Bulaşıklarım kokuyor.

haceryldrm

canım kızım azra duru'm
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
112
0
40
Merhabalar. Bocsh bulaşık makinem var. 3in1 tablet deterjan kullanıyorum 1 yıldır ama bulaşıklarım son zamanlarda koku yapmaya başladı. Sofraya koyduğum zaman kötü bi koku oluyor. Bulaşık makine temizleyicisi kullandım calganitin olmadı. Koku koydum gene aynı. Tekrar yıkamak zorunda kalıyorum. Bulaşıklar temiz ama kokuyor. Acaba tabletten mi oluyor. Yoksa şehir suyundanmı..

Aynı sorun bendede var bende koku koydum makinanın içine asılanlardan acaba omu yapıyo die düşünüyorum bide bulaşıklar bittikten sonra hemen çıkarırsan olmuyo ama biraz beklerse o zaman o kokular bulaşıklarda kalıyo :)

daha 1 ay olamdı makinemi alalı bende de arada olmaya başladı sirkeyi deneyeyim bari sağol saleen... :)

bulaşıklar yıkandıktan sonra hemen çıkarmak gerekiyor ama ben üşeniyorum taaaa yenileri birikene kadar duruyorrrr :) ama asılı mandalinalı koku var içinde,sağolsun icat edenler...her yer mandalina kokuyo :)

Bendede aynı sorun vardı ama calgonitin bulaşık makinesi için asılabilir kokuları varmış bir arkada$ımın evinde gördüm makinayı açar açmaz mis gibi bir koku geldi burnuma bu ne diye sordum bunları tavsiye etti o günden beri calgonitin bu asma kokularından kullanıyorum kötü koku bitti güzel kokular geliyor artık burnuma..

Bu arada bendede tortu oluyordu tablet ler pek sağlıklı değil bu açıdan sorun çıkarabiliyor belki bundan olabilir $imdi ben sıvı bula$ık deterjanı kullanıyorum bütün olumsuzluklar bitti

makina yıkamasını bitirdikten sonra kapagını azıcık aralık bırakın üst teli az cekip kapagı ona dayandırın
ama bu işlem kurutma işlemi bitmeden yapın ben bu yolla kurtuldum kokudan kapagı kapalıyken kurursa koku yapıyor birde arada parlatıcı bölümüne sirke koyuyorum dezenfekte icin
yıllardır hertürlü deterjanı denedim sonuc kapalı kuruması koku yapıyor bilginize

ben koku sorunu yaşamadım şu ana kadar ama klavuzda yazıyo zaten yıkama bittikten sonra makinenin kapısını biraz açık bırakıyorum böyle bulaşıklar daha iyi kururmuş
birde makine kokusundan bende kullanıyorum makineyi çok güzel kokutuyo ayrıca makine temizleyiciside var hanımlar ayda bir makinemizi onla yıkamakta fayda var

hadi bende bir fikir veriyim kullandığımız limon kabuğunu mantar gibi duracak şekilde bir çatala asın her yıkamada bunu yaparsanız hem bulaşıklarınız parlak olur hemde makinanız mis gibi kokar.bayanssulusmile

hadi bende bir fikir veriyim kullandığımız limon kabuğunu mantar gibi duracak şekilde bir çatala asın her yıkamada bunu yaparsanız hem bulaşıklarınız parlak olur hemde makinanız mis gibi kokar.bayanssulusmile

aa çok iyi fikir valla bunu mutlaka deniycem

Ben de 3ü birarada deterjan kullandığımdan beri bulaşıklarımda koku yu farkettim. Her zaman olmamakla beraber, eskiden ayrı ayrı detarjan parlatıcı kullandığımda bu koku olayı olmamaktaydı.

Limon kabuğu güzel fikir. Umarım çare olur.

:eek:klava:

Bulaşık makinesine limon koyma işini bende duymuştum ama hiç yapmadım denemek lazım :)

X