Sivilceli Ciltler Aknetrent-İzotretionin [ Roaccutane ile eşdeğer ]

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
J

Jiklipaff

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Jiklipaff
3 gün önce doktora gittim.
4 senedir yüzümde bulunan ve bu sene dahada artan sivilcelerim için. Bana aknetrenti önerdi ama önce kan tahlili istedi kolestrole ve üre miktarına baktı öyle verdi.4-6 aylık bir tedavi roaccutane gibi. onunla aynı etkide bir ilaç olduğunu söyledi eczacıda.
yan etkileri ve tedavi şekli herşeyleri aynı.
Günde 30mg alıyorum sadece akşamları.
İsmi roaccutane kadar popüler değil yeni bir ilaçmış.
Doktor kesin olarak sivilceleri yok edeceğini söyledi.
Aramızda bu ilacı kullanan varsa etkilerini paylaşırsa çok sevinirim.
a.s.

• Konu Sahibi Jiklipaff
Merhaba ben de 1 nisandan beri bu ilacı kullanıyorum.ilk haftadan itibaren düzelme var çok şükür.yalnız ben gözlerimdeki kuruluktan çok çekiyorum.gözlerim kıpkırmızı ve yaşarıyo sürekli.bi de yüüzmde kırmızılık çok olmuştu şimdi daha iyi.güneşe çıkamıyorum yanıyorum hemen ateş gibi :d dudaklar bildiğiniz gibi zaten.birde kolestrolde artma olmuştu biraz dikkat ederek normalleşti sanırım.inş sıfır sivilce , lekeleri , ve yan etki ile tedavimiz sona erer.

• Konu Sahibi Jiklipaff
güzelim roaacutaneyle aynı etkide olduğunu biliyosun, bunla ilgilide başlık var zaten. en üstte. orda yüzlerce belki binlerce kişinin yorumu var. oraya gel.

• Konu Sahibi Jiklipaff
merhaba arkadaslar bende bugun kullanmaya basladım sabah 10mg aksam 20 mg alıyorum gunde 30 mg . umarım faydasını gorurum.daha once 2 ay zoretanın kullandım ama yurtdısına gıttıgım ıcın yarım kaldı maalesef.

• Konu Sahibi Jiklipaff
mrhb arkadaşlar bnde aknetrnt kullanıorum 5. ayım 6 ay kullancam ve sivilcelerim hçç kalmadı izleri bile kalmadısm_cool: ama yan etkisi tabi çok fazla . birinci sırada sinir yapıo tabi :KK70::eek:klava:

• Konu Sahibi Jiklipaff
merhaba bende kullanıyorum..4. ayım 60 mg kullanıyorum..daha önce roucuttane kullanıyordum 2 aydır aknetrent kullanıyorum...muadili olduğunu söylüyorlar ama aknetrentin etkisi daha fazla..dudaklarım daha çok kuruyor,yüzüm sürekli kırmızı,ve artık daha sinirliyim..roucuttane da bu kadar yan etki görmemiştim...bu ara 3 gündür gözümde kanlanma var ve geçmedi.yuvarlak bir şekilde tüm gözümde değil,,bu haftada geçmezse gideceğim doktora ilaçla bir ilgisi olabilir mi acaba merak ediyorum?

• Konu Sahibi Jiklipaff
Bnde bslayaLı 1 hafta olduu etkısını gosterı0 ama dudaklarımm kuru0 buda zatn en blırgın ozelıqı .Dudaklarım ıcn bı tane krem veRdıı Gunde 30 40 defa surmemı soyledı ve kremmın rengı yesıl gbı bırseyy hıc Gsel durmu0 :KK43: :KK43: ama MecBuren suRcem herkese gecmıs 0lsnn Bska bı yan etkı felan gorursem yazaRm :KK66:

• Konu Sahibi Jiklipaff
aknetrentın yan etkılerınden bırıdee Gozkurumasıdr . doktora gıt o sana damla vercek

• Konu Sahibi Jiklipaff
arkadaşlar 1,5 aylık azitro azax gibi antibiyotik tedavisinden sonra doktor bana aknetrent verdi.ben kararsız kaldım başta çok fazla çıkıyo kusma yapıyo diye doktor kusma olmıcak dedi.sizin nasıl oldu kusma oldu mu olduysa ne kadar zamanda geçti.2 ayda geçsin istiyorum 2 ay sonrasında cilt nasıl oluyor?bilgilendirirseniz sevinirim

doktor bana da dün verdi aknetrenti ama su anda lazer epilasyon olduğum için kullanamıyorum. başka sonuç alan varmı ?

acil yardım.
arkadaşlar roaccuttne regl döneminde de kullanılır mı?

regl dönemindede kullanılır sanırım..kardeşim kullanıyordu diye hatırlıyorum..

Son düzenleme:
arkadaşlar roaccuttane regl dönemindede kullanılır mı?

pardon 2 kere göndermişim..
kullanan bir arkadaşım regl döneminde kullanmayacaksn demişti,
su an karışık bir durumdayım, parca parca kanamalr oldu ama regl olduğumu düşünmüyorum bu nedenle ilacı içsem mi içmesem mi karar veremedim...

yani bir zararı olur mu diye merak etmiştim aslında.

hmm kullanan arkadaşınız daha iyi bilir..
dr.unuza danışmadan kullanmayın derim..

ben başlamadım daha ama yan etkilerden biri göz kuruması demişsiniz ben lens kullanıyorum bir sorun olur mu ?

mrb , bende roaccutane kullanıyorum ve bugün 4. ayıma geçtim 20+20 mg kullanıyodum bugün doktor 10 mg daha ekledi. roaccutane kalmadığı için aknetrent verdiler. sadece firma farkı varmış roaccutane ile eşdeğer bir ilaçmış. ben çok memnunum 3 aydır yüzüme fondoten sürmüyorum sadece kızarıklar var biraz sivilcelerin çıktığı yerde o yüzden doktorum 10 mg ekledi onlarında 5. ayda geçeceğini söyledi. bende sabırsızlıkla bekliyorum. ilacın yan etkisinide görmüyorum. sadece çok az dudak kuruluğu o da nemlendiriciyle geçiyor. ilk ilaca başladığımda yorumları okuduğumda inanamamıştım. ama şu anda o kadar rahatım ki ilacın her bünyede farklı etki gösterdiğine daha çok inanıyorum artık. Ama artık günde 50 mg doz almış olacağım nasıl bir etki gösterecek bende bilmiyorum. İlaca ilk başladığımda kendimi yan etki görmeyeceğim konusuna inandırmıştım ve gerçekten görmedim şimdide aynı şeyi yapıyorum sadece sonuca odaklandım sizde kesinlikle olumsuz düşünceleri aklınızdan çıkarın gerçekten bilinç altı çok büyük bir etken.

merhaba..
erkek kardeşim aknetrent kullanıyor.. 1 ayı geçti..
fakat simdi yüzü kıpkırmızı ve sanki tahriş olmuş gibi.. ve çıkan sivilceler sanki yara gibi oldu.
doktara gitti dün .. kötü olmuş ama devam dediii..
çok korkuyorum... sonuçta yüzü bir problem olacak diye..
böyle olan varsa paylaşırsa çok sevinirim..

yok cnm merak etme bır sey olmaz...bazilarinda kusma yapan sivilce yaraya donusuyor ama geciyormus sonra...benim kardesimde de aynisi oldu ama gecti...bende baslicam ama dudaklarimin kurumasi beni cildirtiyor...:2:

teşekkür ederim paylaşım için..

nemlendiriciden sonra biraz daha iyi cildii...
yaralar geçmeye başladı..

X