Kontakt Lens Hareli haresiz.....?

SummerLove

Don LasTiği
Kayıtlı Üye
1 Mart 2009
317
2
Kızlar ya 2 senedir lens kullanıyorum ama hala hareli ne haresiz ne anlamış değilim doğrusu.... otpikçilere soruyorum bazıları kenarındaki siyah çerçeve diyo böylelikle daha doğal duruy diyo bazılarıda rengin ton değişimi falan diyo... ayy! bu ne iş ya çatlıcam! biri anlatsın lütfen..!

hareli olanlar daha güzel çünkü çok orgınal duruyor ortasında siyah çizgiler varbenmki hareli mesela ama biraz daha pahalı oluyor.haresiz dümdüz ve sadece renklı ve şeffaf kısmı var.

hareli demek orjinal gözümüzdeki gibi damarlı ve çerçeveli olandır.
haresiz sadece dümdüz renktir.

hareliler orjinal göze daha çok benzediğinden daha doğal durur, haresizlerde rengine göre bazen düğme gibi durur:1closedeyes:

bazı insanlar harelileri çok damarlı bir görüntüsü var diye beğenmiyorlar. ben freeshlook colors ve freshlook colors blends markalı iki lens ısmarladım. sanırım freshlook colors olanlar haresizmiş, diğeri ise hareli imiş. bakalım nasıl bir şey gelecek, merak içindeyim....

bazı insanlar harelileri çok damarlı bir görüntüsü var diye beğenmiyorlar. ben freeshlook colors ve freshlook colors blends markalı iki lens ısmarladım. sanırım freshlook colors olanlar haresizmiş, diğeri ise hareli imiş. bakalım nasıl bir şey gelecek, merak içindeyim....
lenslerin gelince resmini paylaşır mısın cnm

ben harelide haresizde kullandım benım gözlerim normalde ela haresiz hareliye göre daha doğal durdu bende

Harenin damarla ilgisi yoktur.Hare denen şey renkli kısım ile gözün beyaz kısmının birleştiği yerdeki siyah çercevedir.Mavi gözlerde koyu mavi yeşil gözlerde de koyu yeşil olur bu hare genelde.
Doğallığa gelince..Kimisi gerçek gözlerde de hare olduğu için hareli lensi doğal bulur. Kimisi de yapay bulur çünkü lenslerdeki hare çoğunlukla simsiyahtır ve doğal gözlerdeki hare simsiyah değildir, doğal göz rengi ne ise onun tonudur.
Hareliler pahalı haresizler ucuz diye birşey de yok.Markadan markaya seriden seriye değişen bir durum bu.Mesela Soloticalarda hareliler daha pahalı ama Freshlookların hareli olanıyla haresiz olanının fiyatı aynı.

bendeki şuan hareli hiç memnun değilim. gerçekten yapay duruyor kim ne derse desin.. haresizler daha doğal geliyor bana.. freshlook kullanıyordum yeşili ve safir mavisi. diğerlerine göre daha ucuz. ve çokta memnundum. tekrar ona geçiş yapacağım...

X