Aile Planlaması Dogum Kontrol İlaçı...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

KarKralicesi

ATA BARIŞ (:
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2006
24.060
18.176
36

2 hafta gibi önce kadın hastalıkları doktoruna gitmişti.
Ultrasonda 4 cm lik kist cıktı:nazar:
Bana dogum kontrol ilacı verdi 2 aylık sürede kullanmam için..
Çok tereddütlerim sonucu kullanmaya başladım.
Çok fena şekilde mide bulantım oluyordu. Doktorumu aradım normal dedi.

Şuanki sorunumda 4 gündür regl im geciomafoldumben
Doktorumu? aradım ama ulaşamadım...
Bana kanamamın cok olcagını söylemişti. Ama şuanda hiç bi kanamam yok.
İlaçı kullanalım 2 hafta oldukaydirigubbakcemile

Sizce normal mi? reglimin gecmesi...
Yoksa anormal mi?

arkadasim doktorunla gorusene kadar kullanma bence ,olurya belki hamile kalmisindir,,,
tamda bilemiyorum ama,,daha bilgili arkadaslar vardir kesin,saglikli gunler dilerim canim,,a.s.

arkadasim doktorunla gorusene kadar kullanma bence ,olurya belki hamile kalmisindir,,,
tamda bilemiyorum ama,,daha bilgili arkadaslar vardir kesin,saglikli gunler dilerim canim,,a.s.

kız nasıl hamile kalcam. Bekarım ben erkek eli bilem degmedi elime:nazar:
Doktorumu arıyorum ulaşamıyorumkimafoldumben

kız nasıl hamile kalcam. Bekarım ben erkek eli bilem degmedi elime:nazar:
Doktorumu arıyorum ulaşamıyorumkimafoldumben

:roflol:ay hic gulecegim yoktu yaaa,kendi salakligima kendim guluyom,,,cok pardon canim yaaa,:roflol:

ne biliyim bende,yazdim iste,,,:roflol:
saglikli gunler dilerim tekrardan,,,,,a.s.

:roflol:ay hic gulecegim yoktu yaaa,kendi salakligima kendim guluyom,,,cok pardon canim yaaa,:roflol:

ne biliyim bende,yazdim iste,,,:roflol:
saglikli gunler dilerim tekrardan,,,,,a.s.

Sorun değil canım...
Olur böyle vakala Larisa yakalar:nazar:

Saol canımvereliniortak

canım ilacı 2 hafta kullandığını söylemişsin. bildiğim kadarıyle d.kontrol ilaçları 21 tabletten oluşuyor. yani 21 gün aralıksız içmen gerekiyor. sonra 7 günlük bir ara veriliyor ve bu ararda reglin baslıyor.anladığım kadarıyla bir kutuyu tam bitirmemişsin.buyüzden yumurtlamanda bir düzensizlik olabilir.yani bence telaşlanıcak bir durum söz konusu değil.mide bulantısı yapması cok normal.hormon ilacı olduğu için yan etkileri oluyor.her bünyede farklı yan etkiler gösteriyor.örneğin bendede baş ağrısı ve ğöğüslerimde hassasiyet ve dolgunluk yapmıştı.ama yinede doktoruna danışmanı tavsiye ederim.:nazar:

canım ilacı 2 hafta kullandığını söylemişsin. bildiğim kadarıyle d.kontrol ilaçları 21 tabletten oluşuyor. yani 21 gün aralıksız içmen gerekiyor. sonra 7 günlük bir ara veriliyor ve bu ararda reglin baslıyor.anladığım kadarıyla bir kutuyu tam bitirmemişsin.buyüzden yumurtlamanda bir düzensizlik olabilir.yani bence telaşlanıcak bir durum söz konusu değil.mide bulantısı yapması cok normal.hormon ilacı olduğu için yan etkileri oluyor.her bünyede farklı yan etkiler gösteriyor.örneğin bendede baş ağrısı ve ğöğüslerimde hassasiyet ve dolgunluk yapmıştı.ama yinede doktoruna danışmanı tavsiye ederim.:nazar:

Tableti evet bitirmedim. Hala devam ediyorumsenağlama
Ofya bi an önce başlasa şu reglim. Çünkü çok fena haldeyim... senağlamasenağlama

Tşkler canım bilgin içinŞeniz

X