Soan krn deneyipte sonu alan veya almayan var m acaba?Buradan paylaalm...

bebisim52

Tüm varlığım kızımmm...
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2007
5.054
245
arkadaşlar ben ugün soğan kürüne başladım ama çok araştırdım ve hamile kalan veya kürün ters teptiği hakkında bir bilgim yok çünkü biliyorsunuzki herkeze herşey iyi gelmiyor.mesela ben geçen sene hayıt tohumunu kullandım hemde aynı ölçü ve aynı tarife göre ama bana ters tepti tam 5 ay adet olmadım sonrasında oldum 30 gün adet gördüm adetim bitti 3 hafta sonra tekrar oldum ve 42 gün sürdü sonrada dr ailç filan verdi halletti.

ynai herşey herkeze yaramıyo.benneyaptımki

acaba buradan soğan kürüyle ilgili tecrübelerimizi paylaşabilirmiyiz.:enbuyukkk:

canım ben yumurtalık kistlerim için kullanmıştım soğan kürünü.. 4tane 7,5cmlik kistim vardı..
kürü kullandığımın 3.günü çamurumsu akıntım başladı 3gün sürdü.. korktum ama bırakmadım kürü devam ettim.. 6.gün doktora kontrole gittiğimde kistlerimin 2cm olduğunu öğrendim.. 15günlük kürün sonunda tekrar muayene oldum ve hiç kistim yoktu.. ayrıca yapılan idrar testi de tertemiz çıktı.. yani soğan kürü iltihap,kist için birebir.. saraçoğlunun dediği gibi soğan ALLAH tarafından rahim için gönderilmiş bir mucize...

ay bendede var pko onun için 2 aydır adetim yine düzensizleşti onun için kullanmaya başladım ayrıca tadı çokta iğrenç değil ama atok karnına içiyorum ben

Cnm bende pko hastasıyım uzun yıllardır,hastalığım nedeniyle yumurtlamam az ve reglim düzensizdi.Yaklaşık 3 ay önce bir kür yaptım adetlerim düzene girdi en fazla 1-2 gün farketti.Kesinlikle tavsiye ederim.Bu arada birkaç gün sonra netleşecek belki de hamişim :)))))))

arkadaşlar soğan kürünü detaylı anlatırsanız denemek istiyorum nasıl hazırlanıyo:ecrin_bebek:

cnm bak ben böyle hzırladım daha dün akşam yaptım bide şimdi içicem.

1 adet orta boy soğanı 4 e böldüm.2,5 bardak suyu küçük tencerede kaynatıyorum kaynadıktan sonra soğanı içine atıp kapağını kapatıyorum.5 dk öyle kaynatıp ocağı kapıyorum.bir su bardağına süzerek alıyorum ılıtıp burnumu kapatıp içiyorum .

yalnız ib.saraçoğlunun sitesinde ne soğuk nede çok sıcak içmeyin diyor.

sonracığıma şimdi akşamada tekrar yapıcam herzaman taze yapıcan.

adet tarihine 15 gün kala başlıyosun sabah akşam yemeklerden 15dk önce içiyosun.bu arada 2. günü filan akıntı çoğalıyomuş.hatta kisti olanlarda kistleri yok ediyomuş ve kanamada olurmuş.

sonra diğer adet tarihine 10 gün kala tekrar başlıyosun 5 veya 7 gün tekrar içiyosun .

sonra daha içmiyosun hiç bu kür senede 1 kez yapılırmış arkadaşım.

meraba arkadaşlar. ben de bugün doktora gittim 4.5 cm lik bi kist vardı 3 aydır ilaç kulanıyodum .bugün doktor tekrar baktı, ne büyümüş ne küçülmüş. bi de soğan kürünü deniyim diyorum. inşallah iyi gelir. herkese acil şifalar.

amin cnm inşallah şifa olur hepimize ama ben bu topiği açtım daha hamile kalan ve tam olarak düzelen yok

arkadaşlar soğanın bünyesindeki etken maddeler kullandığımız birçok kadın dğum haplarının içeriğindeki maddelere benzer etkiye sahip,soğan kürüyle siz ham halini tüketmiş oluyorsunuz,yani herhangi bir katkı maddesi olmaksızın
birde bir bitkiden etki görmediğinizde ,bu bana yaramadı ,şikayetlerim aynıydı ama yaramadı bende diye düşünmeyin
muhakkak ya yanlış uyguluyorsunuz yada eksik ..vede tabiki yeterli süre kullanımıda ayrıca önemlidir.
hastalığın teşhisi doğru konulmuş ise şifa aramak en doğrusu olacaktır,yani yanlış teşhise yanlış kaynak olmasın...
soğan kürünü denemekte fayda var derimmm
adet düzensizliğine karşı ise yine i. saraçoğlunun aslanpençesi kürünü öneririm
sağlıklar,sevgiler

kızlar bende kanama yok ama dün akşamla eşimle birliktelikten sonra su damlası şeklinde küçük küçük şeffaf beyaz topcuklar vardı acaba iltihapı mı söküyodur ilkdefa gördüm .

kızlar hiç kanamam yok acaba normalmi bu durum

canım selam...ayın 31inde başlamışsın küre,yani daha 4 gün olmuş canım...bekle biraz daha...bak benim 10 gün bitti ve hala yok ortada birşey...soganla bile gecikiyor yani düşün...ilk yaptıgım kürde 7inci gün kanama başlamıştı...
bu üçüncü yapışımdı bundan öncekide çok gecikti...
yani şuanda gelmemiş olması normal canım korkma yani bekle.

peki iltihap aktımı benim akmıyo ama sadece devamlı ıslak gibiama günlük pedimde yok tahret alırken kayganlık oluyo okadar

arkadaslar sogan bana 3 . kürden sonra fayda etmeye basladi biraz sabirli olun. Arti bende kistler vardi doktorum kücüldüklerini söyledi. Yani gercekten faydasi oluyor ama ne zaman etki edecegi kisiden kisiye ve rahatsizliga göre degisiyor.

arkadaşlar ben saatlerine tam uymuyorum yani öyle antibiyotik gibi 12 saatte bir alıp her gün aynı saatte almıyorum hoş antibiyotiği bile hiç uymadım saatlerine ya

X