düşük yapıp hemen hamile kalan varmı aranızda

ktg

bir bedende iki kalp
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2008
3.971
34
40
1 hafta oldu düsük yapalı hemen olsun istiyorum ama bir yandanda vucut kendini toplamadıysa tkrar düserse diyorum hemen hamile kalıp saglıklı gebelik yasayanınız var mı

cnm öncelıkle geçmiş olsun eger kürtaj olduysan en azından 4 ay korun derım çünkü rahım çok yıpranıyor eğer kimyasal gebelıkse en az 1 ay derim çünkü ben yaşadım onu çok ağrım oldu hiç olmazsa rahmın 1 ay dinlenmesıne izin ver cnm benım sonra gelır meleklerın inş. .. ben aralıkta düşük yAPTIM bu ay hamıle oldugmu ögrendım .. sevgıler..

bende aralıkta yptımama henüz bişi yok:KK43:(((((((((

bnde 8 ay ugrastıktan sonra oldu o yüzden hemen düsünüyorum bi daha gec olursa onun streside cok zor zaten bunalımdayım hemen olsun bu acıyı unuttursun istiyorum... oyuzden istiyorum ama bakalım su c tesi gelsin bi bakayım ne diyecek doktor korun tehlikeli derse mecbur koruncam...

Ktg canım ii akşamlar
konuyu açtığın ii olmuş. benimde kanamam bugün başladı.doktorun dediğine göre düşük başlamış yani. Yanlız bende ağrı sancı yok çok şükür, sadece adet zamanı ağrılarının aynı biraz belim ağrıyo sadece. Bende düşünüyodum korunsammı yoksa devam etsemmi çalışmalar diyeCADIARZU

Yeniden denemeye ne zaman başlanabilir?
Bazı çiftler düşük sonrası hemen yeni bir bebek için denemeye başlamaya karar verirken, bazıları da bu kaybın yarattığı psikolojik travmayı atlatmak için zamana gereksinim duyarlar. Bu olayda doğru karar yoktur. Yeniden deneme zamanına karar verirken tek etken sizin duygularınızdır.

Genelde önerilen, düşük sonrası ilk adet kanamanızı gördükten eğer isterseniz yeniden denemeye başlamaktır. ıki gebelik arasında en az bir adet kanaması geçmeyen durumlarda takip eden gebelikteki düşük riskinin bir miktar arttığına dair bulgular olmakla birlikte düşük sonrası adet görmeden hemen hamile kalsanız da endişelenmenize gerek yoktur. Sağlıklı bir bebeğin doğumuyla sonuçlanan pekçok hamileliğin bu şekilde başladığını aklınızdan çıkarmayın. Kendinizi ruhsal olarak hazır hissettiğiniz anda eşinizle birlikte olabilirsiniz. Enfeksiyon riski nedeni ile kanamanın devam ettiği süre içinde cinsel ilişki önerilmez. Hemen yeni bir hamileliği düşünmüyorsanız jinekoloğunuzla uygun korunma yöntemleri hakkında konuşmalısınız.

Kaynaklar

Chipchase J, James D: Randomised trial of expectant versus surgical management of spontaneous miscarriage. Br J Obstet Gynaecol 1997 Jul; 104(7): 840-1
Chung TK, Cheung LP, Sahota DS, et al: Spontaneous abortion: short-term complications following either conservative or surgical management. Aust N Z J Obstet Gynaecol 1998 Feb; 38(1): 61-4
Creinin MD, Schwartz JL, Guido RS, Pymar HC: Early pregnancy failure--current management concepts. Obstet Gynecol Surv 2001 Feb; 56(2): 105-13
Geyman JP, Oliver LM, Sullivan SD: Expectant, medical, or surgical treatment of spontaneous abortion in first trimester of pregnancy? A pooled quantitative literature evaluation. J Am Board Fam Pract 1999 Jan-Feb; 12(1): 55-64
Herbst AL, Mishell DR, Stenchever MA, Droegemueller W, eds: Comprehensive Gynecology. St. Louis, Mo: Mosby-Year Book; 1992: 445-453.
Hurd WW, Whitfield RR, Randolph JF Jr, et al: Expectant management versus elective curettage for the treatment of spontaneous abortion. Fertil Steril 1997 Oct; 68(4): 601-6
Jurkovic D, Ross JA, Nicolaides KH: Expectant management of missed miscarriage. Br J Obstet Gynaecol 1998 Jun; 105(6): 670-1.
Kalousek DK: Clinical significance of morphologic and genetic examination of spontaneously aborted embryos. Am J Reprod Immunol 1998 Feb; 39(2): 108-19
Keith SC, London SN, Weitzman GA: Serial transvaginal ultrasound scans and beta-human chorionic gonadotropin levels in early singleton and multiple pregnancies. Fertil Steril 1993 May; 59(5): 1007-10
Nielsen S, Hahlin M: Expectant management of first-trimester spontaneous abortion. Lancet 1995 Jan 14; 345(8942): 84-6
Scroggins KM, Smucker WD, Krishen AE: Spontaneous pregnancy loss: evaluation, management, and follow-up counseling. Prim Care 2000 Mar; 27(1): 153-67

http://www.mumcu.com/html/print.php?sid=112

X