Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistografi..

elacik

askim asklarindan bulasin
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
485
1
Merhaba kizlar, idrar yollarimda çok buyuk enfeksyonum var.
Sistografi diye birsey varmis ondan geçicegim korkuyorum.
Aranizda bundan geçen var mi ? Ve aciyor mu?
Bana yardimci olursaniz sevinirim.
Simdiden tsk ederim

canım biz bu çekımı çok yapıyoruz:nazar:
korkmanı gerektirecek bir durum yok
sadece biraz sakin olacaksın
öncelıkle sonda takılıp mesanenin içi kontras madde ile doldurulacak ve görüntüler alınacak olay bundan ibaret korkma.
çok geçmiş olsun canım

Bende ayni dertten dolayi bi kac kere yaptirdim eger iltihap hala varsa yaptiktan sonra bi rahatsizlik yada hafif bi agri oluyo ama o anda pek fazla bisey hissetmiyosun cok ince bi hortumla idrar yolundan girip özel bi su bosaltiyolar ve mesaneye bakiyolar korkmana gerek yok simdiden gecmis olsun

tsk ederim dudicim ne bileyim bazilari bana aciyr diye soylenip duruyorlar.
Birde kizlik zarina birsey olur mu diye korkuyorum

hayir canim hic merak etme idrar yoluyla kizlik zari ayri yerlerde zaten boyle bisey imkansiz ama dedigim gibi mesanende hala iltihap varsa sonrasinda wc ye gittigin zaman sikinti asayabilirsin ama inan korkulacak bisey yok oyle uzunda surmuyo 10-15 dakika falandir sanirim

ben geçirdim canım böyLe bir operasyon...böbreğimden parça aLınması gerekiyordu,sistografiyLe yapabiLiriz dediLer..anLatayım kısaca,
narkoz werioLar,işte o ince hortumLa işLemi gerçekLeştiriyorLar..

bende ayıLdıktan sonra çok ağrı oLdu neden biLmiyorum gaLiba sistografi operasyonu da kendi içinde çeşitLeniyor...sabit bişey değiL yani..ben ağrısını bir hafta faLan çektim...soL tarafımın üstüne hiç yatamadım,sürekLi sıcak tuttum orayı... :KK43:

bi de bana operasyon 15 dk sürer demişLerdi ama sonra öğrendim ki 45 dk sürmüş :KK43:
benimkisi en ağır operasyonmuş öyLe dedi doktor...ama seninki bu kadar oLmaz sanmıyorum...

bende daha yeni sistoskopi yapıldı,anestezi uygulanmadı,zaten toplam 5 dk falan sürüyor.kamera ile idrar yolu ve mesaneye bakıldı.
ince hortumu sokarken ve çıkarırken hafif acı oluyor.
ama hortum içerdeyken görüntü alırken hiçbirşey hissetmedim.
bende başta çok korkmuştum ama korkulacak bişi yokmuş,sadece sanki ameliyat olacakmış gibi bir hazırlık yapılıyor,o biraz ürkütüyor insanı.
birde bana mesane ülseri teşhisi kondu..

bende pazartesi sistoskopi yaptıracağım.hamileliğimin 6. ayında idrarımda kan çıktı.kadın doğum doktoru böbreklerinde taş olabilir dedi.doğumdan 2 ay sonra usg çektirdim.taş kum kitle olmadığı sonucu çıktı.ilaçlı tomogrofi çektirdim o da temiz çıktı.böbrek fonksiyon testlerim de normalmiş.doktorum bi tek şey kaldı dedi.mesaneye bakılacakmış sistoskopi ile.enfeksiyonda yok idrar tahlilimde.biraz endişeliyim.tümor olabilir diye.
sistoskopi yaptıran arkadaşlar sistoskopi sonrası ağrı durumu nasıl kanama oluyor mu malum 3,5 aylık bir kızım var emziriyorum sorun yaşarmıyım.birde ne kadar sürüyor.mesaneye bırakılan jel dışında başka ilaç veriliyormu.bebeğimi emzirmemi etkiler mi diye merak ediyorum.

sistoskopi yaptırmadan çevremdekiler bana teşhis koydular.kanserim diye üzülüyorlar bende onları teselli ediyorum:KK43:

bende pazartesi sistoskopi yaptıracağım.hamileliğimin 6. ayında idrarımda kan çıktı.kadın doğum doktoru böbreklerinde taş olabilir dedi.doğumdan 2 ay sonra usg çektirdim.taş kum kitle olmadığı sonucu çıktı.ilaçlı tomogrofi çektirdim o da temiz çıktı.böbrek fonksiyon testlerim de normalmiş.doktorum bi tek şey kaldı dedi.mesaneye bakılacakmış sistoskopi ile.enfeksiyonda yok idrar tahlilimde.biraz endişeliyim.tümor olabilir diye.
sistoskopi yaptıran arkadaşlar sistoskopi sonrası ağrı durumu nasıl kanama oluyor mu malum 3,5 aylık bir kızım var emziriyorum sorun yaşarmıyım.birde ne kadar sürüyor.mesaneye bırakılan jel dışında başka ilaç veriliyormu.bebeğimi emzirmemi etkiler mi diye merak ediyorum.

cnm doktoruna sorsana bunLarı en doğru biLgiyi sana o werir...

X