Ameliyat sonras morluk ve ilikleri azaltmak iin!

maniac

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
554
0
39
arkadaslar,

bir bitkisel hap/damla varmis.
ameliyata kala bir hafta once kullaniyormusun, ve ameliyat sonrasi sislikler ve morluklar az oluyormus. sonrasindada 1 hafta devam edersende odemlerin iyi gecmesini sagliyormus.

bunu bileniniz varmi?

ismini yazmak dogrumu bilmiyorum o yuzden soyle yaziyim: arn*ca ben denemedim ama belki denemek isteyen yada kullanmis sonucunu gormus arkadaslar vardir.

yazilarinizi bekliyorum.

birsuru kisi okumus ama ne kullanan ne kullanmak isteyen nede duymus/duymamis olan yazmis tuhaf :S

canım bilmiyorum ama zaten ameliyatın bittikten sonra doktorun sana reçete yazacaktır onun yanı sıra buz koyarsın sıklıkla 15 - 20 günde hiç birşeyin kalmaz allahın izniyle kolay bi ameliyat değil sonuçta olacak o kadar en az şekilde atlatman dileğyle yerimseniben

tatlım bişi dicem ben bi sitede okumuştum ameliyattan önce aspirin kullanılamayacağı gibi bitkisel ilaçlarda kullanılmamalıymış kanamaya sebebiyet veriyormuş amaaan dikkat derim

evet cnm aspirin ve bitkisey cay yasakmis, kani sulandirdigi icin (cayda mi oyuzden tam bilmiyirum) ama bu soyledigim damla bi sitede cerrahin yazdigi sitede oneriliyordu,

ameliyattan 1 haftaonce kullaninca sonrasnda odemler az oluyor, bir hafta sonrada dvm edince odemlerin daha iyi geciyor mus .. bikac kisinin kullandigini okudum, ama burada kullananin oldugunu filan ogrenmek istedim.

belki bazi kisiler icin ise bi yon gosterici olur, da kullanilir da diye. :)

arkadaşlar ameliyat sonrası şişlik ve morluk olmaması için amelişyat ertesine kadar buz kompleksi yapılır,benim doktorum önerdi..gece hiç durmaksızın bir iki gün boyunca annem yüzüme buz sürdü valla uyuşmuştum ..cok az sislik ve morluk yaşadım...doktorumdan allah razı olsunnn

evet buz olayı ççooooooooook önemli
kızlar acaba yüzün şeklini alan bi buz torbası bulamazmıyız
ne iyi olurdu

merhabalar,9 mayısta ameliyat oldum,doktorum son kontrolde bir pomad verdi,hemşişlikleri alıyor hemde burun içini nemlendirdiği için burun içindeki kurumuş birikintiler kolayca çıkıyor tavsiye ederim.ilaç ismini buradan yazamıyorum.özelime mail atan arkadaslarla paylaşabilirim.

cnm bana ozelden atabilirmisn ?

belki dr yazar ama yine aklimda dursun yazmazsa sormus da olurum :)

buarada cnm sen acik ameliyat mi oldun?

selam kızlar bi tanıdğım bi ay önce ameliyat oldu hala göz çevresi mosmor bazen yeşile dönüyor..bir aya kadar morlukların geçmesi gerekmez miydi?

benim de neredeyse bir ay oldu, benm göz altlarım da sarı henüz gecmedi, mor degil ama sarımsı yanii, bilemiyorum ben de gecmesi gerekmiyormuydu diyorum kendi kendime ama bünyeyle alakalıdır belki

cnm soyleidgim arnicayi dene bi, bitkisel biseymis morluk ve odem veya spor sonrasi morluklar filan icin geciriyormus, sakincasi olmaz bence google da istersn br arastir

ben mi maniac'cım? ya ben simdi doktor bir sey demeden kullanma taraftarı degilim acıkcası ama bir kac hafta sonra doktora gidecegim o zamana iyilesmezse tam anlamıyla o zaman kendisine sorar alırım, zaten hafif sarılık seklinde oldugu icin iyilesiyordur ümidiyle cok kafaya takmıyorum :KK70: ama bir taraftan da gecsin artık oluyorm da iste o kadar kırıldı burun yanii morarması kadar normal bir sey yok

anladim cnm haklisin tabi, makyajla da kapanir ztn disari cikman gerektigi zamanlarde :)

valla canım makyajla da kapatmıyorum, zaten kapatacak malzemem de yok :KK70: eheh, o asıl morluk zamanında kapatmadım simdi de kapatmam sanırım ama gecer insallah bu sekilde cıkıyorum dısarıya işe okula :p

kıslar sarıya döndükten sonra morluklar kısa sürede geçiyor merak etmeyin siz :) benimde oldu ama şimdi eser bile yok ..ki benim o kadar zor bir iyleşme süreciyken geçtiyse sizdede birkaç güne kalmaz hepsi biter :)

lugesya'cım benm neredeyse bir ay olacak da o nedenle niye gecmedi oluyorum zaten :KK70: aslında hep hızla iyilesti o mosmor hal sarardı sarılar düzeldi simdi o hafif sarılık kaldıı :KK70:

X