azaldı. Daha farklı ve daha ağır bir ilaca geçirmeyi düşünmüyor dr. ama eğer mecbur kalınırsa da ssri dışı ilaç kullanmak istemiyorum çarpıntı vs. yan etkileri çok fazlaymış sanırım TAD grubu ya da diğer grup ilaçların. Ne tavsiye edersiniz böyle bir durumda tedavi nasıl sürdürülebilir?

merhaba ebru hanım bu aralar bu topiğe uğramamışsınız ama cevaplayacağınızı umarak soruyorum ben 3 gündür citoles kullanıyorum pek yan etki göstermedi hafif mide bulantısı iki gündür uyumakta zorlanıyorum dr 6 ay kullanmam gerektiğini söyledi bu süre bana uzun geldi birden bırakmamakmı gerekir birde kilo yaparmı şimdiden teşekkür ederim

ben efexor adlı ilacı bırakabilmek için doktorum cipralexe başlattı...arkadaşlar 4 gündür ilacı alamıyorum bitti.şu an bile yazıları nasıl yazıyorum bir allah bilir.inanılmaz bir baş dönmem var.antidepresanlar bana 10 ayda 10 kilo aldırdı.faydasından çok zararı oldu.olur olmaz yerde salak salak güldürüyor insanı.sahte mutluluk....yarın sabah erkenden doktora gidecem.ölüyorum arkadaşlar ya bağımlı gibi oldum.başım dönüyor başım.DOKTOR hnm ben nasıl bırakacam bu ilacı....

Son düzenleme:
X