Cipralex kullanan arkadalar...

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
502
arkadaşlar geçen lerde sabah yeni kalktım bir bardak su içeçektim ki yutkunamadım boğazımda düşümlendi su iyi değilim dememe kalmamış bayılmışım bayılma esnasında vucudumda tıtreme olmuş ayagımı fılan carpmısım ..10 dakıka sonra uyanmısım.seslenmesine ragmen annemın sesını duymadım..hemen doktora gıttım.kan degerlerım normal beyın mr ı cektırdım normal.cıktı.en son doktor stres kaynaklı olabılecegını belırttı bana cipralex adlı ilacı verdı ama iki gun ıctım mıde bulantısı gece uyurken cene kıtlenmesı yaptı ıkı hafta yan etkılerı oldugunu soylemıstı doktor ama fınallerım var son sınavlarım.ılac baya agır geldı uyku yapıyor mıde bulantılarına dayanmak mumkun degıl...acaba bır psıkıyatrı uzmanına gorunmelımıyım yoksa sınav sonrası ılaca devam etmelımıyım

Canım ben yılbaşından beri cipralex kullanıyordum. yan etkileri hiç olmadı diyebilirim gerçi tek kullanmaya başladığım ilaç bu değil. üstelik benimde senin gibi final zamanına denk gelmişti. hatta o ilaç bana çok iyi geldi... şimdi değiştirdim ama farklı bir sebepten dolayı.. bence o ilacı kullanmalısın. benim doktorum çok iyi bir doktor ve bu ilaca çok güvenmişti...

bence bi uzmana görün cnm..ben artık antidepresanlara kaşıyım
ne faydasını gördümki..
benden sağlığpını bozuyo insanın ruhende bişeye yaramıyo zaten..

hay ben o dr a dıplama veren fakulteye...
o tarz ılaclar kademelı olarak verılır ceyrek yarım dozla baslanır ve hasta sureklı gözetım altında bulundurulur...
o tıp yan etkıler herkeste görulmemekle bırlıkte normal canm ama dr a bıldır kesınlıklee.
doz ayarını nasıl yapmıstı _??

Bu ilacı bende kullanıyorum.2 hafta oldu.Kaygı bozuklugu teşhisiyle verdi dr.Bulantı bendede var ama benim reflüm var sanırım ondan çünkü mide yanması da var.Diğer türlü yan etki görmedim.Hatta rahatladığımı faydasını hissettiğimi söyleyebilirim.

evet bende de malaesef reflü var sanırım o etkili oluyor...çok endişeli stresli yim ilacın faydalı olabileceğini düşünüyorum ama kullanmadım dün acaba çeyrek çeyrek mi kullansam

ben de bu ilacı 2 yıl kullandım ve banada ağır gelmişti doktorum yarım içmemi önerdi sanırım sana da ağır gelmiş bence sen de ilacı sor ve yarım iç..

bende 1 yıl kullandım acayip kilo aldırdı bana ama öyle çok kötü yan etkisi olmadı kafama göre bıraktım yanlış yaptım kilo verdim ama panik atağım tekrarladı ciprelax kullanırken iyidim ama kilo aldırtıyor diye selektra diye bir ilaç yazdı oda geç etki gösteriyormuş bence doktora git canım

arkadasım öncelikle gecmiş olsun bende cipralex kullanıyorum ama bu ilaç kademelidir dr un sana ilk etapda cipralex vermesi cok sacma bende hiçbir yan etki yok cok sükür..bir uzmana görün mutlaka...

birde bu ilaç istenildigi zaman bırakılmazmıs dr um demişti..panikatak,deprasyonun..birden siddetlenebilir demişti

Cipralex SSRI grubu essitapram etken maddeli
panik bozukluk ve depresyon tedavisinde kullanılan
yan etki profili oldukça az olan
etkisi 15. gün başlayıp 6 ay kullanıldığında gerçekten hastalarımda çok iyi sonuçlar aldığım bir ilaçtır
etkisini serotonin geri alımı üzerinden gösterir
beyinde serotonini yani halk arasında mutluluk hormonunu atrttırarak yapar
son çıkan ssrı ilaçtır
ben çok memnunum geri dönüşlerden ama doktorunuz yazmadAN KULLANMAYIN
SEVGİLER

Ayrıca birden kesilmeyecek ilaçlar listesindedir Bblokerler gibi
kademeli azaltarak dr kontrolünde kesilmezse semptomlarda ağırlaşma görülür
bağımlılık yapmaz en büyük yan etkisi kilo alımı ve libido azalmasıdır

selamlarr...ben de 10 gündür xetanor 20 mg lık bir ilaç kullanıyorum...gece de laroxyl 10 mg içiyorum...biraz kabızlık var...kilo alımı yapar mı? laroxyl içmeden uyuyamıyorum...ilerde uykum dzelebilir mi? teşekkürler şimdiden...:))

Kullandığınızilaç ile cipralex aynı sadece ismi farklıdır
etken maddesi aynıdır
kilo alımı yapar
laroxyl ise trisiklik bir antidepresan olup
bağımlılık potansiyeli daha fazladır
uyku düzeni sağlandığında laroxyl kesilir
ama xetanor altı aya tamamlanmalıdır
bu süre içinde etkisini maximum gösterir
daha sonra dr kontrolünde azaltılarak kesilir...

Trisiklik antidepresanlar yani laroksyl kabızlık yapar
bu o ilacın yan etkilerinden biridir
çok eski bir ilaçtır

kilo almak istemiyorum ben dr hanım...yeni başladığıma göre onun yerine ne önerebilirsiniz? ayrıca dediğim gibi kabızlık ta var...bunu hangisi yapıyor? yardımcı olursanız sevinirim...teşekkürler...:))

Ayrıca laroxsyl çok dikkatli alınmalıdır
doz aşımında zehirlenme görülür
güvenlik marjı dardır
xetanor un daha geniş bir güvenlik marjı vardır

xetanor devam edilmeli güvenilir bir etken maddedir
iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz
ama tabii başlayan dr a da danışın derim ben
15. günde değişikliği hisseder ve daha mutlu olursunuz
bu grup ilaçlarda maalesef kilo artımı yapmayan molekül yok gibi

Laroxyl Türkiyede intiharlarda çok kullanılan çok ucuz bir ilaçtır
Allaha şükür reçete ile satılmakta

X