Süt hormonu yüksekliğinden bebeğini kaybedenler

butterfly23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2009
25
0
Merhaba arkadaşlar ben 2kez düşük yaptım ve hamıle kalmadan önce süt hormonu yüksek olmasından dolayı hap tedavısı gördüm sonra hemen hamıle kaldım fakat bılınmeyen bışekılde düştü hep ögrendıgım kadarıyla süt hormonun dengede durmaması sonuçu gebelıgı engellıyormuş

merhaba canım süt hormonu dediğin yani prolaktin malesefki bndede var ben bebeğimi dört aylıkken kanama sonucu kaybetim sonradan yapılan tahlillerde prolaktinin yüksek olduğu görüldü ama bunun çok fazla etkilemiceni söledi doktorum zaten tam sınırdaydı yani fazla yüksek deildi dostinex die bi ilaç kullandım bir ayda düştü normal seviyesine geldi şimdi doktorum hamile kalabilicemi söledi ama tabiki tekrardan prolaktinin ölçülmesi gerekiomuş çok oynak bi hormon stres ve üzüntü hiç yaramıo çok rahat olmak gerekiomuş senn seviyen kaç canım tahlil sonuçlarında kaç çıkıo ve bişiy daha sormak istiorum senn acını tazelemek istemiorum aslında ama bebeklerini kaç aylıkken kaybettin....allah sabır versn ttlım inş en yakın zamanda kontrol altına alırsın..

Canım benımde ılk kürtajtan sonra bıraz ara verdık sonra hormon testı yaptırdık süt hormonu 53falan çıktı doktor gynodel dıye hap verdı 1ay kullandım ve tekrar yaptırdım test 30a düşmüş aradan fazla geçmedı hamıle oldugumu ögrendım doktor hapı bırakmamı söyledı fakat 8haftalık olmasına ragmen kalp atışını duyamadık ve gebelık kesesının takıbe aldı doktor hıç gelişme olmamıştı zaten ertesı gün kanamamla bırlıkte düştü bebegım etrafımdan duydugum kadarıyla bu hormonun yükselmesı hamılelıgn ılk haftalarında düşüge sebeb olabılıyormuş şimdi daha yenı adetım bıttı tekrar hamıle kalmak istıyorum ama korkuyorum aynı şeylerı yaşamaktan canm zaten doktor kontrolunde artık hamıle kalcam

inş allah bi daha yaşatmaz bizlere herkes sağlıkla bebeğine kavuşur...sende sakin ol ve stres yapma prolaktinin normal seviyelernde kalması iççin bunu yapmak zorundayız prolaaktini yüksek olupta doktor kontrolnde bebek sahibi olan çookk insan var umarum bizlerde çok beklemeyiz.

X