Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

Elif hanım bence zirkonyumu yaptırdığınız yer ile alakalı normal şartlarda zirkonyum dişler çok doğal ve estetiktir.
Kim iyi kim kötü bilemiyoruz ki yaptırdığım doktor normalde iyi bir doktor. Ama hiç istediğim gibi olmadı

Zirkonyum diş hakkında istanbul mecidiye köy veya şişli civarında güvenilir klinik varmıdır yada daha önce memnun kaldığı bir doktor mevcutmudur

kızlar bu implant vidası nasıl takılıyor
matkap gibi bişeyle döndürülerekmi takılıyor ya
takılma şeklini çok merak ettim
yarıpta mı takıyorlar
nasıl oluyor

çok zor , çene kemiğini delip içine dübel yerleştiriyorlar sonra da vidalı protez takılıyor, en son da üzerine kaplama yapılıyor ben 6 ay dır çekiyorum sonunda bitti

Slm arkadaslar samsun da implant yaptırmak isteyenlere çok uygun fiyata yardımcı olabilirim

çok zor , çene kemiğini delip içine dübel yerleştiriyorlar sonra da vidalı protez takılıyor, en son da üzerine kaplama yapılıyor ben 6 ay dır çekiyorum sonunda bitti
canım birşey soracam sana bende implant yaptırıyorum şuanda ikitane yan yana olan dişim için 3 gün önce benimde kemiğe dübel taktılar sana sorum ağrı oldumu sende benimki çok ağrıyor birde nezaman iyileşti seninki

Zirkonyum diş hakkında istanbul mecidiye köy veya şişli civarında güvenilir klinik varmıdır yada daha önce memnun kaldığı bir doktor mevcutmudur
Ben mecidiyekoyde dr.kadir emirogluna on dislerimi yaptirdim. Cok memnunum. Anneminde hic disi yoktu damak kullaniyodu. Onada 12 implant yapip zirkonyum disler yapti. Simdilik hic bi problemimiz yok. Internetten bulmustuk eniyihekim.com diye bi siteden. Estetik ve implantta uzaman Tavsiye ederim

Ben de implant yaptırdım yapılma aşaması ve sonrası rahat geçti
yaptırmak isteyen çekinen varsa korkulacak bir şey yok
sadece çok pahalı

Kesinlikle... Muhteşem bir tedavi. Ama çok önemli bir tedavi. Yanlış tanı konulması büyük sıkıntılara yol açabilir :/
Ben ilk başta normal hekimlere gittim ama kesinlikle bu işlem bir Profesor doktora yaptırılmalıdır. Bunun için de ben tedavi olduğum Prof. Dr. Ömer Kutay 'ı tavsiye ederim kesinlikle..

Kesinlikle... Muhteşem bir tedavi. Ama çok önemli bir tedavi. Yanlış tanı konulması büyük sıkıntılara yol açabilir :/
Ben ilk başta normal hekimlere gittim ama kesinlikle bu işlem bir Profesor doktora yaptırılmalıdır. Bunun için de ben tedavi olduğum Prof. Dr. Ömer Kutay 'ı tavsiye ederim kesinlikle..

İşte böyle dişçinin yanında çalışan aptallar yüzünden TTB ile başımız beladan kurtulmuyor

Istanbul anadolu yakasında onerebileceginiz ımplant yapılan ve uygun yapan disci var mi

kızlar ben pazartesi yaptırdım lokal anestezi ile vidayı taktılar dikiş atıldı pazartesi de dıkişleri aldırmaya gidicem diş ise 2 buçuk ay sonra yapılcak

Ben de implant yaptırdım. İmplant başarısı için doktor çok önemli, ve benim implantım da başarılı oldu. Merak eden olursa konu açmıştım, oraya bakabilirsiniz.

Ben de dün yaptırdım, dün şişkinlik yoktu ama sabah kalkınca yanağımda şişme oldu. Zaten 2 tane 20lik diş çekimi tecrübesi olan biriyim, bu yüzden şişkinliği garipsemedim. Gittiğim yerden çok memnunum, uzun süre araştırmıştım zaten, ağrı sızı duymadım, kemiğin içine girilişini bile hissetmedim diyebilirim. Arka fonda da müziğin çalması beni çok rahatlattı, oysa çok çok stresli bir şekilde koltuğa oturmuştum. Ayağımla müziğe ritim bile tuttum.
2 tane yanyana implant yaptırdım büyük azı dişlerimin boşluğuna, 2 ay sonra üstüne diş takcaklardı, ama kemik grefti uyguladılar o yüzden 3 ay sonra diş konulacak. 2 diş yarım saati geçmedi tahminen. Dikişler atılırken kendi kendime ne çabuk bitti dedim.
İşlemi bitirdiklerinde orada ağrı kesici verdiler içtim, bir daha akşam 11 gibi ağrı hissedip ağrı kesici alma ihtiyacı duydum. Bu sabah şişkin bir yanakla uyanmama rağmen ağrım yoktu. Uyandığımda ufak bir kan sızıntısı geldi, tükürüp ağzımı çalkaladıktan sonra geçti. Ağzımı biraz zor açıyorum, ekmek arası yicektim, minik lokmalar halinde yedim.
Doktor, ağrı kesici, antibiyotik ve gargara yazdı. Gargarayı yemeklerden sonra kullanmayı ihmal etmemeye çalışıyorum. Siz de ihmal etmeyin.
Eğer memnun kalırsam yazın sonuna doğru diğer diş boşluğuma yaptırmayı düşünüyorum. Toplam 3 diş boşluğum var, 2si dün kapandı, geriye bir tane kaldı. Hem de maliyet yönünden bekletiyorum, malum implant olayı pahalı. 2 implant 4 bin tl tutttu üst kaplamalar da fiyata dahil olarak. Marka olarak Bego markayı tercih ettim, başka markalar da var Nobel vb. ama bütçemin üstündeydi. Begonun kalite olarak iyi olduğunu biliyorum, o yüzden markadan yana içim rahat. Bakalım zaman ne göstercek. Deneyimlerimi burada paylaşcam kısmetse.

bende yaptırdım biraz zor geçti doktorumun eli çok ağırmış pişman oldum birde içime şüphe düştü implantlar küçük bir kutuda hepsi bir aradaydı yani ayrı paketlerde olmuyormu dr gıcık olduğum için tedavi aşamasında bir şey sormadım sorsam zaten doğru cevabı almayacağımı düşündüm parayıda peşin vermiştim sonrasında ağrı olmadı sanki implantın altlarında boşluk var gibi hissediyorum

bende yaptırdım biraz zor geçti doktorumun eli çok ağırmış pişman oldum birde içime şüphe düştü implantlar küçük bir kutuda hepsi bir aradaydı yani ayrı paketlerde olmuyormu dr gıcık olduğum için tedavi aşamasında bir şey sormadım sorsam zaten doğru cevabı almayacağımı düşündüm parayıda peşin vermiştim sonrasında ağrı olmadı sanki implantın altlarında boşluk var gibi hissediyorum
devlette yada özelde herhangi bir yerde röntgen çektirip implantların duruşuna bakın derim, şüphe kalmasın içinizde.

Pazartesi implant yaptırdığımı buraya yazmıştım, salı ve çarşamba yüzümdeki şişlik büyüktü, ağzımı çok açamıyordum, bugün şişlik yarı yarıya indi, yarına pek bişey kalmaz diye ümit ediyorum bu gidişe göre. Her uyandıktan sonra ince kan sızıntısı geliyordu, o da bayağı geçti bugün, ve ağzımı da eskisi kadar büyük açabiliyorum. Antibiyotikleri ihmal etmedim, şişlikleri geçirmede etkisi büyük.

kızlar ben pazartesi yaptırdım lokal anestezi ile vidayı taktılar dikiş atıldı pazartesi de dıkişleri aldırmaya gidicem diş ise 2 buçuk ay sonra yapılcak
implantı koyduklarında üst kısımda metal parçası gözükmüyordu dimi ayna karşısında? sadece dikiş ipleri gözüküyor?

Arkadaşlar eğer Ankara da implant yaptırmak için iyi bir diş hekimi arıyorsanız. Bağlıca da Nar diş kliniği var, çok profesyoneller Ersan beye gidin emanet edin dişlerinizi, biraz pahalı gelebilir ama değer bence...

X