Adet geciktirici?

alzsry

kocaman bir kedi
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2009
18
0
bu başlık altına yazmam doğru mu oldu bilmiyorum ama adet geciktirici kullanmam gerekecek sanırm bu yaz tatilde.ilacı var diye duydum ama zararlı olur dıye dusunuyorum.kullanan var mı ya..benneyaptımki:çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen bende 2 hafta sonra tatile cikiyorum benimde regl donemime denk geliyor bende kullanmayi dusunuyorum.arastirdim ilaci birakir birakmaz oluyormus uzun sure kullanmayacagim icin sakincasinin olacagini sanmiyorum.

Primolut n tablet
adet tarihinizden 1 hafta önce
sabah akşam olarak
kesince adet olursunuz

Bende işim gereği (havuzda dersimin olduğu zamana denk gelirse) çok nadir de olsa kullanmak zorunda kalıyorum.
Sık sık kullanmakdıkça zararı olacağını sanmam ama yine de ilaca güvenipte düzeni bozmamak lazım diye düşünüyorum.

ben de geçen yıl tatilde kullanmak zorunda kaldım mecbur kalınca yapacak bir şey bulamıyoruz işte bazen ...çünkü son 3 yıldır hep denk geldi ben de kullandım:eek:ama ne kadar doğru malesef bilemiyorum arkadaşım

birkereden bişi olmaz .bende kullanmak zorunda kalmıştım. bir zararını görmedim...

ben 2 defa kullandım canım ama bir zararını görmedim ..adet düzenimide etkilemedi ...çevremdede kullanan oldu onlarda da bi şikayet olmadı umarım için rahatlamıştır ..

nişanlığım krem renginde olduğu için ogünde reg olcağım için nolur nolmaz diye kullanayım dedim.beni şişirdi resmen ya.stres yaptı acayip derecede kendimi tanıyamadım.nişanlığımı giydim içine zar zot sığdım.en iyisi kullanmamaktı benim için.bilmiyorum belki bana çok ağır gelmiştir.ama vücudun kimyasını dengesini değiştiriyoruz sonuçta kullanarak.

ilacı bıraktıgm anda hemen baslıor mu peki, sonra rezil olmayalım :eek::1rolleyes:

Evet bir iki gün içerisinde olursun.
Ben de kullandım. Zorda kalmadıkça ilaç kullanmam.
Doktoruma da danışmıştım ben.Zararının olmadığını söyledi için rahat olsun

"Kullanıldığı dönemde ödem ve su toplaması yapabilir." deniliyor ki annem 2 kere kullanmak zorunda kalmıştı ikisinde de baya şişkinlik oldu.
Kullanıldığı süre boyunca regl olunmuyor ve kullanım bırakıldıktan sonra 4-5 gün içinde regl olunur.Ama annemde sonraki birkaç regl dönemi tarihlerinde düzensizlik oldu.Ve hatırladığım kadarıyla daha sancılı ve daha çok kanamalı olmuştu :KK43:
Bence kesinlikle vücudun dengesiyle oynanmamalı.Ped yerine tampon kullanılarak rahat rahat güneşlenilebilir mesela :)

X