Davranış Bozuklukları kızım herseye ağlar oldu acil yardım

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

selinn_25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
18
0
merhaba ;kızım 5 yaşında ,3 ay öncesine kadar hersey yolundaydı hiç sözümden çıkmaz ,derdini en iyi sekilde anlatırdı ,çok düzenli ve oyuncaklarını dağıtır topla demeden toplardı .şimdi ise herseye ağlar oldu ,uyku düzeni bozuldu.iletişim kuramaz olduk beraber oyumlar oynardık oynamıyo artık sadece ağlıyo uyku saati tuana diyorum ben uyumak istemiyorum diyo ,yemek saati diyorum yemek yemek istemiyorum diyo,kızım dışarı çıkalım diyorum ki en çok sevdiği şeydir onun için bile ağlıyo napıcağımı şaşırdım .piskolojim bozuldu .çevredekiler şımarıklığından diyo ,dr a sordum bu yaş larda normal dedi bu duruma hiç bir anlam veremedim .arkadaşlar ne yapmalıyım yardım lütfen:çok üzgünüm:

canım minik bebeğin artık büyüor demek ki, annenin dediklerini yapmak istemeyecek artık çünkü o büyüdü :) inatlaşma derim ben. iyice inat yapmasın, istediğin şeyi yapmadığında peki sen ne istersin diye bi sor bakalım.. onun canı ne istiyormuş,tabi bu demek değil her zaman onun dediği olacak kurallar elbette olmalı..

Benim kızımda 5 yaşında herşey normaldi ama kendisine 2 ay önce kardeş geldi malesef ağlama krizleri ogün bugündür bitmek bilmiyor zaten çok duygusal bir çocuktu iyice ağlak oldu,sanırım 5 yaş kız çocuklarında problemli bir dönem oluyor umarım en kısa zamanda geçer artık sinirlerim yıprandı galiba dün akşam onun ağlamasına bende dayanamayıp eşlik ettim ikimizde salya sümük:)

evet gerçektende 5 yaş çok zormuşbenimde 5 yaşında bir kızım var benimle çok inatlaşıyo illa huyuna gideceksin bunada ben çok sinir oluyorummm önceden ne kadar iyiydi şimdi ne dersem tersini yapıyo ya da yapmamak için elinden geleni yapıyo

merhaba arkadaşlar benimde 4.5 yaşında bir kızım var benim kızım doğuştan inat bir çoçuktu ve halen öyle devamlı huyuna gitmek zorunda olan bizleriz degişir ümidyle bekliyoruz bakalım ama aglamaz öyle herşey için çünkü onun istekleri nettir tereddüt etmez eger huyuna gidersem benim isteklerimide yapıyor :))))vallahi biz alıştık aksinide denedik ama o zaman da mutsuz daha agrasif bir çoçuk olup çıktı 5 yaş sendromunu bilmem ama bence doğuştan karakterleriyle dünyaya geliyorlar

Benim kızım da aynı.Bağırarak ve emir vererek konuşuyor.Her şeye ağlıyor.Sinirlerimi allak bullak edip beni çıldırtıyor.Doğuştan da huysuzdu zaten, gece gündür uyumazdı.Bi de babası çok şımartıyor.Çıldırmamak elde değil.

merhaba arkadaslar gerçekten bu bir geçici dönem benim kızım düzeldi sabır kızlar:KK43:(( Allah yardımcımız olsun çocuk yetiştirmek çok zor....

cocuklarda erken ergen donemıdır..duygularını kavrama donemıdır hassalık olması cok normal ama kızınıza guvenınızı verın cok onemlıdır..

Benim kızımda 5 yaşında herşey normaldi ama kendisine 2 ay önce kardeş geldi malesef ağlama krizleri ogün bugündür bitmek bilmiyor zaten çok duygusal bir çocuktu iyice ağlak oldu,sanırım 5 yaş kız çocuklarında problemli bir dönem oluyor umarım en kısa zamanda geçer artık sinirlerim yıprandı galiba dün akşam onun ağlamasına bende dayanamayıp eşlik ettim ikimizde salya sümük:)

bizdede durum aynı, 4 ay önce kardeş geldi o zaman yandığımın resmidir desenize.

benim kzımda 5 yaşında herşeye ağlıyor çok inatçı dedigini yaptırtıyor bağrıkla nizahla bu durumda beni çıldırtıyor delikafadulden düzelirmi acaba :uhm:

benimle aynı detten muzdarip ne kadar çok anne varmış :)) ağlama olayına çare sadece sabır dönemsel düzelicek insallah :)) o gün ne zaman gelicek merakla bende bekliyorum

X