Çocuk Hastalıkları Bir bebek neden uyumaz?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
canım ben 1 subardağına 1 yemek kaşığı rezene atıp 5 - 10 dk demleyip içiyordum.süzüp atıyordum tohumlarını kullanmadım ben hiç.bebeğe verme demişti aktar günde 3-4 kez içmiştim canım umarımişine yarar.

Sab sımplexı ben 5 yıl once ogluma kullandım ama artık yasaklandı dıye duydum sakın kullanma ıcındekı bı madde bazı bebeklerde zeka ozuru yapıyomus kullanma rezene dene aynı sorun bendede var kızım 4 aaylık ama uyku nedır bılmıyo bıde kımyon dene ben cok yaraını gordum aktardan cekılmemıs kımyonu al yıka kucuk bı cezvede 4-5 cay kasıgı olcak sekılde kaynat sende ıcebılırsın cok yararlı gaz sancısın alıyo ben kızımda ıse yaradıgını gordum hıc bı yan etkısıde yok

benım oğlumdada aynı durum var hıc uyumuo sureklı ayaktayım yanından ayrılmıo bazı berbeklerde annın onu bırakacağı korkusu olurmuş tedırgınlık olurmuş dr şimdi bay bay dıye bır ılac verdı yenı kullanmaya başladım ama ne kadar etkılı olur bılmem gaz ıcınde ben bır cok sey kullandım babulın sıp splex zınco metsıl bana pek faydası olmadı kucağıma alıp karnımın uzerıunde yatırıp poposuna vuruoum o bıraz ıyı glıodu veya karnımın usunde zzıplatıodum ole uyuyodu çıkarıodu gazını ama cok hastanelere gıttık geldıkpek faydası olmadı anason cayını rezene papatya yıda dene gecmış olsun kolay gelsın sana

benım oğlumdada aynı durum var hıc uyumuo sureklı ayaktayım yanından ayrılmıo bazı berbeklerde annın onu bırakacağı korkusu olurmuş tedırgınlık olurmuş dr şimdi bay bay dıye bır ılac verdı yenı kullanmaya başladım ama ne kadar etkılı olur bılmem gaz ıcınde ben bır cok sey kullandım babulın sıp splex zınco metsıl bana pek faydası olmadı kucağıma alıp karnımın uzerıunde yatırıp poposuna vuruoum o bıraz ıyı glıodu veya karnımın usunde zzıplatıodum ole uyuyodu çıkarıodu gazını ama cok hastanelere gıttık geldıkpek faydası olmadı anason cayını rezene papatya yıda dene ayrıca sıp splex 25 lıra odemıo babulın 15 bunuda karsılamıo devlet dığerlerınıde belkıde aclıktandır zaten tam doymadanda gazını zor cıkarır valla benım sutum yetmıo 2 aylık oğlum ben mamada takvıye yapıoorum allaha sukur rahat sımdı ama gece uyumuo gecmış olsun kolay gelsın sana

bu gaz olayını tam olarak geç.ren bir ilaç yokmuş
biz de sab kuulandık tam geçirmese de hafifletti
3-4 saat süren sancı nöbetleri 1-1.5 saate düştü
bir de buzuki orhan ın kolik cd si var biz de o işe yaradı
anne karnındaki seslerden yapılmış benim oğlum hemen kulak kabartıp,
susuyor. Fakat müzik setinde veya home sinemada dinletmek lazımmış
yatak odamızda da yok o yüzden sadece gündüz sancılarında kullanıyorum

benim bebeğimde 2 aylık oda gazlı birde amipde olmuş ikisinin sanncı birleşince çok kötü oluyor gece 2 lere kadar yatmadığımız günler oldu nurse harveys aldım biraz iyi geldi 3 ay sonunda düzelir diyorlar yani bende gün sayıyorum

bebeğin bir büyüme atağı geçiriyor olabilir. bu dönemlerde bebekler artan büyüme hormonunun etkisiyle daha çok süt getirmek için daha çok emmek istiyorlarmış. ayrıca zihinsel yetilerinde önemli gelişmeler olduğu için uykuya kolayca dalamıyor ve sık uyanabiliyorlarmış.
2-3 gün süren bu dönemde bebeği daha sık emzirmek hem sütü arttırmak hem de bebeğin huzursuzluğu gidermek açısından etkili olacaktır.

benım kızım 10 aylık oldu.cazgır bı kız dııl durup dururken aglamaz ama dedıgın gıbı benımkınınde en uzun ykusu 15 dakıka.doymaması mumkun dııl.benı emzık gıbı kllanıyor.agrısı olan cocuk hep aglar bızımkı kucakta mutlu memede mutlu uykuda mutsuz.spraktın ver yur dedıler hıc uyumadı alerjı surupları sersemletır dedıler ıse yaramadı.sabırla buyumesını beklıyorum.anneler neden cokuyo ıste bu yuzden =)) allah hepımızın yardımcısı olsn.kımısı yatagına bırakıyorum uyuyo dıyo bızımkı ayakta sallanmaz salıncakta sallanmaz anca memede uyur yerıne koyarsın tam yorganına sarılırsın kı tekrar uyanmıs...ınek mıyım ben yaaa

walla sabsimlex süper bi gaz damlası biz hepsini denedik ama en iyi bu geldi 35 lira devlet ödemiyor:KK74: bisde gayet iyi gidyorduk ama 4. aya girdik ağlamaya başladık sürekli komşum dişleri kaşınıyordur dedi ama erken mi normal mi acaba

benim de bebeğim 1 aylık. aynı dert bende de vardı. kucagımdan indirince aglıyor. dalar gibi olup yatagına koyunca uyanıyor .tum gum uyumuyor gece 12 de boncuk boncuk bana bakıyor :). bugun ilk defa emerken kendi yatagıma altına yukseltici koyarak yatırdım benim yanımda uykuya daldı. simdi saatlerdir uyuyor.denemekte fayda var. yataga alısması gibi bir sıkıntı olacagını sanmıyorum daha cok kucuk 3 aylık olunca uyku duzeni olusacak o zamana kadar sanırım anne kokusu istiyor.

canım bebekler ilk 5 dk da alması gerekenın %95 ini alıyorlar. ayrıca emmesi için göğsünün dolması gerekmiyor. o emmeye basladıgında süt salgılama otomatikman baslıyor. pedegoglar oyle diyo.. muhtemlen gaz sancısı vardır. benım kızımda oyleydi. 4 kişi zor basa cıkıyoduk. ben biogaia kullandım, içinde prebiyotik kültürler var. sabah ac karnına 5 damla verdım 10-15 dk sonra emzirdim. 10 gun kullandım. %75 azaldı 2 aylıkken.15-20 ml rezene cayı verebılırsın gunde 1 kere. fazlası zararlı. sende 100 ml den fazla içme. hurma ver bebege emsin onu. faydası oluyor.
ben 2-2.5 ay nerdeyse uyumamıştım.... bunları uyguladım rahatladım. bebekler az beslenmekten kabız olurmuş. eger kabız falan olursa gunde 1-2 kere yarım ölçek mama ver istersen. ben oyle yaptım. ama önden ı cay kaşığı zeytin yagı verdım.
inş yardımı olur.

Gaz veya kolik nedeniyle böyle sık kalkıyor olabilir bunlar genel sebepler tabi.

Doktorum bebek ısrarlı ağladığı zaman bir idrar tahlili yaptırmakta fayda vardır demişti. ( ENFEKSİYON AÇISINDAN).

Birde laktoz duyarlılığı olabilir bebeğinizde benimkinde olduğu gibi. Anne sütünün içinde doğal olarak var olduğu için süt şekeri .Her emdiğinde daha kötü oluyor olabilir. Bence ilk önce başlıca sindirim bozukluklarını elemek gerekir. Ama sizin bebeğiniz daha ufak çok şiddetli ağlamıyorsa 3 aylık olana kadar bekleyip ondan sonra değişen bir şey yoksa benim dediklerime baktırmanızda fayda var. Zaten gaz veya kolik se 3 aydan sonra ağlamalarının azalmış olması lazım. Tabi BU biraz bazen bebeğe göre daha uzun bir zaman alabiliyor. Benim bebeğim bebeğim 10 aylık. Biz hala uğraşıyoruz. Çok zor bir durum. Uykusuz bebeklerin uykusuz anneleri sizi çok iyi anlar.

Bir an bu mesajı ben yazdım sandım. aynı şikayetler vardı benim bebeğimde de. kayınvalidem ikide bir emmek isteyince doymuyor bu deyip duruyordu. ama bebeğin kakasını normal yapıyorsa, kilo alıyorsa doyuyordur. sık emmesinin zararı olmaz, seni biraz yorar sadece. meme süt dolmuyor diye düşünme, çünkü bebek ne kadar emerse sen o kadar fazla süt salgılarsın. mama daha fazla gazı olmasına yol açar. doyduğunu biliyorsan- ki anne bunu bilir- mamaya sakın başlama. bol sıvı tüket ve dinlenmeye özen göster. bir de kafanı takmamaya çalış, yoruluyorsun biliyorum. ağlamasına üzülüyorsun, sinirlerin harap oluyor ama geçecek. biraz sabırlı ol sadece. ben gaz sancısı için sadece kendim rezene içtim. başka hiçbir şey kullanmadım. 2. ayına yaklaşırken daha huzurlu bir bebek oldu kızım.

Bence bol bol dua da oku benim bebeğim 3 aylık ilk kez böyle oldu tamam ağlıyor du ama bu kadar değil nazar oldu çocuğum sende bebeğinin üzerinden duani eksik etme sakın Allah sana bagislasin

X