Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

tatlım bende implant yaptırdım. İzmit te nerede yapılır bilmiyorum ama Gebze de özel bir diş kliniğinde yaptırdım ben. İstersen özelden mesaj at. sana doktorun adını vereyim. Doktorumun izni olmadan adını buraya yazamam. :KK61:

mesaj yollayamıyorum o yüzden burdan yazmak zorunda kaldım.teşekkür ederim de gebzeye gidip gelmek zor olur sanki.üstelik hiç bilmiyorum da.fiyat sorsam ne kadara yaptırdığına dair.en azından bir fiyat konusunda bilgim olur

mesaj yollayamıyorum o yüzden burdan yazmak zorunda kaldım.teşekkür ederim de gebzeye gidip gelmek zor olur sanki.üstelik hiç bilmiyorum da.fiyat sorsam ne kadara yaptırdığına dair.en azından bir fiyat konusunda bilgim olur

tatlım ben tam 3 tane implant yaptırdım. Bir diş bana 900 tl ye mal oldu. 3 implant 2700 tl. Ama bu fiyatlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bana pek maliyetli olmadı. Çünkü çene yapım implant için oldukça iyiymiş. Ama bazı hastalarda diş tozu falan döküp kemik oluşturmaya çalışıyorlar. O zaman fiyatlar artıyor tabi. Sen İzmit in neresinde ikamet ediyorsun? Gidip gelmek neden zor olsun ki? Sürekli arabalar var zaten. Tabii çalışan biriysen o başka. Yani implant fiyatları için söyleyebileceğim şey şu; İlk olarak doktora görünürsün.Panaromik röntgen film çekilir ve çene yapısı incelenir. Doktorda senin için uygun implantı belirler ve sana da bir fiyat açıklar.

İmplantı yaptıran tüm arkadaşlarım acıya dayanamadıklarını söylüyor ben diş ekimini bekliyorum şimdi..:63:

10-15 dakikalık işlem dolgudan basit ağrı acı çok az dişin uzun ömürlü daha ne olsun türkiyede sağlık parayla tek dez avantajı

Arkadaslar iki tane eksik disim disim var. Ustlerinde kopru var su an. Implant yaptirmak istiyorum. Ama surec cok uzun, implant takildiktan sonra ustune gecici bir protez takilabiliyor mu? Eger takilmazsa cok cirkin gorunucek. Bu kadar uzun sure bu goruntuye katlanamam. Bazi disciler kesinlikle gecici protez koymayacaklarini, implantin ustune baski olmamasi gerektigini soyluyorlar. Bilgisi olan birisi beni aydinlatirsa sevinirim.

benim dişimde tel var şimdi.ama yan kesici dişlerimden biri eksik.tel olduğu için oradaki boşluk baya azaldı biraz kapandı. ya telle dişleri kaydırıp ordaki boşluk tamamen doldurulacakmış ya da boşluk açılacak oraya implant uygulanacakmış.çünkü oradaki boşluk kapatılsa bile köpek dişim eksik olan yan kesici dişimin yerine geçecek ve yan kesici ve köpek dişinin görüntüsü arasında baya bir fark var.ve benim sağlam yan kesici dişim de baya bi küçük.doktor şey dedi boşluğu kapatırsak o kaydırılan köpek dişi falan biraz yontulacak mı ne olacakmış yani küçültülecek ama yine de estetik olarak tam düzgün olmazmış.yani kararsız kaldım implant da ayrı para.sizce ne yapmalıyım kızlar bi tavsiye de bulunur musunuz? ben dişlermiz güpgüzel görünmesini istiyorum.orayı açtırıp implant yapsak diğer küçük yan kesici dişi de biraz büyütse güzel olur mu acaba.yani implant mı olsa ? :KK5:

Hemen hemen aynı sorunlara sahibiz,benim de üstte eksik dişlerim var ve doktor yakında tel takıcak.Bana iki seçenek sundu ya üstlerdeki boşluğu eşitleyip eksik olan dişlerin yerine implant yaparız tedavi 1 yıl sürer ya da alttan iki sağlam dişini çekeriz tel takarız tedavi 2 sene kadar sürer kendi dişlerini kullanırsın.Çok kararsız kaldım yaaa sağlam dişlerimi çektirmek istemiyorum ama implanttan da korkuyorum ayrıca dediğin gibi o da ekstra masraf olcak napcam bilmiyorummm:KK43::KK43::KK43:

Merhaba arkadaslar. Benim Önden iki dişimin yanındaki dişler doguştan yok. yani ön iki dişimden sonra köpek diş gelıyor. hemde bariz bir ayrıklıkla. EKSİK DİŞİM VAR. doktorla görüsştüm. ön iki dişe tel. köpek diş ve diğerlerinede arkaya doğru sıkıştrılcak şekilde tel takılması gerektiğini ön iki dişin yanına boşluk açılması gerektigini söyledi. yani teli taktırcam ve hem telli hemde ön iki dişimin yanında kocaman bi boşlukla dolaşcam sonra oraya implant yapılcakmış. yaaa bn 1 yıl boyunca önde o boşlukla nasıl dolaşıyım. kızlar bana akıl verin taktırmasammı :KK43: yada ön bütün dişlerimi söktürüp implantmı yaptırsam böyle bişey mumkunmu :KK43: çok moralim bozuk. nolur yardım

Ben de aynı senin durumundayım canım yaaa 2 dişim eksik çok düşündüm tel taktırmaya karar verdim yakında takılcak ama hala tereddütlerim var sen ne yaptın?Herhangi bir tedaviye başladın mı??:2:

Bende yaptırmak istiyorum.Fakat yaptırdıktan sonraki estetik görüntüyü merak ediyorum.Ön diş olduğu için görüntü olarak diğer dişlerle uyum sağlaması önemli.Yaptıran varsa bu konu hakkında bilgi verelir mi?

Bende yaptırmak istiyorum.Fakat yaptırdıktan sonraki estetik görüntüyü merak ediyorum.Ön diş olduğu için görüntü olarak diğer dişlerle uyum sağlaması önemli.Yaptıran varsa bu konu hakkında bilgi verelir mi?

hiç merak etme kendi dişinden bile guzel gorunur. işin uzmanına git ama sonucta bu da bir tur estetikk

kızlar doktorum bana tek implant için 1000 dolar dedi,bu fiyat fazla değil mi sizce ya da normal olan bu mudur? deneyimli arkadaşlar yardım lütfeeennn...:44: :44:

merhaba arkadaşlar üniversitede diş implantı yaptıran var mı maliyetler özele göre nasıl cevap verirseni çok sevinirim

dişim ağrıyor diş impantı hakkında bilgisi olan varnı bütün azı dişlerimin çekilmesi gerekiyormuş
implant konusunda bilgisi olan yada izmirdeki implant yapan merkezlerini bilenler yardımcı olurmusunuz:uhm::uhm:kafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

yüzünüze herhangi bir operasyon ya da estetik yaptıracaksanız bu implant engel oluyomuş diye duydum. bilen var mı ?

yüzünüze herhangi bir operasyon ya da estetik yaptıracaksanız bu implant engel oluyomuş diye duydum. bilen var mı ?

Merhaba
İmplantla yüze yapılan estetik operasyonun bir alakası yoktur, engel olması gibi bir durum söz konusu değil.

İmplant kısaca, eksik dişlerin fonksiyon, estetik ve fonasyon özelliklerini tekrar sağlamak amacıyla, çene kemiği içine yerleştirilen ve diş kökünü taklit eden yapay diş köküdür. Çene kemiği içine vidalama yöntemiyle yerleştirilir. Tek diş eksikliklerinde veya çoklu diş eksikliklerinde yeterli kemik desteği varsa rahatça uygulanabilir. İmplant tedavisi son yıllarda, geleneksel kaplama, hareketli protez tedavilerine çok iyi bir alternatif olmuştur.

İmplant uygulamaları günümüzde, lokal anestezi altında rahatça yapılabilir ve, cerrahi sonrası büyük sıkıntılar ağrılara neden olmaz. İmplant tedavisi öncesi, klinik ve radyografik muayeneler yapılarak, çene kemiğinin seviyesi ve kalınlığı tespit edilir. İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını çevreleyecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Var olan kemiğin kalitesi de implant başarısını etkileyen faktörlerden birisidir.
Genel sağlık durumu iyi olan her kişiye implant uygulanabilir. Ancak diabet hastalığı, aşırı tütün tüketimi, gebelik, bazı pıhtılaşma bozuklukları, kalp ve damar hastalıkları gibi durumlarda kişinin doktoru ile görüş alışverişi yapılıp tedavi yöntemine karar verilmesi gerekir. 18 yaşını doldurmamış ve kemik gelişimini tamamlamamış gençlerde de, implant tedavisinin büyüme tamamlanana kadar ertelenmesi doğrudur.

İmplant yerleştirildikten sonra, kemikle bütünleşmesi için belli bir zaman geçmesi gerekmektedir. Bu süre 1-2aydır. Bu süre içerisinde gerekirse hastaya geçici bir protez uygulanabilir. Hastalar uygulanan implantların üzerine direk çiğneme yükü vermeden normal beslenmelerini yapabilir. İyileşme süresi tamamlanıp implant çevresi tamamen yeni kemikle dolduktan sonra, implantın üzerine üst yapısı yerleştirilir. Üzerine yapılacak olan protez; tek bir kaplama, köprü veya parsiyel protez şeklinde olabilir. Tedavide başarının uzun vadeli olabilmesi için; implantların üzerine gelecek olan protez çok iyi planlanmalı, aşırı kuvvetlerden kaçınmak için protez yüksekliğine çok dikkat edilmelidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tel tedavim devam edıyor suanda 1 veya 2 ay sonra implant yapılacak sormak istediğim şey vida çakıldıktan ne kadar sonra protez diş kullanmaya başlıyorsun eksık dişim ön tarafta olduğu için vidanın gorunumu çok çirkin olabilir ne kadar süre sonra geçiçi dişi kullanmaya başlıyorsun? :44:

kızlar ben bu işte deneyimli olarak 3 dişimi implant yaptırdım başta çok ağrılı ve sancılı bir dönem olsada tek kelimeyle mükemmel bir görüntüye sahip oldu dişlerim internetten baya bir araştırma yapmıştım o zaman hatta bir site .....fiyat vermişti iletişime geçip randevu aldım ve kendisine yaptırdım dişimi bence implant da uzmanlar burda reklam olmaması için yazmıyorum ama şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam Arkadaşlar bende aynı soruna sahibim sizin gibi öndeki dişlerimin yanındaki diş küçükken çıktı ve yenisi yerine gelmediği için köpek dişlerim 2. dişlerimin yerine yerleşti. 30 yasındayım 2 hafta önce tel taktırdım Ayrıca ön 2 dişim arasındada doğuştan aralık var durumu düşünün yani ama insan zamanla alışıyor :) dr um dediğine göre tellerle ön 2 diş birbirine yaklaşıp köpek dişleri yerine çekilecek ve sonrasındada 2 tane implant uygulanacak teller 2 hafta olmasına rağmen işe yarıyor bile şuan 2 şer mm sağdan ve soldan açıklık oluştu bile görunce seviniyorum tabi ki :) dr um yaş ne kadar etkili olsa da insanların bunyesine göre tedavi sürecinin değişeceğini söylemişti umarım implantlar uygulanıncada sonuç güzel olur :)

İzmir den Sevgilerle

Selam Arkadaşlar bende aynı soruna sahibim sizin gibi öndeki dişlerimin yanındaki diş küçükken çıktı ve yenisi yerine gelmediği için köpek dişlerim 2. dişlerimin yerine yerleşti. 30 yasındayım 2 hafta önce tel taktırdım Ayrıca ön 2 dişim arasındada doğuştan aralık var durumu düşünün yani ama insan zamanla alışıyor :) dr um dediğine göre tellerle ön 2 diş birbirine yaklaşıp köpek dişleri yerine çekilecek ve sonrasındada 2 tane implant uygulanacak teller 2 hafta olmasına rağmen işe yarıyor bile şuan 2 şer mm sağdan ve soldan açıklık oluştu bile görunce seviniyorum tabi ki :) dr um yaş ne kadar etkili olsa da insanların bunyesine göre tedavi sürecinin değişeceğini söylemişti umarım implantlar uygulanıncada sonuç güzel olur :)

İzmir den Sevgilerle

Her ne kadar bu bir sağlık sorunu olsa da yalnız olmadığını bilmek insana iyi geliyo sanırım:KK1::KK1:
Ben de aynı sebep yüzünden tel taktırdım ve sabırsılıkla dişlerin kendi yerine geçmesini ve implant taktırdığım günleri görmeyi bekliyorum,beklentilerimize değer inşallah,gönlümüzce güleceğimiz günler yakındır:KK9::KK9::KK9:

kızlar doktorum bana tek implant için 1000 dolar dedi,bu fiyat fazla değil mi sizce ya da normal olan bu mudur? deneyimli arkadaşlar yardım lütfeeennn...:44: :44:

cuma günü 2 implant yapıldı tanesi 700 euro birde kemik zayıf olduğu için kemik tozu ilave edildi fiyalar hemen hemen aynı.

X