ocuklara balk ya iirmek iyimi ktm

periwinkle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2009
256
2
42
selam kızlar çocuğuna balık yağı veren annelerin tecrübelerini öğrenmek
istiyorum. normalde doktorlar çocukların haftada iki akşam balık yemesi gerektiğini
eğer yemiyorsada balık yağı içmesinin gerekli olduğunu söylüyorlar
fakat diğer taraftanda balık yağını ilerde çok kilo yapacağını duydum ne kadar doğru bilmiyorum kullanıpta sorun yaşayan varmı ???:enbuyukkk:

Bu hic aklima gelmemisti benim ya, annem tecrübesizliginden dolayi bana vermemis ben bebekken, sonradan ögrenmis ve diger kardeslerime vermis. 3kardesimde 2yasindan sonra asiri kilo almaya basladi, daha dogrusu acayip bir istah vardi, sonradan spora basladiklarinda gecti neyseki..

Ama öte yandan doktorlar balik yaginin diger yaglar gibi kilo falan aldirmadigini söylediklerine sahit oldum, hatta yapilan bir arastirmada günlük balik yagi tüketenler (bir corba kasigi) daha düzgün kilo vermisler diyet yaparken.

evet bir öyle bir böyle insan neye inanacağını bilemiyor
bende kızıma veriyorum ama iyimi yapıyoruz kötümü
bilemiyorum

sevgli arkadaşlar balık yağı her annenin çocuğuna vermekte zorunlu olduğu bir ilaç ama bu belli zaman ve kilo tonrolleri çerçevesinde ilerler ve geriler verip vermemek doktorunuz karar vericek kilo alımına göre kesiliyoo bidaha verilmiyo benim kızım şu an 18 aylık ve 1 aydır vermiyoruz kilo alımı düzene girdi için artık herşeyi yiyiyo o bakımdan ama haftada veya 10 günde bir balık veriyorum malum yaz şimdi güvenemiyorum
kilo aldırır düşüncesiyle sakın vermemezlik yapmayın zaten bir kaç aylık veriliyooo allah evlatlarımızı korusun annelerr.....:nazar:

Diğer markalarda var mı bilmiyorum ama Hero baby lactum 3 ün içerisinde balık yağı var,bu yüzden ben ekstradan vermeye gerek duymadım.

benim oğlum iştahsız olduğu zaman veriyorum dönem dönem, iştahını açıyo, ama düzenli sürekli vermiyorum sadece iştahsız olduğu zamanlar

öbncelikle ilginize teşekkürler kızlar, aslında benim kızıma balık yağı verme amacım
kilo alması değil 3 yaşında ve 17 kilo gelişimimizi doktorumuz takdir ediyor o konuda sorun yok ama kızım çeşitli beslenmiyo yani bırakın balığı tavuğu yada köfteyi bile binbir oyunla yedirebiliyorum bu yüzden vitamin katkılı balık yağı veriyorum doktor da 1 şişe ile bitirme devam diyo bende fikirlerinizi almak istediim hepinize çok teşekkürler

bende oğluma balık yağı vermeye başladım şişenin yarısındayız bazen 1 bazen 1 ölçek veriyorum çok iştahsız olduğu için çok kustuğu ve balık tavuk et baklagiller bunlardan yemediği için arada zorla yediriyorum oyüzden yetersiz beslendiği için veriyorum bu arada haziranda 2 yasını dolduracak:nazar: okula baslayana kadar vermeyi düşünüyorum acaba zararlımı kızlar ?

X