Topuk dikeni....

eylul07

bigün bende anne olacağım
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007
609
3
50
Arkadaşlar topuk dikeni ile mücadele eden varmı????
Bende sağ topuğumda var,ve tabi kiloda var.yarımsaatten fazla yürüdüğüm zaman batıyor hemen.Hergünüm ağrı kesiciyle geçiyor..Çözüm bulan varmı arkadaşlar...:enbuyukkk:

kayınvalidemde var.çok zorlanıyordu.
polarisşn 5 noktalı terlikleri ve ayakkabılarını kullanıyor.
birde topuk dikeni tedavisi gördü yaklaşık 3 ay önce o biraz rahatlattı onu..

ayyy canım ya salyangoza nasıl dayanırım zaten böcek fobisi olan biriyim..Buarada bende 5 noktalı ayakakbı ve terlik kullanıyorum ayrıca silikon tabanlık kuklanıyorum ama yine çözüm olmuyor.

ayyy canım ya salyangoza nasıl dayanırım zaten böcek fobisi olan biriyim..Buarada bende 5 noktalı ayakakbı ve terlik kullanıyorum ayrıca silikon tabanlık kuklanıyorum ama yine çözüm olmuyor.

Canım geçmiş olsun önbcelikle topuk dikeni için özel terlikler ve ayakkabılar var benim kayınvalideme terliğini aldık evde onu giyiyor onsuz yere basmayacaksın dedi doktor dışarıdada topukluk kullanıyor. Medical ürünler satan dükkanlardan aldık sende bir araştır bence.

annemde bu konudan muzdarip özel ayakkabılarını kullanıyor ve özel silikon gibi bişey var onu takıyor allah yardımcın olsun canım

arkadaşlar bu özel ayakkabıların markası nedir acaba?
nerede bulunabilir?
ayrıca bahsettiğiniz silikon nedir?

canım silikon medikal lerde satılıyor. çok yararı oluyor ama maalesef çözüm değil.Belli bir süre ağrı devam ediyor..Özel topuk dikeni, için topuklu yumuşak tabalı ayakkabılar ve terlikler var yine genellikle medikallerde satılıyor..Ama dediğim gibi çözüm değil yıllardır çekiyorum belki zayıflasam geçermi diyorum ama....onu denemek daha zor gibi geliyor bana.Benim kilo var ve ayaklarım çok küçük garip ayakklarım vücudumu zor taşıyor napsın:)

valla benim kaynanamda var onun için tv de dinlemiştim
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kanal D ‘de Programında Topuk dikeni ‘ne karşı çekirdekli siyah kuru üzüm-kırmızı pul biber kürünü önerdi.

Topuk dikeni kürü :
Topuk dikeni kürü her biri 3 gün uygulanacak 3 aşamadan oluşmaktadır1- Üç gün süre ile;Üç yemek kaşığı Orta acı (çok acı olmayacak) Kırmızı pul biberi havanda ezdikten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sökün.

2- Üç gün süre ile; 3 yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber dövdükten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sökün.

3- Üç gün süre ile; Orta acı (çok acı olmayacak) Kırmızı pul biber ve çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile birlikte dövdükten sonra akşam yatmadan önce 3 yemek kaşığı kadarı bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sökün..

Not: Bu kürün yararlı olması için kırmızı pulbiberin ebter (kısır) tohumdan üretilmemiş olması gerekiyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Bu kürün % 60 oranında yarar sağladığını açıkladı.

yazıyı netten buldum

bu karışımların içine 1-2 damla zeytinyağ ekleyebilirmişin, çok iyi ezcekmişin,saraçoğlu tıp prof. şifacı değil yani, dene bence
ayrıntılı netten araştır, hiç bi eksik kalmadan uygula bakalım yüzde 50 geçse bile kar

teşekkür ederim canım..Tamda yaz sıcaklar zamanı gece nasıl yatacağız çorapla ama denemem lazım....

ayak saglıyla ilgili bi klinikte çalışmıştım.bu tip sorunlarda kişiye özek tabanlık veriyordu doktorumuz..

Merhaba, babamın böyle bir problemi oldu, güvendiğimiz bir ortopediste gittik, hemen film çekildi ve topuk dikeni teshisi konuldu , gerçektende diken şeklindeki kemik çıkıntısı görünüyordu.Tabi ilk tavsiye edilen kilo verilmesiydi ayaklara gelen yükün ve dolayısıyla basıncın azalması için .Medikal ürünler satan bir yerden uygun TABANLIK aldık , eczaneden de alınabilir tabi fiyatı 50-60 lira.Sürekli her ayakkabısı ile onu kullandı , şimdi şikayetleri nerdeyse sona erdi.Umarım sana da iyi gelir evde bile onu kullan , siddetli ağrı yaptığını biliyorum :KK43:( bence düzenli kullanırsan seninde şikayetlerin azalacak..GEÇMİŞ OLSUN

Arkadaşlar topuk dikeni ile mücadele eden varmı????
Bende sağ topuğumda var,ve tabi kiloda var.yarımsaatten fazla yürüdüğüm zaman batıyor hemen.Hergünüm ağrı kesiciyle geçiyor..Çözüm bulan varmı arkadaşlar...:enbuyukkk:
selam

Topuk dikeni rahatsızlığı benide yıldırdı acılarına dayanamaz duruma geldim ve internette araştırmalarım sonrası topuk dikeni terliğini aldım ve ağrılarımı inanılmaz derecede rahatlattı herkese tavsiye ederim.

slmlar herkese
annemde vardı seneler önce doktor topuk kemiğinden iğne yapmıştı bir kaç kür sonra geçti. şimdi bende de var ama kemiğime iğne yaptıramam:eek:lmaz: düşüncesi bile fena ediyor. en rahatlatıcı formül zayıflamak ve düzgün ayakkabı giymek sanırım. iğneye dayanırım diyenler hiç durmasın araştırsın

Benim annemde çekti yıllarca hatta bi yöntem var ama ne kadar sağlıklı bilmiyorum 2 kişi kurtuldu ama yinede
Ben şunu önereyim sana: hami bamyanın kocaman olanları vardır büyük özellikle büyükleri getirirler pazara falan içinden çekirdekleri çıkar onu ezip saracakmışsın topuğuna... diğerini hiç söylemiyim Allah korusun ters bişey olur sağlık bu riks almaya gelmez
Allah şifa versin canım

Bamyanın bel fıtığına iyi geldiğini duymuştum topuğadamı iyi geliyormuş.Sadce ezip topupğamı süreceğiz başka kaç gün kalacak ..Bunları açıklayabilirmisin canım...

kızlar bir mail grubunda okumuştum .
TAMAMEN ALINTIDIR :

İKİ hafta önce Maraton'da topuk dikeninden bahsettim. Bunu iyi tedavi edebileceğimi de söyledim. Doktor değilim. Ukalalık da yapmak istemem. Aslında abim doktor olduğu için onun yanında gezince bir şeyleri çaktırmadan öğrendim. Ama tabi o da bizim müşterilere yaramaz. Çünkü o kadın doğumcu. Neyse biz aşağılara inip, topuğa gelelim.

Hakemdim, topuk dikeni çıktı. Hoş deveyi diken yaralarmış, o da ayrı bir olay. Ama topuk dikeni bende çok hasar bıraktı.

Kortizonlu iğneler oldum. "Ameliyat" dediler korktum. Sonra bir telefon aldım. Bando, mızıkada çalışan bir astsubay arkadaştan. Bana bir tarif verdi. "Ben bu sayede atlattım" dedi.

Üç günde geçer

Ama bana bu tarifi verdiklerinde "Hadi lan oradan" diye içimden geçirdim. Ama denize düşen yılana sarılır misali oldum. "Sen de dene" dedi. İsterseniz bu tarifi size vereyim, çok basit.

Üçte iki Vicks’i, üçte bir balla bir kapta karıştırıyorsunuz. En az yarım saat ayağınızı bileğinizin bir karış üzerine kadar mümkün olduğu kadar sıcak suda tutuyorsunuz. Suya devamlı sıcak takviyesi yapıyorsunuz. Sonra ayağınızı kuruluyorsunuz. Bu bulamacı iyice masaj yaparak bileğinizin dört parmak üzerine kadar yediriyorsunuz. Sonra da bir parça jöle gibi üzerine sürüp bir ayağınıza naylon torba geçiriyorsunuz.

Doktorlarla tartıştım

Üzerine de çorap. Bu işlemi akşam yatmadan yapıyorsunuz. Sabaha kadar böyle kalıyor. Sabah çıkarıyorsunuz ayağınızı yıkamıyorsunuz. Silip normal çorabı giyip hayata devam ediyorsunuz. Üç gün yapıyorsunuz. Bende bir şey kalmadı 7-8 kişide de bir şey kalmadı. Sonra gittim doktor arkadaşlarla bunu tartıştım.

Topuk dikeni herkeste olabilir. Sizdeki ağrıyordur, başkasında ağrımaz. Sebebi bu topuk dikeni yerinden çıkıp başka yere batınca o ağrıyı veriyor. Siz bu işlemle adaleyi hamur hale getiriyorsunuz. O da eski yerine gidiyor. Geçme sebebi de öyle. Hakemdim bunu geçirdim.

umarım faydası olur

yazmayı unutmuşum. yazı Erman Toroğlu nun yazısı. ve onun tedavisidir.

canım teşekkür ederim sağol deneyeceğim muhakkak sonuçta ilaç değil bitkisel bir şey..ama şu yaz gününde çok zor bir işlem..Ayrıca bu işlem bir gecemi yapacağız. 3 gün falanmı.açıklarsan sevinirim...

canım teşekkür ederim sağol deneyeceğim muhakkak sonuçta ilaç değil bitkisel bir şey..ama şu yaz gününde çok zor bir işlem..Ayrıca bu işlem bir gecemi yapacağız. 3 gün falanmı.açıklarsan sevinirim...

Üzerine de çorap. Bu işlemi akşam yatmadan yapıyorsunuz. Sabaha kadar böyle kalıyor. Sabah çıkarıyorsunuz ayağınızı yıkamıyorsunuz. Silip normal çorabı giyip hayata devam ediyorsunuz. Üç gün yapıyorsunuz. Bende bir şey kalmadı 7-8 kişide de bir şey kalmadı. Sonra gittim doktor arkadaşlarla bunu tartıştım.

Not : Tamamı alıntıdır . Kendi deneyimim değildir.

sağol canım deneyeceğim havalar biraz serinlesin...Mümkün değil çorapla yatabilmem....

X