Bölgesel İncelme Bicimli ve güzel kalcalar icin...

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler

capkinkiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
470
0
31
Biçimli kalçalar için gayret!

Dişiliğin sembolü kalçalar için yapmanız gereken tek şey biraz zaman ayırmak ve gayret göstermek...

Küçük, dar ve sıkı kalçalar... Kadın vücudunun en çok ilgi çeken bölgelerinden olan kalçaların biçimli olması aslında bir hâyâl değil. Biraz özen, bakım ve egzersiz kalçalarınızın forma girmesinde ve seksi bir görünüm almasında son derece etkili olabiliyor. Dişiliğin sembolü kalçalar için yapmanız gereken tek şey biraz zaman ayırmak ve gayret göstermek.

Bildiğiniz gibi suyun sağlığımız üzerindeki yararları saymakla bitmiyor. Suyun cilt ve sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri olan suyu asla ihmal etmeyin. Günde 13 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

Sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak için bu bölgedeki kaslarınızı çalıştırmanız şart. Bunun için en ideal hareket şudur: Yere sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Daha sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın. Bunun dışında yüzme, yürüyüş özellikle de bisiklete binmek de kalçalar için önerilen egzersizler arasında yer alıyor.

Masaj kalçalar için de çok yararlı. Piyasada satılan masaj aletleri ile yapabileceğiniz gibi suyla da masaj yapabilirsiniz. Özellikle soğuk suyun basıncı kalçalarınızın sıkılaşması için ideal.

Tuzdan ve çok tuzlu yiyeceklerden uzak durun.

Özellikle masa başında oturarak iş yapan kadınların büyük bölümünde alınan kilolar kalça bölgesine gidiyor ve zamanla dolgun kalçalar ortaya çıkıyor. Bu nedenle gün boyu hareketsiz kalmayın. Ofisiniz üst katlarda ise asansör yerine merdivenleri kullanın.

Yürüyebileceğiniz mesafeler için arabanıza ya da toplu taşıma araçlarına binmeyin.

Bu yazdiklarim bir site'den alintidir da bana cok mantikli geldi Sirt üstü yatip kalcayi kaldirma hareketi'ni demin denedim ve sanki ise yariyacakmis gibime geldi o yüzden bunlari paylasmak istedim...

Yukarida da yazdigi gibi gayret kizlar bir 15 gün denemeden birakmayin biliyoruz ki basladigimiz an sonuc alamayiz degil mi??.... Kolay Gelsin...

Kizlar ben bunu yaklasik 5 gündür yapiyorum ve selülitlerim de gözle görülür sekilde kayip oldular 2-3 hafta yapacagim inaniyorum ki güzel olucaklar hadi kizlar durmayin baslayinyaza az kaldi...

kizlar ben bunu yaklasik 5 gündür yapiyorum ve selülitlerim de gözle görülür sekilde kayip oldular 2-3 hafta yapacagim inaniyorum ki güzel olucaklar hadi kizlar durmayin baslayinyaza az kaldi...

canım nasıl gidiyor hareketi yapıyormusun sonuçlarını merak ettim

ya ben bu hareketi kalça gününde platesde gördüm ama kalçam 94cm hani çok büyük değil yapamıyorum bu hareketi yaaa pardon ya tekrar okudumda ben yüzüstü yapılanı beceremedim

bu aerobik hareketlerinden biridir zemuszemus bir diğeri ise emekler şekile ellerimiz ve dizlerimiz yerde duruyoruz. daha sonra sırasıyla bacağımızı dizden büküp havaya kaldırabildiğimiz kadar kaldırıp indiriyoruz.. bu hareket özellikle kalçayı kaldırıp sıkılaştırıyor. aerobik e gittiğim zamanlar çok yararını gördüm. şimdi bıraktığım için yer çekimi maduruyum :eek:.başlamam lazım tekrar

Evt cnm o pilates hareketi ve selülit için iyi olduğunu biliyorum yalnız kalçayı kaldırırken tek bacağınıda yarım şekilde kaldırır ve diğer bacağada yaparsan dahada etkili olur ..(burdan anlatmak zor oldu ben resmini bulursam ekliyeyim ) kolayda bir hareket.. benim kilo problemim yok ama vücut sıkılığı için düzenli pilates yapıyorum .en sevdiğim hareketlerden bitanesidir...

platesin kalça haraketleride cok faydalıymıs ama nerdeee yapacak kim yapacak hep niyetleniyorum sonra sonuyor hevesim üffssss :S

peki bacaklarımız düzmü uzatarak kalçayı kaldırıp indiriyoruz yoksa bacaklarımızı dizden kırıyormuyoz

X