Gl hafza iin bu vitaminler...

evrasu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2009
114
3
44
Düşünme yeteneğinin zayıflaması ve hafıza kaybı yaşlıların en büyük korkusudur. Tedbirinizi şimdiden alın.

Yeni yapılan bir araştırmaya göre vücuttaki D vitaminin seviyesinin azlığı yaşlı erkeklerde düşünme yeteneğini azaltarak, zihinsel bozukluklara yol açabiliyor.

Neurology, Neurosurgery, and Psychiatry dergisinde yayınlanan, Avrupalı araştırmacıların yürüttüğü çalışmada, D vitamini düzeyi düşük olan erkeklerin zihinsel testlerde daha düşük puan aldıkları belirtildi. Ancak, araştırmacılar sonuçlardaki farklılıkların çok büyük olmadığını da vurguladılar.

Yaşları 40 ile 79 arasında değişen toplam 3 bin 133 erkeğin incelendiği araştırmada, katılımcıların D vitamini seviyeleri ölçüldü. Düşük D vitamini seviyesiyle zihinsel bozukluklar arasındaki bu ilişkinin özellikle 60 yaş ve üzerindeki erkeklerde daha güçlü olduğu görüldü.

lifeinbursa.com

Bilgiler için Teşekkürler opuyorumnanaktan

yaa çok iyi oldu bu konu malum sınavlar yaklastı inanılmaz unutkanım bana hafıza icin önerebileceginiz bitkisel caylar yada vitaminler var mı arkadaslar

ben içiyorum civanperçemini ama tadını çok kötü meyveyle birlikte yiyorum anca 3 ayda bir içiyorum

X