hazır kaşık mamalar sağlıklı mı?

menekxsxe 44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
359
11
41
bebişlerine hazır kaşık maması verenler var mı? doktorumuz organik olanlardan verebilirsin dedi ama ben daha vermedim. ne kadar güvenilir bilmiyorum.siz veriyor musunuz? hangi markaya daha çok güveniyorsunuz?

yaa neden kimse cevap vermiyor??:uhm:

tatlım benim bebiş 5.5 aylık hero baby karışık meyveli ve milupa şeftali elma organik denedim.mümkün olduğunca organik alıyorum.önemli olan şeker ilavesiz olmasıymış çünkü şeker bağışıklığı olumsuz etkliyormuş.dezavantajı açıldıktan sonra buzdolabında saklayıp ertesi güne kadar verebilmen.malum mideleri ufak :) ziyan oluyo bi kısmı.geçen eşime verdim kalanını o yedi.kabızlığa birebir yalnız.kızımın düzeni anca püreyle sağlanıyor.

benim tontişim 4. ayından beri hem emmeyi hem de biberonu reddettiği için son 2,5 aydır kaşık mamaları, sebze çorbaları, meyve ile besliyoruz mecburen. bebelac'ın kaşık mamalarını ve dışarıda isek gene bebelac'ın kavanoz mamalarını yiyoruz. mamalardan memnunuz. çünkü bir bebeğin bir öğünde alması gereken tüm vitamin ve mineralleri içeriyor. gönül isterdiki anne sütü verelim. ama bebek almayınca da çaresiz kalıyorsunuz. aman yesin de ne yerse yesin diyorsunuz.

bi dönem kullandım.çok pratik.özellikle dışardayken.oturmuş yemeğini yerken ya da kahveni yudumlarken bebeğim acıktı ağlıyor diye toparlanmana gerek yok.sıcak su rica etmek yeterli çalışanlardan.ama sağlık açısından bence el emeği çorbalar,az yağlı tuzsuz yemekler,meyve püreleri daha makbul.gerekmedikçe hazır kaşık mamaları tercih etmemeli bence .bu da işin gerçeği.

bende kullanıyorum, hem toz olan kaşık mamalarından hemde kavanoz meyve pürelerinden üretim ve satış için bir çok denetimden geçtiği özellikle organik olanlara güveniyorum, sebze pürelerini, diğer çorbalarını kendim yapıyorum, hatta bebe bisküvisi ve bu günde bebek keki yaptım kahvaltılarında kullanmak üzere

bende oğluşlar ek gıdaya geçtikten sonra anne sütü ile beslenmedikleri için hem toz kaşık mamalarından hemde kavanoz mamalarından sık kullanıyorum..
en çok kullandığım marka bebelac ve hero baby mamaları..

bende ek gıdaya geçtiğimden beri hem kavanoz mamalarından hemde diğerlerinden kullanıyorum çorbaları hariç onu ben yapıyorum meyve pürelerinide evde yapıyorum ama hazırda çok yediriyorum hepsinden alıyorum hero bebelac milupa... ayına göre hangi çeşit varsa değişik onlardan alıyorum

bende ek gıdaya kasık mamalarıyla basladım. oncelerı bır kac arkadas tepkı gostermıstı bana neden evde hazırlamıyosun dıye bakıyorumda sımdı herkes kullandıgını soyluyor. neyse.. ben kendı adıma cok memnunum ve guvenıyorum. genelde mılupanınkılerı alıyorum ama bazen hero baby bebelac aldıgımda oluyor. cok pratıkler ve mevsımı olmayan sebze meyvelerı o sayede yıyebılıyorlar.

ben kavanoz kullanmaya yeni başlicam,bu işte çalışan bir arkadaşım organik üretim olan tek markanın hipp olduğunu söyledi,diğerleri organik değil kontrollu üretimmiş.

X