Çocuk Hastalıkları Bir bebek neden uyumaz?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Sabahtan beri uyumadı, emiyor dalıyor yatağa bırakıyorum 3 dk sonra tekrar uyanıyor. kucakta tutuyorum duruyor, kanepeye yatırınca en fazla 2dk duruyor tekrar bağırıyor.. ben yoruldum o yorulmadı, uyuması 3 dk kadar oluyor.
Birde bilmiyorum yanılıyormuyum; böyle uyumadığında daha sık emmek istiyor, böyle oluncada göğsüm tekrar dolmak için fırsat bulamıyor, böyle mi oluyor sizdede. birde düzensiz emdiği için gaz sıkıntısı çok oluyor. napılırki bebek uyusun diye, belkide tam doymadığından uyumuyordur, olabilir mi?

Bebeğin ne kadar oldu??? Ne zamandır böyle??? Birtek bugün böyleyseniz muhtemelen gaz sancısı çekiyordur. Eğer hep böyleyse ya doymuyordur yada sigara kullanıyorsan süte geçen nikotindendir.

benimde aklıma ilk doymadığı geliyor ne kadarlık bilemiyorum ama ek bişeyler vermeyi dene istersen.belkide diş çıkarıyordur ondan da uyumaz.benim kızımda diş çıkarırken uyuyamıyor pek beraber yatıyoruz o zaman uyuyor.

1 aylık daha ya, bu kadar nasıl dayandı anlamadım gitti, gaz sancısıda var evet... Valla doymuyorsada ikide bir emdiğinden doymuyordur, uyumadığında en geç bir saatte bir meme istiyor ağzını açıp kapatıyor, e haliyle göğsümün dolması bir türlü tam gerçekleşmiyor.. o da yeteri kadar ememiyor demekki..
Şu gaz sancısına çözüm bulan şahıs asırların formulünü bulmuş olacak sanırım.

hemen ek bişiye geçmeyin sakın arkadaşın dediği gibi sık sık emzirin çok küçük daha.. koliği olabilir.. sab simplex ve nurse harweys kullanablirsin bebişi çok rahatlatır bitkiseldir ben çok çektim bu konuda 48 saat hiç uyumadığım olmuştur 4.5 ay hiç durmadan ağlamıştı artık bıngıldağı çöküyordu ağlamasından... ve hala huysuz uyumuyor 27 aylık birgece bile deliksiz uyumadım hergece sabaha kadar ağlar nedeni yok karakteri böyleymiş .. inş seninkide benimki gibi olmaz çok çektim çekiyorum hala uykusuzluktan..

bana doymuyor gibi geldi.
sen mama da denedim yazmıştın,bıraktın mı ?

ilk günlerimizde biberon maması vermiştim bikaç kere aç olduğunu düşünerek , vermiyorum şimdilik... İnşallah gerek kalmaz. ama yine vermem gerekirse(aç olduğunu şiddetle hissedersem) emzirip öyle hemen ardından vericem.

hemen ek bişiye geçmeyin sakın arkadaşın dediği gibi sık sık emzirin çok küçük daha.. koliği olabilir.. sab simplex ve nurse harweys kullanablirsin bebişi çok rahatlatır bitkiseldir ben çok çektim bu konuda 48 saat hiç uyumadığım olmuştur 4.5 ay hiç durmadan ağlamıştı artık bıngıldağı çöküyordu ağlamasından... ve hala huysuz uyumuyor 27 aylık birgece bile deliksiz uyumadım hergece sabaha kadar ağlar nedeni yok karakteri böyleymiş .. inş seninkide benimki gibi olmaz çok çektim çekiyorum hala uykusuzluktan..

Bazı bebekler böyle işte, sağlıklı olsunlarda, bi rahatsızlıktan ağlamasınlarda, durduk yere ağlasınlar yeterki..

bu sab simplex çok meşhur galiba çok övülüyor, devlet mi ödüyor bu gaz ilacını?
birde ben şunu anlamadım gaz ilacını içirdikten ne kadar süre sonra rahatlatıyor bebeği bize doktor metsil yazdı, ama anlayamadım bişey farkettimi diye, sanırım farketmedi yada ben hemen tesir edecek zannediyorum anlayamadım gitti..

canım kilosuna baktır,kilo almışsa doyuyordur zaten.Sakın mama verme hemen.Evet,o ilacı devlet ödüyor.Benim oğlum saaterce ağlardı,susmazdı,saat başı da kalkardı ve hepsi gazdandı.Gaz yapıcı şeyler yeme ve bebişin ayaklarını sıcak tut,kimyon,rezene,anason iç.Ve sabret bu günler de geçer canım

daha çok küçükmüş mamayı mecbur kalmazsan verme.yani kilo alımı falan iyiyse doyuyordur o zaman mamaya gerek yok.
gaz bizde çoook çektik metsil ,neo baybi falan hiç bi işe yaramadı.bi ilaç kullandık ama adını bir türlü hatırlayamıyorum maalesef o da çok işe yaramıştı.(yurt dışından gelmişti)
ben rezene çayı içmeye başladım işte o zaman rahatladık.herhangi bi zararı yok denemeye değer bence.akatardan almıştım ben.hazır pakettekiler pek etkili olmadı.
birde yüzsütü yatırıp sırtına poposuna ayakalrına masaj yapınca çok rahatlıyordu.hala çok sever benimki.

daha çok küçükmüş mamayı mecbur kalmazsan verme.yani kilo alımı falan iyiyse doyuyordur o zaman mamaya gerek yok.
gaz bizde çoook çektik metsil ,neo baybi falan hiç bi işe yaramadı.bi ilaç kullandık ama adını bir türlü hatırlayamıyorum maalesef o da çok işe yaramıştı.(yurt dışından gelmişti)
ben rezene çayı içmeye başladım işte o zaman rahatladık.herhangi bi zararı yok denemeye değer bence.akatardan almıştım ben.hazır pakettekiler pek etkili olmadı.
birde yüzsütü yatırıp sırtına poposuna ayakalrına masaj yapınca çok rahatlıyordu.hala çok sever benimki.

ya bizimkini yüz üstü yatırınca tabi ağladığı sırada yatırıyoruz gazı için, daha çok bağırıyor pek sevmiyor sanırırm.
Rezene çayını nasıl yaptınız aktardan tohumlarını aldınız sanırım, alıp kaynatıyormusunuz kaç dakika kadar kaynatıyorsunuz , birde ıhlamur gibi tohumlarını birdaha kullanıyormuydunuz.. bebeğe de içiriyormuydunuz.

aysuncum tohumu da olur yaprağı da,suyu kaynattığın zaman altını kapat,rezeneyi ve bence kimyonu da ekle 5 dk. beklet,sonra da iç.

Senin bebeğin gazı var canım
Gazını çıkaramadığı için yatırınca ağlayıp uyanıyor
Metsilin bir faydası yok
Zinco gaz damlası al
bitkisel birşey
bize özel dr umuz yazmıştı

birde bebeğin karnına sıcak su torbası tutabilirsin sıcakta gazı alıyor ve bebek rahatlıyor
kolay gelsin

Canım Rezeneyi kendin iç
ben bir fincan sıcak suya 1 tatlı kaşığı rezeneyi ezerek atıyorum 10 dakika bekletip içiyorum

bu tarif ıbrahim Saraçoğlunun sitesinde yazıyor
ben 3 ay olana kadar içtim

ben bebeğin yeni hayatına alışmaya çalışmasına bağlıyorum.
ilk 3 ay benimkide öyleydi çünkü.
bende doymuyor diye ve bazı çok bilmiş insanların dolduruşuyla mama verdim.
sonuç olarak 4 aylıkken emmeyi bıraktı.
ilk aylar öyle huzursuzluk oluyor bebeklerde.
kucak istiyorlar canım,kokunu almak istiyor.
3.aydan sonra düzene girer inşallah.

Ay inşallah ya, çok saolun..
Birde bu sıcak su torbasını sadece karnınamı koymalıyız, başka şekilde de kullanılabilirmi.

benım kızımda aynen senın soyledıgı gıbıydı hastane cıkısında doktorum mama vermıstı gunde bı kere verırceksın dıye ama ben vermemıştım bı kac sefere herhalde doymuyor dedım verdım uyudu 2 saat sonra gene boyle bıgun doymadı dedım verdım aglamaya devam ettı anladım kı doymadıgından dııl sureklı emmek ıstemesının sebebı emme ıstegını gercekleştırmek.. bende sab gaz ılacını kulladım bıraz ıse yaradı ama sonra ek olarak sıcak su torbası kulladım uyanıkken karnına uyurken ayaklarına mılupanın rezene cayını aldım doktorun tavsıyesıyle yarım cay bardagı verdım gunde sonra baya baya duzeldı sımdı 3 aylık oldu ama 50 gunlukken falan artık okadar sıkıntı vermemeye basladı.. inş. senın bebegınde cabuk atlatır gaz sorununu..

benım kızımda aynen senın soyledıgı gıbıydı hastane cıkısında doktorum mama vermıstı gunde bı kere verırceksın dıye ama ben vermemıştım bı kac sefere herhalde doymuyor dedım verdım uyudu 2 saat sonra gene boyle bıgun doymadı dedım verdım aglamaya devam ettı anladım kı doymadıgından dııl sureklı emmek ıstemesının sebebı emme ıstegını gercekleştırmek.. bende sab gaz ılacını kulladım bıraz ıse yaradı ama sonra ek olarak sıcak su torbası kulladım uyanıkken karnına uyurken ayaklarına mılupanın rezene cayını aldım doktorun tavsıyesıyle yarım cay bardagı verdım gunde sonra baya baya duzeldı sımdı 3 aylık oldu ama 50 gunlukken falan artık okadar sıkıntı vermemeye basladı.. inş. senın bebegınde cabuk atlatır gaz sorununu..

amin canım çok saol

X