Hamile kalmayı nasıl başardınız ?Neler yaşadınız paylaşırmısınız?

tlyvz

Şükürler olsunn Allah'ımm
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
1.832
3
Arkadaşlar ben hamile değilim nerdeyse 2 yıl olacak ama bu süreçte çok şeyler yaşadım ve hiç kolay değil halende yaşıyorum.Sizlerden bize umut olacak başarınızı yazmanızı istiyorum.Yani ilk karar verdiğiniz andan itibaren ne kadar zaman beklediniz nasıl tedaviler gördünüz ve sonunda meleğinize ne zaman kavuştunuz?Tüm isteyenleri rabbim bekletmesin...(bir gün bende başarırsam sizlere uzunca yazıcam neler yaşadığımı inşallah)
Paylaşımlar için teşekkür...

Son düzenleme:
Amin,ben tam 2 yıldır uğraştım.ılk 6 ay kendiliğinden olmasını bekledim.Olmayınca doktora gittim.Beni muayene etti.Herşey yolunda dedi.Eşimden spermiyogram istedi.Sonucu aldığım günü unutamam.Sperm değerleri çok düşüktü.Çok ağladım,çok üzüldüm.Bizde tüp bebek yapalım dedik.ılki olmadı,aradan 3 ay geçti yılmadan 2. tüp bebeğe başladım.Kimyasal gebelik oldu.Tam 5 ay bıraktım herşeyi.Sonra birgün bana cesaret geldi ve 3. tüp bebek için koştum randevu aldım.Doktor adet ol gel dedi.Ben heyacanla adet olmayı bekledim.Olmadı.Konduramadım.Olamaz dedim.Beş gün geçti ve ben idrar testi yaptım.Silik bir çizgiydi çıkan .Oğluşum ben burdayım diyordu...Şimdi 6 aylık hamişim.Darısı tüm isteyenlere...

merhaba arkadaşım bende 1 sene 4 aylık evliyim. evlendiğimiz günden beri hiç korunmadım. 1 sene olmadı ve doktora gittim eşimde hiç problem yok ama bende küçük bi polip vardı onu aldırdım. daha sonraki ay sadece klomenle denedim yine olmadı.sonraki ay klomen+menogon+ovitrelle çatlatma iğnesiyle şu an 5+4 günlük hamileyim allahıma şükür.Darısı tüm isteyenlere işallah.....

kızlar ben de hem dış gebelik hemde kimyasal gebelik geçridim clearblue hamilelik monitörü kullandığım ilk ay hamile kaldım :))

Bende 1 yıldır uĞraŞtım olmadıııı.
Ama geÇen ay yumurta gelıtırıcı hap kullandım
dr.hapın faydası olmadıĞını sÖyledı.
Bu ay hamıŞ olmam ımkansızdı yanı
ama hamıŞımmmmmmmmmmm
ben bu ay Çok sÜt ıÇmıŞtım ve bal tarÇın ÇÖrekoTu yemıŞtım

Bende adaçayı yağı, polen bal tarçın çörek otu kullandım hamile kaldım ama bebişim tutunamadı :çok üzgünüm:

Bende 2 yıllık evliyim hemen bebek istemediğimiz için yaklaşık 1 yıl korunduk daha sonra 7,8 aylık denememiz oldu olmadı bizde dr a gittik Dr klomen falan verdi bildiğiniz şeyler 2 ay olmadı hatta dr hamilesin demişti 2.ayın sonunda ama maalesef bilemedi vede bizde dr a gitmekten vazgeçtik vazgeçtiğimiz ayın sonunda ben hamile kaldım artık umudum kalmamasına rağmen o heyecanı bilemezsiniz çift çizgiyi görmeyi şu anda yaklaşık 12+5 günlük hamileyim darısı isteyenlerin başına sağlıkla tüm hamileler başta ben inşallah kucaklarımıza alırız bebişlerimizi...

tülayım konun hayırlı olsun inşallah birgn bizde yazacağız opuyorumnanaktan

işallah bizde bu mutluluğu yaşar paylaşırız burada umarım bir gün...

topıgınız hayırlı olsun oncelıkle benım yakın bı arkadasım hergun meryem suresı okuyarak hamıle kaldı kk da da baya kısı var meryem suresı okuyup hamıle kalan,ve eger hamıle kalmayı ıstıyorsanız gunluk yasamda ve ılıskıye gırerken bebek dusuncesını kafadan atacaksınız zor bısey bılıyorum ama stres sıkıntı olmaması lazım cunku stres yumurtaların kalıtesını dusuruyormus,ınş bebek bekleyen herkesın Allahım yakın zamanda yuzune bakar

allahım herkesin gönlüne göre versin.ben de klomen kullanıyorum inş. tutar ekstra doğal yönden neler yapabilirim.

TLYVZ sen de üzülme allah ne eylerse güel eyler. Vardır bir sebebi, hayırlısını diliyorum hepimize....

Ben 8 senedir evliyim:nazar: 2006 nisan ayından sonra korunmayı bıraktık bebek düşünmeye başladık, 1 sene korunmasız denememize rağmen hamile kalamadım ve doktora gitmeye karar verdim, zaten bende sürekli adet düzensizliğide vardı, birsürü tahlil falan yapıldı doğuştan 1 tane loob umun olmadığı ve hipotiroid olduğum anlaşıldı, ama TSH değerlerim öle abartılacak kadar yüksek değildi, çok kısa bi süre ilaç kullandım...
Görünürde bebeğin olmaması için bi sebep yoktu, dr. kendiliğindende olabilir demişti ama olmamıştı 1 senelik süre zarfındaa hatta bu süre tahliller falan derken 1 seneyide aştı...
Sonra ilk aşılama için iğnelere başladık, negatifti..
arkasından hemen 2. aşılamaya başladık oda negatifti...
ve bi süre dinlenmeye karar verdik 4-5 ay sonra son aşılamayı denedik ama oda tutmadı...
artık tüp bebekten başka yolumuz yoktu 1-2 ay içinde tüpe geçecektik ama eşim beni durdurdu, çünkü başlayacağımız zaman tam kışa denk gelecekti aralık ayıydı, bana nisana kadar bekleyelim dedi bende ona kızarak iyi tamam bu benim yapıcağım tek taraflı bişey değil, sen istemiyosan bende istemem dedim sitemkar bi şekilde...
Veeee ocak ayındaa gene herzamanki gibi adetim gecikti, ama ben çok rahattım o ay nasılsa olmuyo, dinlenmedeyiz nisanda tüpe başlıcaz diyee çocuk fikrinden uzaklaştırmıştım kendimi...
adetim 18 gün geçmişti idrar testi yaptım gene negatifti herzamanki gibi, nasılsa hamile değilim diyee deliler gibi evde mezdekelerle oynadım kilo vermek için, yığınla iş yaptım temizlik yaptım vs....
adetim hala gelmedi bu arada, bi 10 gün daha bekledim ve "birgün bende anne anne olacağım" topiğindeki vefakar arkadaşlarımında ısrarıyla tekrar test aldım ve 30 ocak sabahı ilk idrarla yaptımm veee gözlerimeee inanamadımm 2 çizgi çıkmıştı hamileydim:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: eşime banyodan seslendim inanmadıı gelmedi bi süree sonra geldi baktıı odaa çok sevindi...
eşim ağlarken bana gülme krizi gelmişti....
hemen hastaneye gidip kan verdik sonucu 1,5 saat sonra aldık ve değerim 1081 çıktıı...
Mucizemee hamileydim çok şükürrr:Saruboceq:
Adetim 28 gün geçince öğrenmiş oldum yani, geç döllenmem olmuş düzensizlikten dolayı...
vee şu anda 22+3 günlük KIZIMA hamileyim:nazar: Rabbim devamını getirir inşallah:Saruboceq:
Darısı isteyen herkesin başına olsun, olmuyo ve bebek düşüncesini atın kafanızdan, kendinizi rahat bırakınyerimseniben

(çok uzun oldu ama detaylarıyla anlatmak istedim)

YÜce rabbım tÜm ısteyenlere nasıp etsın ınŞallah allah aratmasın

merhaba arkadaşım bende 1 sene 4 aylık evliyim. Evlendiğimiz günden beri hiç korunmadım. 1 sene olmadı ve doktora gittim eşimde hiç problem yok ama bende küçük bi polip vardı onu aldırdım. Daha sonraki ay sadece klomenle denedim yine olmadı.sonraki ay klomen+menogon+ovitrelle çatlatma iğnesiyle şu an 5+4 günlük hamileyim allahıma şükür.darısı tüm isteyenlere işallah.....

canım bişey sorucxam bende şuanda senle aynı süreçten geçiyorumda olgunlaşmış kaç yumurtan vardı canım.bide yumurtanın çatlaması gereken tarihte çatladığını belirtilerden anlayabildinmi.sanki benimki çatlamadı 36 saat sonra akıntım falan olmadı hiç

Ben 8 senedir evliyim:nazar: 2006 nisan ayından sonra korunmayı bıraktık bebek düşünmeye başladık, 1 sene korunmasız denememize rağmen hamile kalamadım ve doktora gitmeye karar verdim, zaten bende sürekli adet düzensizliğide vardı, birsürü tahlil falan yapıldı doğuştan 1 tane loob umun olmadığı ve hipotiroid olduğum anlaşıldı, ama TSH değerlerim öle abartılacak kadar yüksek değildi, çok kısa bi süre ilaç kullandım...
Görünürde bebeğin olmaması için bi sebep yoktu, dr. kendiliğindende olabilir demişti ama olmamıştı 1 senelik süre zarfındaa hatta bu süre tahliller falan derken 1 seneyide aştı...
Sonra ilk aşılama için iğnelere başladık, negatifti..
arkasından hemen 2. aşılamaya başladık oda negatifti...
ve bi süre dinlenmeye karar verdik 4-5 ay sonra son aşılamayı denedik ama oda tutmadı...
artık tüp bebekten başka yolumuz yoktu 1-2 ay içinde tüpe geçecektik ama eşim beni durdurdu, çünkü başlayacağımız zaman tam kışa denk gelecekti aralık ayıydı, bana nisana kadar bekleyelim dedi bende ona kızarak iyi tamam bu benim yapıcağım tek taraflı bişey değil, sen istemiyosan bende istemem dedim sitemkar bi şekilde...
Veeee ocak ayındaa gene herzamanki gibi adetim gecikti, ama ben çok rahattım o ay nasılsa olmuyo, dinlenmedeyiz nisanda tüpe başlıcaz diyee çocuk fikrinden uzaklaştırmıştım kendimi...
adetim 18 gün geçmişti idrar testi yaptım gene negatifti herzamanki gibi, nasılsa hamile değilim diyee deliler gibi evde mezdekelerle oynadım kilo vermek için, yığınla iş yaptım temizlik yaptım vs....
adetim hala gelmedi bu arada, bi 10 gün daha bekledim ve "birgün bende anne anne olacağım" topiğindeki vefakar arkadaşlarımında ısrarıyla tekrar test aldım ve 30 ocak sabahı ilk idrarla yaptımm veee gözlerimeee inanamadımm 2 çizgi çıkmıştı hamileydim:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: eşime banyodan seslendim inanmadıı gelmedi bi süree sonra geldi baktıı odaa çok sevindi...
eşim ağlarken bana gülme krizi gelmişti....
hemen hastaneye gidip kan verdik sonucu 1,5 saat sonra aldık ve değerim 1081 çıktıı...
Mucizemee hamileydim çok şükürrr:Saruboceq:
Adetim 28 gün geçince öğrenmiş oldum yani, geç döllenmem olmuş düzensizlikten dolayı...
vee şu anda 22+3 günlük KIZIMA hamileyim:nazar: Rabbim devamını getirir inşallah:Saruboceq:
Darısı isteyen herkesin başına olsun, olmuyo ve bebek düşüncesini atın kafanızdan, kendinizi rahat bırakınyerimseniben

(çok uzun oldu ama detaylarıyla anlatmak istedim)

ayyy cok guzel yaaa,Rabbım melegını sana bagıslasın canım:emir_bebek::ecrin_bebek:

kızlar.. ben de bir yıl bebek olmayınca doktora gittim her şey yolunda dedi 6 ay geçti tekrar gittim hsg çekildi bir tüpüm hafif tıkanıkmış kist varmış falan filan bana iğne verdi ben aldım ama vurdurmadım iyice yorulmuştum doktora git gel yapmaktan.
bıraktım doktora gitmeyi... eşimle yaza gitmeyi düşünüyorduk. sonra bitkisel bir şeyler yapayım bari beklerken dedim, kendime soğan kürü eşime de keçiboynuzu kürü uyguladım bir arkadaşıma da dr çocuğun olmaz demiş ama hamile kalmıştı onun bana bir tavsiyesi vardı onu denedim sadece bir ay sonra hamile kaldım o da sadece bi kez deneyerek hamiş kalmıştı bilmiyorum keramet nerde ama o yöntemi size de yazıcam işe yarıyor çünkü.
ilişki esnasında ayaklarınızı duvara dayayın sonrasında da 20 dk dayalı tutun sonra sağa dönüp cenin pozisyonunda 3-4 saat kalkmadan yatın. ben reglim geciktiği halde her ay test yapıp negatif sonuç görmekten bıktğım için test yapmamıştım umudum yoktu açıkçası. annemle telefonda konuşurken adetim de gecikti zaten sinirlerim tepemde bi de nasıl halsizim nasıl yorgunum diye dert yanıyordum ki sustu kızım sen hamilesin dedi 2 yıl uğraştım her adet gecikmesinde hevesle test yaptım ama o ay yapmak gelmedi içimden işte. sonra gittim test yaptım ertesi sabah erkenden. eşim henüz kalkmamıştı yataktan, bir baktım çift çizgi silik ama çift işte! hüngür hüngür ağlayarak eşimin yanına koştum bir an fırladı yataktan nolduğunu anlayamadı gene negatif çıktı zannetti aşkım üzülme nolur bir gün bizim de bebeğimiz olcak nolur yıpratma kendini filan diye beni teselli etmeye çalıştı ama ben ağlamaktan konuşamıyorum zar zor pozitif diyebildim o da bana sarıldı ağladık beraber.
bebek haberini ağlayrak karşıladık velhasıl. şimdi 16+6 oldum kızlar.
sakin olun, Allaha güvenin. bebekler geleceği zamanı gerçekten biliyorlar. salı günü cinsiyetini de öğrendim oğluşum olcakmış:)
darısı başınıza kızlar.

X